Klaipėdiečiai pasidalijo, kad eilės pas kardiologus laukia ir pusmetį – nuo vasaros. Pažymi, kad širdininkams neturi būti jokių eilių.
Milžiniškomis gyvomis eilėmis pas kardiologus pagarsėjęs Klaipėdos universiteto ligoninės Jūrininkų filialas pakeitė registracijos tvarką, o nuo kovo ambulatorijoje įdarbina du naujus kardiologus.
„Manau, sumažės bent mėnesiu. Bus apie pusantro mėnesio planinės apžiūros kardiologų eilės, o skubios konsultacijos bus tą pačią dieną“, – pažymėjo laikinasis Klaipėdos universiteto ligoninės vadovas Jonas Sąlyga.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Kad kardiologai tokie populiarūs, – nestebina.
„Širdies ir kraujagyslių ligos Lietuvoje užima pirmą vietą. Ir ne vien sergamumas, bet ir mirtingumas. Tai prioritetinė sritis, nieko nepadarysi“, – sakė J. Sąlyga.
Surinkusi duomenis apie eiles, SAM išskyrė prioritetinių specialybių gydytojų konsultacijas, tarp tokių – kardiologai, neurologai, endokrinologai, hematologai, onkologai-radioterapeutai ir onkologai-chemoterapeutai. Vizitų pas juos tenka laukti apie du mėnesius.
Kad eilės trumpėtų, koreguojama paslaugų apmokėjimo tvarka.
„Mes prašysime gydymo įstaigų, kad jos padarytų viską, ką gali, ir daugiau suteiktų šių konsultacijų, kurių labiausiai trūksta ir didžiausios eilės. Mes už tai skiriame lėšų joms apmokėti ir suteikiame joms sutartyse papildomą prioritetą“, – pabrėžė Valstybinės ligonių kasos direktorius Gintaras Kacevičius.
„Mes suteikiame prioritetą šioms paslaugoms. Vadinasi, jei jų bus daugiau nei sutartyje, jos visos bus apmokėtos. Tai labai svarbi žinutė gydymo įstaigoms. Nukreipti savo pajėgas, kad skatintų suteikti daugiau būtent tų paslaugų“, – komentavo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Prioritetinėms konsultacijoms numatyta atskira suma gydymo įstaigų ir teritorinių ligonių kasų sutartyse. Tačiau žadama apmokėti ir už viršytas konsultacijas. Jei gydymo įstaiga neišnaudos pinigų, jie atiteks toms, kurios viršys prioritetines paslaugas. Lėšos tarp gydymo įstaigų bus perskirstomos du kartus per metus.
„Norime atkreipti dėmesį, kad būtent prioritetinis finansavimas atima pinigus iš kitų medikų. Tai, kad prioritetinio finansavimo negalima panaudoti įstaigai, o reikia dalytis su kitais prioritetinio finansavimo kitos įstaigos medikais, manome, neteisinga pozicija“, – nuogąstavo Medikų sąjūdžio vadovė Auristida Gerliakienė.
Pasak Medikų sąjūdžio vadovės, tai nesprendžia esminių dalykų. Tad ji abejoja, kad eilės mažės.
„Kad būtų daugiau konsultacijų, reikia daugiau medikų. Ar šiek tiek padidintas, ar prioritetinis finansavimas padidins kardiologų, endokrinologų, onkologų-chemoterapeutų arba radioterapeutų skaičių? Manau, ne“, – savo nuomonę akcentavo A. Gerliakienė.
Medikų trūksta daugelyje ligoninių, ypač regionuose.
Naujausi komentarai