„Pfizer/BioNTech“ pateiks duomenis apie vakcinos nuo COVID-19 tinkamumą vaikams

Bendrovės „Pfizer“ ir „BioNTech“ antradienį pranešė pradėjusios teikti JAV Maisto ir vaistų administracijai (FDA) duomenis, turinčius tapti pagrindu rekomenduoti vartoti jų sukurtą vakciną nuo COVID-19 vaikams, kurių amžius – nuo penkerių iki vienuolikos metų.

Per naujausią koronaviruso pandemijos bangą, visų pirma lemiamą užkrečiamesnio delta varianto, COVID-19 dažniau diagnozuojamas vaikams. Šios amžiaus grupės narių skiepijimas laikomas esmine priemone, kad galėtų toliau vykti kontaktinės pamokos ir kad pandemija būtų suvaldyta.

„Šiais duomenimis buvo pasidalyta su FDA agentūros pirminiam vertinimui“, – sakoma bendrovių pranešime.

„Formalus prašymas suteikti leidimą esant ekstremaliai padėčiai vartoti bendrovių COVID-19 vakciną vaikams nuo penkerių iki mažiau kaip 12 metų turėtų būti pateiktas ateinančiomis savaitėmis“, – pridūrė įmonės. Pasak jų, atitinkamą prašymą taip pat ketinama pateikti Europos vaistų agentūrai (EVA) ir kitoms tarnyboms.

Prieš savaitę „Pfizer“ ir „BioNTech“ paskelbė, kad įvairiose šalyse vykdyti klinikiniai bandymai parodė, kad ši vakcina yra saugi vartoti vaikams ir sužadina stiprų organizmo imuninį atsaką į pandeminio koronaviruso antikūnus, neleisdama užkratui patekti į ląsteles.

Per bandymus 5–11 metų vaikams būdavo dviem dozėmis suleidžiami 10 mikrogramai vakcinos. Vyresni žmonės gauna 30 mikrogramų.

Antroji injekcija būdavo suleidžiama praėjus trims savaitėms po pirmosios.

FDA anksčiau nurodė, kad sulaukusi visos oficialaus prašymo medžiagos savo vertinimą baigs „veikiau per savaites, o ne mėnesius“.

Jungtinėse Valstijose „Pfizer“ vakcina buvo visiškai, oficialiai patvirtinta rugpjūtį, todėl šalyje jau yra galimybė skiepyti jaunesnius vaikus, jeigu tai rekomenduoja gydytojas. Tačiau JAV tarnybos perspėjo vengti taip elgtis, kol dar nėra gauti visi duomenys apie preparato saugumą.

„Pfizer“ ir „BioNTech“ taip pat bando savo vakciną skiepijant vaikus nuo šešių mėnesių iki dvejų metų ir nuo dvejų iki penkerių metų.

Pirminiai duomenys apie poveikį šių amžiaus grupių vaikams gali būti gauti jau šių metų „ketvirtąjį ketvirtį“.

Klinikiniuose bandymuose Jungtinėse Valstijose, Suomijoje, Lenkijoje ir Ispanijoje dalyvavo iš viso 4,5 tūkst. vaikų, kurių amžius – nuo 6 mėn. iki 11 metų.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių