- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Lietuvoje įsigaliojo tvarka, pagal kurią trečiąją sustiprinamąją vakcinos nuo COVID-19 dozę galima gauti jau ir po keturių mėnesių, nebelaukiant kada sueis pusmečio terminas, informuoja LNK.
Žmonės į „Litexpo“ vakcinacijos centrą keliauja su skirtingomis istorijomis ir skirtingu laiku.
„Ta motyvacija, žinote, toks dalykas. Jeigu jau esi motyvuotas, aš manau, bandys ir daugiau. Norėjosi skiepo. Jeigu galima pasirinkti, nuo ko mirti, tai aš renkuosi nuo skiepo“, – teigė LNK žurnalisto Pauliaus Skučo kalbintas vyras.
Pašnekovas, ėjęs skiepytis trečiąja vakcinos doze, teigė, kad antikūnų kiekis organizme jau buvo nedidelis. „Tyriausi ir nedaug likę. Nors skiepijausi prieš tai dukart visiems nepatikusia, nieko nejaučiau, galvojau, gal ten jų ir nebuvo, bet dabar jau į pabaigą, tai noriu“, – pridūrė pašnekovas.
Norėjosi skiepo. Jeigu galima pasirinkti, nuo ko mirti, tai aš renkuosi nuo skiepo.
„Mano asmeninė patirtis parodė, kad iš ryto nebuvo sklandus registravimasis, todėl kad iš kokio šešto, septinto karto vis rodė, kad turėčiau ateiti gruodžio 20 dieną. Tai, neva, ta diena yra anksčiausia, kada galiu revakcinuotis, nors nuo trečiadienio ryto veikia nauja tvarka, kad po keturių mėnesių galima“, – pasakojo žurnalistas P. Skučas.
Praeivė, paklausta, ar žino, kiek antikūnų yra jos organizme teigė: „Nežinau, aš nesu dariusi jokio antikūnų testo, nei sirgau. Tiesiog buvau paskiepyta, nesirgau. Nebuvo reikalo darytis“.
Paklausta, kodėl nusprendė skiepytis dabar, o ne, pavyzdžiui, po pusmečio, moteris atsakė: „Galbūt ir turiu (antikūnų, – red. past.). Bet jeigu jau duoda, kodėl ne? Šiaip, tiesiog gal norėsiu paskui keliauti, nes visgi jau įgriso čia niekur neišvažiuoti, tai su trim skiepais vis tiek geriau“.
Kitas praeivis teigė, kad trečiajam skiepui atvyko praėjus penkiems mėnesiams. Apie pasikeitusią tvarką vyras išgirdo trečiadienį – jį informavo žmona. Paklaustas, kaip sureagavo, vyras pasakojo: „Gerai, reikia skiepytis“.
Buvo ir tokių, kurie trečiadienį į vakcinacijos centrą atvyko pirmam skiepui. „Pirmam, negalėjau ilgai. Laukiuosi, momentas praėjo, dabar galima jau skiepytis tai ir atkeliavau“, – tarstelėjo praeivė.
Vakcinavimo centro darbuotoja žurnalistui tvirtino, kad jaučiamas žmonių pagyvėjimas, norinčiųjų pasiskiepyti netrūksta. „Žmonės tikrai noriai skiepijasi“, – kalbėjo darbuotoja.
Šiaip, tiesiog gal norėsiu paskui keliauti, nes visgi jau įgriso čia niekur neišvažiuoti, tai su trim skiepais vis tiek geriau.
Paklausta, ar daugėja tokių, kurie atėjo pasiskiepyti praėjus ne šešiems, o keturiems mėnesiams, pašnekovė teigė: „Taip, šiandien (trečiadienį, – red. past.) pasireiškė. Pats pirmas asmuo pas mus užėjęs turėjo ankstyvą registraciją po keturių mėnesių“, – teigė ji.
P. Skučui paklausus, kodėl anksčiausią revakcinacijos datą interneto puslapyje jam rodė gruodžio 20 dieną, darbuotoja paaiškino: „Ko gero, puslapis neatsinaujino, o pas mus rezervacija yra galima atvykus“.
Todėl, jeigu nepavyksta užsiregistruoti internetu, tą galima padaryti atvykus į vakcinavimo centrą. „Žmonės nebus apgręžti?“ – klausė žurnalistas.
„Ne, visus priimame“, – tikino pašnekovė.
Klausimas dėl nepavykusios registracijos buvo užduotas ir sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui.
„Dažnai būna, kad suaktyvėjus vakcinacijai ar įvedus kažkokias naujoves, būna vienas kitas strigimas. Viskas labai greitai susireguliuoja“, – teigė ministras.
„Matyt, techninės priežastys. Bet kiek žinau, daugiau viskas vyksta pakankamai sklandžiai, kažkokio antšlago nėra. Pamenu, kaip ir etapinė vakcinacija – kai pradėjome, pirmomis valandomis, pirmomis minutėmis visą laiką būna kažkoks suaktyvėjęs registravimasis. Ir kituose vakcinacijos etapuose mes tų dalykų esame turėję, bet paskui specialistai labai greitai sureguliuoja“, – situaciją komentavo A. Dulkys.
Plačiau – vaizdo įraše:
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Naujausi beždžionių raupų atvejai Lietuvoje: galėjo užsikrėsti viešėdami Jungtinėje Karalystėje9
Ketvirtadienio rytą sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pranešė, kad Lietuvoje nustatyti dar du beždžionių raupų atvejai. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras vėliau pranešė, kad naujausi du atvejai nustatyti 20&nd...
-
Kinijoje ėmė plisti naujas Langjos virusas5
Kinijoje dešimtys žmonių susirgo užsikrėtę nauju Langjos virusu, taip pat užkrečiančiu kirstukus, tačiau kol kas nėra įrodymų, kad žmonės gali užsikrėsti vieni nuo kitų. ...
-
Laimo liga kelia vis didesnę grėsmę – prasideda vakcinos bandymai3
Laimo liga kelia vis didesnę grėsmę. Atvejų nuolat daugėja, o šiltėjantys orai skatina erkių plitimą. Pirmą kartą per 20 metų mokslininkai pradeda ilgai lauktus bandymus, praneša LNK. ...
-
Londone aptikus poliomielito viruso pėdsakų siūloma skiepyti vaikus stiprinančiąja doze2
Londone nuo trečiadienio siūloma stiprinančioji vakcinos nuo poliomielito dozė 1–9 metų amžiaus vaikams, britų specialistams pranešus apie įrodymus, kad virusas plinta keliuose miesto rajonuose, nors tarp gyventojų šios nervus para...
-
Pirmą kartą Baltijos ir Šiaurės Europos šalyse pacientas gydytas radioaktyviuoju izotopu
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose pirmą kartą Baltijos ir Šiaurės Europos šalyse atlikta procedūra su radioaktyviuoju izotopu, kuris iki šiol gydymui nebuvo naudojamas. ...
-
A. Dulkys: Lietuvoje nustatyti dar du beždžionių raupų atvejai16
Lietuvoje nustatyti dar du beždžionių raupų atvejai, ketvirtadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. ...
-
SAM: COVID-19 epidemijos bus lokalios, nėra pagrindo kalbėti apie karantiną visoje Lietuvoje2
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad kol kas nėra pagrindo kalbėti apie karantiną ar dėl pandemijos įvedamą ekstremaliąją situaciją. ...
-
Naujovė: COVID-19 diagnozuoti galios ir namuose atlikti greitieji testai6
COVID-19 ligai diagnozuoti galios ir namuose atlikti greitieji savikontrolės testai, epidemijos, atsižvelgus į sergamumą, bus skelbiamos lokaliai, o ne nacionaliniu mastu, pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos vadovai. ...
-
Naujausia statistika: COVID-19 diagnozę išgirdo 1513 tautiečių, mirė vienas žmogus
Statistikos departamentas ketvirtadienį pranešė, kad Lietuvoje praėjusią parą nustatyta 1513 naujų COVID-19 atvejų. Nuo šios infekcijos mirė dar vienas žmogus. ...
-
Mokslininkai: dėl taršos lietaus vanduo niekur pasaulyje nebėra saugus gerti žmonėms2
Lietaus vanduo niekur mūsų planetoje nebėra saugus gerti, nes toksiškų cheminių medžiagų PFAS kiekis jame viršija nustatytą naujausią saugią normą, sakoma naujoje studijoje, paskelbtoje Stokholmo universiteto mokslininkų. ...