Epidemiologė: per anksti vertinti – Vilniaus ar Kauno regione situacija blogesnė

Lietuvoje kol kas nepavyksta išaiškinti apie 20 proc. užsikrėtimo koronavirusu (COVID-19) atvejų, kol šis skaičius laikysis stabilus – didelės grėsmės nėra, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Daiva Razmuvienė.

„Iš 281 vakar užsikrėtusio asmens 77 proc., t. y. 217,  yra susirgę todėl, kad jie bendravo su asmenimis, kuriems jau buvo patvirtintas koronavirusas. Tai yra didelė dalis asmenų ir vėlgi yra epidemiologinė gera naujiena, kad buvo galima atsekti 77 proc. užsikrėtimo aplinkybių“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė D. Razmuvienė.

Per praėjusią parą taip pat registruota dešimt įvežtinių atvejų, tai sudaro 3,5 proc. nuo visų atvejų.

„Lieka 19,5 proc., kai buvo neįmanoma atsekti grandinės. Šitas skaičius Lietuvoje kol kas yra maždaug pastovus, nuo 18 iki 20–22 proc., ir tai yra geras ženklas, nes kol kas situacija atsekama, ir, jei laikysis procentas apie 20, didelės grėsmės nėra, nes plitimas yra židiniuose“, – kalbėjo NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė D. Razmuvienė.

Jos pateiktais duomenimis, iš visų sergančių koronavirusu hospitalizuoti 199 žmonės, sunkių reanimacijos skyriuje gydomų ligonių yra 19, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma devyniems, su deguonies kaukėmis yra 80 asmenų.

Lieka 19,5 proc., kai buvo neįmanoma atsekti grandinės. Šitas skaičius Lietuvoje kol kas yra maždaug pastovus, nuo 18 iki 20–22 proc., ir tai yra geras ženklas, nes kol kas situacija atsekama.

Nauji židiniai buvo registruoti devyniose apskrityse, naujų atvejų skaičiumi pirmauja Kaunas. Daugiau nei pusei naujų nustatytų atvejų simptomai nepasireiškė.

„Daugiausia židinių būtų dviejose apskrityse – lyderis vakar dienos yra Kaunas, 83 registruoti atvejai, 69 – Vilniuje, kitose septyniose apskrityse pasiskirsto, sakykim, Utenos apskrity tik vienas atvejis, o kitose – po keletą dešimčių“, – sakė NVSC atstovė.

D. Razmuvienė pažymėjo, kad šiuo metu per anksti vertinti, kuriame regione – Vilniuje ar Kaune – situacija blogesnė. Ji taip pat pabrėžė, kad sostinėje pastarosiomis dienomis nustatyta daugiau su poilsio, pramogų veikla susijusių atvejų ir jie sunkiau kontroliuojami, kai Kauno apskrityje skaičių augino Raseinių židinys, gydymo įstaigos.

„Pagal vakar dienos informaciją, lyderis buvo Vilniaus apskritis. Šios dienos informacija, už vakar dieną, jau yra Kauno apskritis. Būtent dabar daryti išvadas, kur situacija geresnė, kur blogesnė, per ankstyvas reikalas“, – sakė epidemiologė.

„Jeigu Vilniuje vakar informacijoje už praėjusią parą didžiausia dalis buvo būtent podarbinėje veikloje,  maršrutai nustatyti penkiolikoje barų Vilniaus mieste, sporto  klubuose, kur yra uždaros patalpos, kur virusui plisti yra labai palankios sąlygos. Kalbant apie Kauno apskritį, yra Raseiniai, kur buvo didžiausias protrūkis, kuris dar dabar ne visiškai yra užgesęs, ta situacija klinikose, aišku, yra tik vienoje gydymo įstaigoje“, – kalbėjo D. Razmuvienė.

Pagal vakar dienos informaciją, lyderis buvo Vilniaus apskritis. Šios dienos informacija, už vakar dieną, jau yra Kauno apskritis. Būtent dabar daryti išvadas, kur situacija geresnė, kur blogesnė, per ankstyvas reikalas.

Ji pažymėjo, kad protrūkius uždarose gydymo įstaigose lengviau suvaldyti nei tais atvejais, kai užkratas plinta renginiuose, sporto klubuose, baruose.

„Tuos atvejus, kurie yra registruojami uždarose sveikatos priežiūros įstaigose, slaugos-globos namuose, yra lengviau valdyti negu tokius renginius, kurie vyksta podarbiniu metu, kaip sporto renginiai didžiulėse arenose, kur sunkiau suregistruoti visų maršrutus, sugaudyti visus žmones“, – teigė NVSC atstovė.

Epidemiologės pateiktais duomenimis, iš 281 naujai nustatyto atvejo simptomai pasireiškė 116 asmenų, t. y. 41 proc., likusieji koronavirusui būdingų simptomų nejautė. Yra nustatyti 700 asmenų, kurie turėjo kontaktą su naujai patvirtintais COVID-19 atvejais.

NVSC anksčiau pranešė, kad iš 281 per praėjusią parą nustatyto naujo COVID-19 ligos atvejo 217 užsikrėtė nuo žinomų sergančiųjų, registruota 10 įvežtinių atvejų, 54 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios.

177 iš atvejų, kurių aplinkybės yra žinomos, siejami su protrūkiais: virusas plinta ligoninėse ir globos įstaigose.

Registruoti trys įvežtiniai atvejai iš Prancūzijos, du iš Graikijos bei po vieną iš Ukrainos, Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Nyderlandų ir Švedijos.

83 nauji atvejai registruoti Kauno apskrityje, 69 – Vilniaus, 38 – Klaipėdos, 34 – Šiaulių, 26 – Telšių, 14 – Marijampolės, devyni – Panevėžio, septyni – Tauragės bei vienas Utenos apskrityse.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių