Nauji COVID-19 atvejai: epidemiologų akiratyje – darželiai, įmonės, šeimos

 • Teksto dydis:

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos protrūkius.

Per praėjusią parą izoliuoti 1099 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 53 257 asmenys.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 45. Atkreiptinas dėmesys, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.

Naujausią informaciją apie COVID-19 situaciją Kauno mieste galite rasti čia.

Atvejai fiksuoti protrūkiuose

Marijampolėje įsikūrusioje pieno produktų gamybos įmonėje per vakar parą patvirtinti du atvejai taip pat ir vienas antrinis atvejis. Iš viso šiame protrūkyje patvirtinti 25 atvejai, iš kurių yra septyni antriniai atvejai.

Su Vilkaviškio ligoninės Vidaus ligų skyriumi siejamame protrūkyje patvirtinti du atvejai. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami 27 atvejai, iš kurių trys atvejai patvirtinti darbuotojams, aštuoniolikai ligonių ir šeši antriniai atvejai.

Naujas protrūkis nustatytas Šilutės lopšelyje–darželyje „Pušelė“. Su protrūkiu siejami penki atvejai. Susirgo trys ugdytiniai, vienas darbuotojas ir vienas asmuo šeimoje.

Nustatyti du nauji atvejai, susiję su protrūkiu Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriaus Šilutės poskyryje. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami aštuoni atvejai, iš jų vienas – antrinis.

Trys koronavirusinės infekcijos atvejai registruoti Regioninės Telšių ligoninės reabilitacijos skyriaus protrūkyje, patvirtinti COVID-19 ligos atvejai pacientams.

Registruoti trys nauji atvejai, susiję su protrūkiu Druskininkuose veikiančioje gėrimų gamybos įmonėje. Iš viso su protrūkiu siejami devyni atvejai, iš kurių vienas antrinis atvejis šeimoje. Alytaus departamento specialistai vyko į židinį ir teikė rekomendacijas dėl židinio suvaldymo, koronaviruso infekcijos prevencijos priemonių taikymo, užregistravo 35 didelės ir mažos rizikos sąlytį turėjusius asmenis.

Su Ukmergės rajono Vidiškių pagrindine mokykla siejami trys atvejai. Iš viso  nustatyti aštuoni atvejai, įskaitant ir antrinius.

Širvintų ligoninės protrūkyje užfiksuoti du atvejai. Iš viso nustatyta šešiolika atvejų.

Švenčionių rajono ligoninėje nustatyti du atvejai. Susisiekta su gydymo įstaiga, teiktos konsultacijos, izoliuoti sąlytį turėję asmenys, asmenys registruoti tyrimui.

Švenčionių rajone įsikūrusioje medienos apdirbimo ir gamybos įmonėje nustatyti du atvejai. Taikytos protrūkio valdymo priemonės.

Švenčionių rajone įsikūrusioje baldų gamybos ir prekybos įmonėje patvirtini du atvejai. Susisiekta su įstaigos atsakingu asmeniu, teiktos konsultacijos, izoliuoti sąlytį turėję asmenys, asmenys registruoti tyrimui.

Iš viso su Kaune įsikūrusia „Family Lab Academy“ ugdymo įstaiga siejami septyni koronavirusinės infekcijos atvejai, iš jų šeši pirminiai ir vienas antrinis.

Vilniuje įsikūrusiame lopšelyje–darželyje „Vėtrungė“, pirminiais duomenimis, nustatyti trys susiję atvejai.

Taip pat Vilniaus lopšelyje–darželyje „Beržynėlis“ užfiksuoti penki koronavirusinės infekcijos atvejai. 

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 30.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių