Mobiliuosiuose punktuose žmonės bus testuojami ir greitaisiais antigeno testais

 • Teksto dydis:

Nuo trečiadienio mobiliuosiuose punktuose žmonės bus testuojami ne tik PGR, bet ir greitaisiais antigeno testais, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Pastaruoju metu dėl itin išaugusio sergančių asmenų skaičiaus tyrimo atsakymo gavimas kartais užtrukdavo ilgiau nei 24 val. nuo ėminio pristatymo į laboratoriją. Atliekant greitąjį antigeno testą nereikia ėminio siųsti į laboratoriją, todėl atsakymą asmuo galės gauti kur kas greičiau – vos per kelias valandas“, – rašoma pranešime.

Ministerijos teigimu, šis sprendimas ne tik leis operatyviai gauti atsakymą dėl COVID-19, bet ir sumažins darbo krūvį tyrimus atliekančioms laboratorijoms.

Pasak jos, iki šiol visiems mobiliuosiuose punktuose užsiregistravusiems asmenims buvo atliekami tik PGR tyrimai.

Mobilūs punktai turės galimybę pasirinkti, ar atlikti greituosius antigeno testus, tačiau neprivalės, jeigu jiems užteks pajėgumų atliekant vien PGR tyrimus.

„Jei mobilus punktas, į kurį registruojasi asmuo, atlieka ir PGR tyrimus, ir greituosius antigeno testus, asmenys tyrimo metodą galės rinktis dar registracijos metu“, – rašoma pranešime.

Registruotis atlikti greitąjį antigeno tyrimą galės COVID-19 ligos simptomus jaučiantys, savikontrolės tyrimą namuose atlikę ir teigiamą rezultatą gavę asmenys, gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojai po turėto sąlyčio, kurie neturi galimybės išsitirti įstaigoje, kurioje dirba, taip pat asmenys, kuriems rekomenduojama išsitirti po ugdymo įstaigoje atliekamo paviršių tyrimo.

Asmenims, kuriems bus diagnozuota COVID-19 liga greituoju antigeno testu, atliktu mobiliame punkte, nedarbingumo pažymėjimą, kaip sergančiam asmeniui, išduoda jo šeimos gydytojas.

SAM taip pat atkreipia keliaujančiųjų dėmesį, kad atlikus greitąjį antigeno testą ir gavus teigiamą rezultatą, asmeniui patvirtinama COVID-19 liga, tačiau šiuo metu persirgimo faktas ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui gauti patvirtinamas tik remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu.

Tai reiškia, kad teigiamą greitojo antigeno testo rezultatą gavę asmenys, kuriems tai aktualu, per 48 valandas gali registruotis patvirtinamajam PGR tyrimui.

Ministerija teigia ir toliau ieškanti galimybių padidinti laboratorinius pajėgumus, pasitelkiant naujas tyrimus galinčias atlikti įstaigas.

Be kita ko, nuo vasario 7-osios ugdymo įstaigose laikinai bus stabdomi kaupinių tyrimai, keičiant juos į savikontrolės tyrimus.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad žmonės vis dar per ilgai turi laukti COVID-19 testų rezultatų ir situacija su laboratorijų užimtumu nėra tenkinanti.

„Šiandien dar mūsų netenkina laboratorijų užkrovimas, vis dar auga simptominių atvejų skaičius, vis dar nesame patenkinti, kokiu greičiu žmonės gauna atsakymus“, – trečiadienį per spaudos konferenciją po Vyriausybės posėdžio sakė A. Dulkys.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių