Nors artėja atostogų metas, ne kiekvienas gali mėgautis poilsiu. Dėl padidėjusios įtampos ar nuovargio, kai kurie pradeda jausti nugaros ir kaklo skausmus. Nustatyta, jog masažo metu vienas glostomasis judesys įkaitintu akmeniu prilygsta šešiems judesiams ranka, veikia gilesnius raumenų audinius, labai gerai atpalaiduoja, todėl puikiai tinka net šiltomis dienomis, norint atsipalaiduoti ir pašalinti nugaros ar kaklo skausmus.
Naudojami vulkaniniai akmenys
Masažas karštais akmenimis atsirado beveik prieš 5000 metų Tolimuosiuose Rytuose. Jam naudojami vulkaniniai (bazaltiniai) akmenys, kurie susidarė veikiančių ugnikalnių šlaituose ir ilgainiui atvėso. Papildomai bazaltas neapdorojamas, nes nušlifuotas vandens ir vėjo, jis kaupia dalį gamtos energijos. Akmenų sudėtyje gausu mineralinių medžiagų, tokių kaip magnis ir geležis. Šie akmenys ilgai išlaiko ir skleidžia pastovią bei raminamą (43-60 laipsnių) šilumą.
Pagerina medžiagų apykaitą
Masažo metu šiluma į raumenis prasiskverbia net iki 4 cm, taip aktyvinamos organizmo gyvybinės funkcijos. Padidėja kapiliarinis kraujospūdis, kuris pagerina kraujotaką kraujo sąstovio zonose. Dėl stimuliacijos, detoksikacijos ir paspartėjusios mikrocirkuliacijos pagerėja ląstelių aprūpinimas deguonimi, 10-15 proc. pagreitėja medžiagų apykaita, todėl greičiau šalinami susikaupę šlakai. Nustatyta, jog vienas glostomasis judesys akmeniu prilygsta šešiems judesiams ranka, veikia gilesnius raumenų audinius, labai gerai atpalaiduoja.
Poveikis lydi kelias dienas
Karštų akmenų masažas veikia visas fiziologines ir psichines žmogaus funkcijas, palengvina lėtinius nugaros ir kaklo skausmus, detoksikuoja, giliai atpalaiduoja visą kūną, suteikia harmonijos ir ramybės būseną. Po masažo dar 2-3 dienas lydi gera nuotaika, jėgų antplūdis, darbingumas ir vidinis ramumas.
Karštų akmenų poveikis organizmui:
Teigiamai veikia širdies, kraujagyslių ir kvėpavimo sistemą;
Gerėja medžiagų ir limfos apykaita;
Greičiau šalinami toksinai;
Šalina celiulito požymius;
Atkuria odos tonusą, elastingumą ir vandens balansą;
Stimuliuoja centrinės ir vegetatyvinės nervų sistemos veiklą;
Lengvina raumenų skausmus, šalina raumenų nuovargį ir įtampą;
Reguliuoja miegą.
Akmenų masažas nerekomenduojamas: nėštumo metu, sergant infekcinėmis, uždegiminėmis vidaus organų, onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu, moterims menstruacijų laikotarpiu, taip pat masažo negalima atlikti tada, kai ant odos yra mėlynių, nudegimų ar žaizdų.
Natūralios medicinos gydytoja Cathy Wong pataria:
Masažo karštais akmenimis pagalba dažnai sumažina ne tik nugaros, kaklo skausmus, bet ir sutrikus kraujo cirkuliacijai, esant artritui, osteoparozei, stresui ir įtampai, depresijai. Masažo metu akmenys būna įkaitinti tiek, kad nenudegintų odos. O jų paviršius glotnus, todėl jaučiamas tik malonus lytėjimas ir šiluma. Nenustebkite, jei masažui pasibaigus, masažo terapeutas nuims akmenis, ir pradės masažuoti rankomis.
Taip pat nepamirškite, jog prieš masažą būtina rinktis kuo lengviau virškinamą maistą. Į saloną atvykite 5 minutėmis anksčiau prieš procedūrą, tuomet dar spėsite pailsėti, nusiraminti ir pasiruošti masažui, informuokite masažuotoją, jei turite kokių nors sveikatos sutrikimų. Tai reikalinga tam, kad specialistas žinotų, ar jums galima atlikti masažą.
Naujausi komentarai