Lietuvoje nustatytas su sezoniniu gripu susijęs šio viruso potipis

  • Teksto dydis:

Lietuvoje nustatytas pirmasis A(H3) tipo gripo atvejis, dažniausiai susijęs su sezoniniu gripu, antradienį pranešė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.

Rugsėjo 25-ąją Santaros klinikose nustatytas virusas aptiktas 39-ąją savaitę: savaite anksčiau nei turėtų prasidėti sezoninis gripas.

Gripo virusai skirstomi į tris gentis: A, B ir C. Pirmojo, A tipo, virusai yra patogeniškiausi.

Kaip pranešė laboratorija, gripo virusai, įskaitant A(H3) subtipio virusus, gali kisti genetinėmis mutacijomis. Jei atsiranda nauji viruso variantai, kurių organizmas nesuvaldo, gali atsirasti epidemijos.

A(H3) gripo simptomai gali būti sunkesni nei kai kurių kitų gripo tipų. Tai apima aukštą temperatūrą, stiprų kosulį, gerklės skausmą, nuovargį ir raumenų skausmus. Gripas gali paveikti kvėpavimo takus ir padidinti jautrumą kitoms bakterinėms ar virusinėms infekcijoms, sukelti bakterinę ar virusinę plaučių uždegimą, vadinamą pneumonija. Tai yra viena iš rimčiausių gripo komplikacijų.

A(H3) gripas yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių gripo A viruso variantų sezoniniuose gripo protrūkiuose. NAUJAUSI KOMENTARAI

Ai'Skauda \\\\\.../////

Ai'Skauda  \\\\\...///// portretas
Žudikai nustarys COVID-23 ir krausis kruvinus milijardus.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių