Koronavirusas – jau Lietuvoje: infekcija nustatyta iš Italijos grįžusiai moteriai

 • Teksto dydis:

Lietuvoje penktadienio naktį nustatytas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronaviruso (COVID-19) atvejis, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Atlikus tyrimus, infekcija nustatyta iš Veronos (Italija) vasario 24 dieną grįžusiai 39-erių metų pacientei.

Šiuo metu pacientė yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kur yra tokiems susirgimams gydyti pritaikyta infrastruktūra.

„Informuojama, kad pacientei pasireiškę simptomai yra lengvi, ji šiuo metu neturi temperatūros, jai taikomas reikalingas gydymas. Moteris stebima buvo nuo pat grįžimo į Lietuvą, taip pat, kaip ir kiti keliautojai, grįžtantys iš paveiktų zonų“, – teigia ministerija.

Pasak SAM, ligoninėje yra stebimi trys pacientės šeimos nariai, vertinama jų sveikatos būklė, kol kas jiems COVID-19 simptomai nepasireiškė.

„Tiek moteris, tiek jos šeimos nariai – brolis ir tėvai – šiuo metu yra ligoninėje, tikrai moteris jaučiasi puikiai, jos šeima taip pat jaučiasi gerai, tačiau jos šeimai atliekami papildomi tyrimai tam, kad išsiaiškinti, ar jie taip pat nėra viruso nešiotojai“, – LRT radijui penktadienį sakė premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.

Moteris keliavo su bendradarbiais, Italijoje ji lankėsi konferencijoje, o į Lietuvą grįžo lėktuvu per Kauną. Stebimi visi artimų kontaktų su moterimi turėję asmenys, nė vienam jų kol kas simptomai nepasireiškė.

Pasak premjero patarėjo, moteris į Šiaulių ligoninę pristatyta, nes gyvena netoli Šiaulių, ji buvo stebima nuo pat grįžimo į Lietuvą ir laikėsi karantino sąlygų savo namuose.

Koronaviruso diagnozė moteriai patvirtinta 1 valandą nakties.

Penktadienio rytą Vilniuje renkasi Valstybės ekstremalių situacijų komisija. Apie patvirtintą koronaviruso atvejį plačiau informuoti žadama 9 valandą Šiaulių ligoninėje vyksiančioje spaudos konferencijoje.

Ragina visuomenę nepanikuoti

Penktadienio naktį spaudos konferenciją surengę Vyriausybės atstovai ragino visuomenę nepanikuoti ir pabrėžė, jog situacija yra visiškai kontroliuojama.

Yra visiškai kontroliuojamas atvejis ir šitoje vietoje tikrai specialistai daro savo darbą.

„Nepaisant dėtų pastangų, aktyvių prevencinių veiksmų, kuriuos pradėjome vykdyti vieni pirmųjų, tenka paskelbti, kad koronavirusas neaplenkė Lietuvos. Puikiai supratome, kad grėsmė yra, tad šiam scenarijui ruošėmės intensyviai. Šioje situacijoje džiugina tinkamai atlikti namų darbai, nes visos institucijos reagavo į situaciją ir atliko tuos veiksmus, kuriuos ir turėjo atlikti“, – pranešime teigia Valstybės ekstremalių situacijų centro vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jis ragino visuomenę nepradėti panikuoti, eiti į darbą kaip įprasta.

„Šiuo metu dedamos visos pastangos, kad kuo greičiau būtų nustatyti visi su užsikrėtusiuoju bendravę asmenys. Tai leis pritaikyti numatytas prevencines priemones ir išvengti tolimesnio infekcijos plitimo. Savo ruožtu, prašau žmonių nepanikuoti, sekti oficialią informaciją ir laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių“, – pabrėžia sveikatos apsaugos viceministras, SAM Ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatorius Algirdas Šešelgis.

S. Malinauskas penktadienio naktį surengtoje spaudos konferencijoje taip pat pabrėžė, jog visuomenė gali jaustis visiškai saugi.

„Yra visiškai kontroliuojamas atvejis ir šitoje vietoje tikrai specialistai daro savo darbą“, – sakė jis.

Ministerija primena, kad nekeliavus į šalis, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje ir neturėjus kontakto su keliavusiaisiais bei nejaučiant susirgimui būdingų, gripą primenančių simptomų, jokių tyrimų atlikti ar imtis specialių priemonių nėra reikalo.

Visų keliautojų, per pastarąsias dvi savaites buvusių Kinijoje, Šiaurės Italijoje – Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionuose, taip pat Honkonge, Irane, Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Singapūre prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų.

Pasaulyje iš viso kol kas registruota kiek daugiau nei 82 tūkst. kiniško koronaviruso atvejų ir 2,8 tūkst. mirčių.

Penktadienio ryto duomenimis, Lietuvoje iš viso atlikti 67 tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, laukiama rezultatų dėl septynių mėginių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Erika

Erika portretas
Tik tegul nepyksta tie keliautojai , kurie žinojo kad siaucia Korono virusas ir dar samoningai vyko į keliones. Tokia ir turėjo būti kitų žmonių reakcija - pasmerkimas.

Renata Sen

Renata Sen portretas
Kaip kovosime su šia liga niekas nekalba. Metodikų neturime jokių, institucijų irgi. Sanitarinės - Epideminės stotys seniai išnaikintos.Viešajame transporte, gausiai gyventojų lankomose vietose jokių dezinfekcijų nedaroma( žinome kad užsikrečiama per prisilietimus..)Yra kažkoks Higienos institutas kuris viską tik stebi. Kaip ir kiekviename mieste esantys visuomenės sveikatos centrai.Mūsų šalies vadai savo kalbose ragina nepanikuoti,bet nieko konkretaus nepasako.Ir nežada. O padėtis rimta.Jau prieš kelis metus mėginau "prisibelsti",kad papildytų atitinkamo teisės akto, reglamentuojančio hig.taisykles, punktą.Per seimo narį, išrinktą Klaipėdoje.Veryga nepraleido.Jam buvo svarbesnių reikalų-sveikatinti Tautą ir nustatinėti koks turi būti sveikas maistas..TAI KĄ DABAR DARYTI, PONAS VERYGA?! Ar aš nebuvau teisi?Esu įsitikinusi kad su šia kritine padėtimi šalyje jūs tikrai nemokėsite susitvarkyti..O trūko tik teisės akto papildymo eilutės ir dabar jau turėtume bent šiokias-tokias priemones

Na va

Na va portretas
savaite pavaikščiojo kur nori o paskui pasirodo Koroną turi?
VISI KOMENTARAI 47
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių