JAV baiminamasi vaikų paralyžių sukeliančios retos ligos sugrįžimo

Reta neurologinė liga, paveikianti daugiausiai vaikus ir mįslingai išplintanti kas dvejus metus, tikriausiai vėl pasireikš ateinančiomis savaitėmis ar mėnesiais, antradienį perspėjo JAV sveikatos apsaugos tarnybos.

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) nurodė „prognozuojantys, kad 2020-ieji bus nauji ūminio vangiojo mielito (Acute Flaccid Myelitis, AFM) piko metai“.

Ši liga, veikiausiai sukeliama viruso, gali visam laikui paralyžiuoti, o išsivysčius komplikacijoms, tokioms kaip kvėpavimo nepakankamumas, gali kilti pavojus gyvybei, pažymėjo CDC.

„AFM yra ekstremali medicininė padėtis, reikalaujanti nedelsiamos medicinos priežiūros ir stebėsenos ekstremali padėtis, reikalaujanti nedelsiamos medicininės priežiūros ir stebėsenos, ir šis susirgimas gali sparčiai vystytis iki kvėpavimo nepakankamumo“, – per konferencinį pokalbį su žurnalistais antradienį sakė CDC direktorius Robertas Redfieldas (Robertas Refildas).

Jis perspėjo tėvus, jog pasireiškus šios ligos simptomams būtina nedelsti hospitalizuoti savo vaiką, nepaisant besitęsiančios koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemijos.

Daugumai pacientų pirmiausiai staiga pajunta rankų ar kojų silpnumą. Liga pažeidžia nervų sistemą, ypač nugaros smegenų pilkąją medžiagą, sakė R. Redfieldas.

Nuo 2014 metų AFM pikai buvo stebimi kas dvejus metus nuo rugpjūčio iki lapkričio. 2018 metais Jungtinėse Valstijose nustatyta 238 susirgimo šia liga atvejai. Vidutinis pacientų amžius buvo penkeri metai.

Gydytojai kol kas neturi beveik jokių priemonių šiai ligai, galinčiai sukelti paralyžių per kelias valandas ar dienas, gydyti.

„Deja, daug AFM susirgusių vaikų visam laikui liks neįgalūs“, – sakė CDC direktoriaus pavaduotojas virusinių ligų reikalams pediatras Thomas Clarkas (Tomas Klarkas).

„Labai svarbu, kad vaikams būtų skiriama reabilitacija“, įskaitant energingą fizinę terapiją ir ergoterapiją, pridūrė jis.

Tarnybos stengiasi susisiekti su 2018 metais AFM susirgusių vaikų šeimomis, kas išsiaiškintų, kaip vystėsi ši liga, taip pat nustatytų dabartinį jų paralyžiaus pobūdį.

Vieni iš ankstyvųjų AFM požymių yra karščiavimas ir kvėpavimo sutrikimai. Maždaug per šešias dienas rankų ir kojų silpnumą kai kada lydi eisenos sutrikimai, kaklo, nugaros ar galūnių skausmai, rodo 2018 metais stebėtų ligos atvejų studija.

Be nuolatinio paralyžiaus AFM taip pat gali sukelti sunkių kvėpavimo komplikacijų. Beveik ketvirtadaliui pacientų reikėjo dirbtinio plaučių vėdinimo.

Pagrindiniais įtariamais AFM sukėlėjais laikomi enterovirusai, ypač enterovirusas D68, aptiktas maždaug 30 pacientų organizme.

Vis dėlto CDC ekspertai sako negalį atmesti, kad kitų virusų galimo poveikio.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Jo

Jo portretas
Vakcinas savo susireguliuokite.
VISI KOMENTARAI 1

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių