Duomenų mokslininkas: mokykloms dėmesio skirti reikia daugiau, stovėjimas basomis – ne išeitis

 • Teksto dydis:

Duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius pasidalijo įžvalgomis koronaviruso tema.

Anot matematiko, vienas teigiamų pandemijos aspektų, kad po jos Lietuvoje turėsime puikių duomenų įvairiems vadovėliniams statistikos faktams iliustruoti.

„Panašu, kad su mokyklomis bus galima iliustruoti šiaip gana sudėtingą RDD techniką. Jau prieš metus buvo daug kalbama, kad mokyklos turi neigiamą įtaką epidemijos vystymuisi (atidarytos mokyklos prisideda prie atvejų didėjimo). Tada neturėjome tai iliustruojančių Lietuvos duomenų. Po to visi mokiniai perėjo į nuotolinį mokymą ir apie poveikį buvo sunku kalbėti, – feisbuke rašė V. Zemlys-Balevičius. – O šiais metais buvo atliktas nuostabus eksperimentas per lapkričio mėnesio atostogas. Mokiniai 10 dienų nebuvo mokyklose ir susirgimų skaičiai pradėjo krist. Ir gana radikaliai. Po dviejų savaičių grįžus mokiniams į mokyklas, 10-19 metų amžiaus grupėje jau prasideda atvejų kilimas, o visose kitose amžiaus grupėse atvejų kritimas sustojo. Dabar bus įdomu stebėti, kas bus toliau ir ar tas pats efektas pasikartos per kitas atostogas. Ir ne, aš nesakau, kad reikia mokinius uždaryti namuose. Bet akivaizdu, kad mokykloms dėmesio skirti reikia daugiau. Stovėjimas basomis prie Prezidentūros – ne išeitis.“

 

„Facebook“ nuotr.

Primename, kad trečiadienį priešais Prezidentūrą kelios dešimtys protestuotojų susirinko prašyti šalies vadovo Gitano Nausėdos pagalbos – jie tikisi, kad prezidentas kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Vyriausybės patvirtintos tvarkos, kuria galimybių pasas tampa privalomas vaikams nuo 12 metų.

Prieš galimybių pasą vaikams nuo 12 metų protestuojančios mamos prieš savaitę buvo susirinkusios ir prie Vyriausybės. Jos teigė, kad galimybių pasas vaikams gali paskatinti diskriminaciją.

„Šalin rankas nuo mūsų vaikų“, – tokie užrašai buvo matomi ir mamų plakatuose, kurios trečiadienį vėl rinkosi prie Kauno miesto savivaldybės.

Panašūs protestai trečiadienį turėjo vykti ir Klaipėdoje, Šiauliuose bei Kėdainiuose.

Anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistų antradienį skelbtų duomenų, bendrai praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvoje fiksuoti 558 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai, savaitę anksčiau jų buvo 687.

Praėjusios savaitės pabaigoje daugiausia aktyvių protrūkių buvo registruota ugdymo įstaigose – 250, t. y. apie 38 proc. mažiau, lyginant su savaite prieš tai. NVSC teigimu, tai rodo, jog padėtis ugdymo įstaigose stabilizavosi ir pamažu gerėja.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigose fiksuoti aktyvūs protrūkiai siekė beveik 19 proc., skaičiuojant nuo visų registruotų aktyvių protrūkių, kai ankstesnėmis savaitėmis – apie 15 procentų. Daugumoje šių protrūkių yra fiksuota iki 10 susijusių pirminių atvejų. Daugiausiai jų fiksuota Kauno, Vilniaus ir  Klaipėdos apskrityse.NAUJAUSI KOMENTARAI

o jums didelis skirtumas, nuo ko užsikrėsite?

o jums didelis skirtumas, nuo ko užsikrėsite? portretas
vaikai, patys sirgdami nesunkiai, puikiai platina ligą todėl reikia daryti viską, kad užkirsti tam kelią. Pupuliukų netestuosime, neskiepysime, namie nemokysime. tai susirinkite iš mokyklų, prekubcentrių ir mokykite patys namuose, niekas pretenzijų nereikš. o jei norite vaikus laikyti prie kitų žmonių, tai testuokite ar skiepykite

testuoti kasdien visus vaikus , atėjusius į mokyklą

testuoti kasdien visus vaikus , atėjusius į mokyklą portretas
Kaip dar kai kuriuose Vokietijos miestuose. Pratestuotas sveikas vaikas kaukę gali nusiimti ir eiti į klasę. testai vaikams tikrai nepakenks - į nosį tik apie 1cm kišasi pats vaikas.

Patarimas mamoms.

Patarimas mamoms. portretas
Pasipylė ,,mokslininkų,, tokių kaip čia komentuojate pasisakymai. Manytės stovėkite ne basos ,o ant galvų. Gal protelio nors kiek įgausite. Nes manau nemokate skaityti nei lietuviškai nei angliškai ir nežinote kokie ribojimai ir kokių metų vaikai skiepijami. O reikėtu pasidomėti.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių