A. Dulkys: sugriežtinus reikalavimus vaistinėms iki liepos panaikintos keturios licencijos

Nauji reikalavimai vaistinėms, kai nuo liepos jose turi dirbti ne tik farmakotechnikas, bet ir vaistininkas, darbo nesutrikdė, iki liepos 1 dienos panaikintos keturios vaistinių licencijos, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Jis atmeta viešumoje sklandančius pasisakymus, jog dėl naujų reikalavimų atokiau veikiančios vaistinės užsidaro arba yra priverstos dirbti trumpiau ir teigia, jog „kažkas mėgina sukurti priešingą realybę istorijos“.

„Šiame etape tiesiog mėginama sumesti į vieną katilą tuos dalykus, kur iš tikrųjų kažkurioj įstaigoj pritrūko vaistininkų, ten, kur pasikeitė nuomos sąlygos ir dėl visai kitų priežasčių buvo padaryti pokyčiai. Kad būtų aiškiau, aš pasakysiu, (...) liepos 1 dienai yra panaikintos tik keturios vaistinių licencijos, apie kokį mes užsidarymą kalbam, kada yra 1363 vaistinės“, – LRT radijui sakė A. Dulkys.

Anot jo, dar prieš penkerius metus, 2018-iais, Lietuvoje buvo 3400 vaistinininkų, pernai – per 3600. Ligonių kasų duomenimis, pasak A. Dulkio, pagal licenciją dirba 2300 šios profesijos atstovų.

„Problema mūsų yra tai, kad Europos Sąjungos direktyva prieš 17 metų pasakė, kad šitą klausimą turim išspręst ir mes jį turėsim išspręsti, mes jį 17 metų atidėliojom. Buvo sudaryta galimybė farmakotechnikams kvalifikaciją pasikelti ir kitos priemonės“, – teigė ministras. 

A. Dulkio teigimu, Lietuvoje yra 47 vaistinės 100 tūkstančių gyventojų, kai Europoje rodiklis siekia 31.

10 tūkstančių gyventojų tenka 12 vaistininkų, Europoje – aštuoni. NAUJAUSI KOMENTARAI

NESUPRANTU

NESUPRANTU portretas
KAIP LIETUVIS TAIP IR PYYDARAS..KAS PER TAUTA ???

Pensininkė

Pensininkė portretas
Jeigu sumažins vaistinių skaičwių , tai iš viso bus galas vyresnio amžiaus žmonėms. Pas gydytoją talonų nėra - bus už 2-3 savaičių. O vaistų man reikia šiandien. Tai kompetetingas vaistininkas išklauso nusiskundimus ir paskiria gydymą. Taip man patogiau gauti vaistus ir instrukciją, kaip juos vartoti. Kol sulaukiu talono, jau ir gydymo nebereikia. Pasveikau su vaistininko pagalba.Esu nepaprastai dėkinga.

Anonimas

Anonimas portretas
EIKIT RINKT LIEPŽIEDŽIUS.....
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių