Lietuva įžengė į juodąją COVID-19 zoną: nustatyti 1155 nauji atvejai, 18 mirčių

 • Teksto dydis:

Statistikos departamentas antradienį pranešė, kad praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1155 nauji koronaviruso atvejai. Nuo COVID-19 mirė dar 18 žmonių.

15 mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies.

Lietuva antradienį įžengė į blogiausią, juodąją, pandemijos spalvinę zoną. Iki šiol šalis buvo priskiriama raudonajai zonai.

2746 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 7866 žmonės.

Statistikos departamento iliustracija.

Ligoninės ir mirtys

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 96 žmonės, kai ankstesnę parą jų buvo 70-imt.

69 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija – trimis daugiau nei para anksčiau. Deguonis papildomai tiekiamas 828 žmogui – septyniais daugiau.

Pandemijos piko metu šių metų sausį pacientų skaičiai ligoninėse buvo pasiekę 2,6 tūkst., dėl to teko reguliariai mažinti kitų medicinos paslaugų prieinamumą.

Praėjusią parą mirė šeši vyresni nei 80-ies metų žmonės, po keturis žmones virš 60, 70 ir 90 metų.

Pilnai paskiepyti buvo trys iš jų – po vieną 60, 80 ir 90 metų amžiaus grupėse.

Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 4837 žmonės, iš jų pilnai paskiepyti buvo 84. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 9636 mirtys.

Vakcinacija

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta 1 mln. 720 tūkst. 351 žmogus, pilnai vakcinuoti 1 mln. 586 tūkst. 615 žmonės.

Statistikos departamentas antradienį pradėjo skelbti duomenis apie trečiąją vakcinos dozę, dėl to, kaip BNS informavo jo atstovai, šiek tiek pakoreguota bendra skiepijimo statistika, į ją šios dozės anksčiau būdavo įtraukiamos.

Trečia skiepo doze per parą vakcinuota 1130 žmonių, iš viso iki šiol – 16 tūkst. 23.

Iš viso Lietuvoje iki šiol skiepijimui sunaudota 3 mln. 153 tūkst. 622 vakcinos dozės.

Dėl atnaujinimo darbų antradienį neprieinama dalis viešai skelbiamos Statistikos departamento informacijos apie vakcinuotų gyventojų dalį, pristatytų vakcinų dalį ir kitos.

Epidemiologinė situacija

Šalyje praėjusią parą atlikta 12,6 tūkst. molekulinių (PGR) ir 12 tūkst. 486 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 317 tūkst. 852 žmonės, iš jų tebeserga 11 tūkst. 904 – mažiau nei ankstesnę parą.

Prastėjant epidemiologinei situacijai, Lietuva įžengė į blogiausią, juodąją, pandemijos spalvinę zoną.

Spalvinės epidemiologinės situacijos zonos apibrėžiamos pagal naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų rodiklį bei teigiamų diagnostinių testų dalį. Lietuvoje jie šiuo metu atitinkamai siekia 504,5 atvejo ir 6,1 proc., per parą pakilo abu šie rodikliai.

Anksčiau su spalvinėmis zonomis buvo siejami pandemijos valdymo sprendimai, tačiau šiuo metu Vyriausybė akcentuoja ligoninių užimtumo svarbą sprendžiant dėl pandeminių griežtinimų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rolandas

Rolandas portretas
Kaži kiek nuo vėžio numirė negydomi? Kodėl šitų skaičių neskelbia?

Rolandas

Rolandas portretas
Kliedesiai dvesenčios kumelės...! Tokiais tempais turėtų Lietuva persirgti jau trečią karta, iš kur jie tuos skaičius paima?

JAu tikra ka norisi galvoti

JAu tikra ka norisi galvoti portretas
ka tos ligos užkratus mums specialiai paplatina.Leidžia vasara kažiek pabūt ramia o paskui rudeni žiema ir pavasarį visus pjauna. Ritmingai.Gal per maista iš užsienio furom atveža?Gal arabai ar kinai po biški nuodina musu ppopoliacija ka veta sau gyvent atlaisvintu?
VISI KOMENTARAI 37
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių