Buvusi optometrė: akiniai regėjimo negerina

"Trylika metų dirbau optometrijos srityje. Per tą laiką niekada nepaskyriau silpnesnių akinių, skyriau tik stipresnius. Juos nešiojant  regėjimas tik silpnėja, akiniai problemų nesprendžia", – įsitikinusi natūralios regos atkūrimo instruktorė Jūratė Aleškevičiūtė.

"Trylika metų dirbau optometrijos srityje. Per tą laiką niekada nepaskyriau silpnesnių akinių, skyriau tik stipresnius. Juos nešiojant  regėjimas tik silpnėja, akiniai problemų nesprendžia", – įsitikinusi natūralios regos atkūrimo instruktorė Jūratė Aleškevičiūtė.

– Akiniai yra blogis?

– Kirsiu šaką, ant kurios sėdžiu, – šyptelėjo optometrijos salonų savininkė, 41 metų natūralios regos atkūrimo instruktorė. – Vis dėlto sakau, kad akiniai yra tik protezas akims. Jie nepagerina regėjimo. Gydytojai paskiria tik stipresnius, bet ne silpnesnius akinius. Jie regėjimo negerina, tik leidžia matyti čia ir dabar.

Nešiojant akinius regėjimas tik silpnėja, nes nedirba akies raumuo. Jis prisitaiko prie akinių lęšių ir pamažu atrofuojasi. Regėjimo sistema nėra tik matymas. Tai – akys, regos nervas, smegenys. O regėjimo zona jose, kaip Tarptautinėje žmogaus ugdymo akademijoje Kijeve mokė jos įkūrėjas akademikas Viačeslavas Bronikovas, yra viena svarbiausių. Šis akademikas moko neregius matyti smegenimis ir tyrimais įrodė, kad praregi nuo gimimo akli vaikai.

Tai – dar vienas įrodymas, kad mato smegenys, bet ne akys. Akys – išorėje, o smegenys apdoroja informaciją. Kiekvienas  žmogus, jei apie tą patį objektą nemąstys vienodai, matys jį skirtingai.

– Tačiau jūs turite kelis optometrijos salonus, kur žmonėms siūlo akinius.

– Optometrijos srityje dirbau trylika metų. Ir pati nešiojau akinius – mano matymas buvo minus 2,5. Prieš kelerius metus suvokiau, kad galiu padėti žmonėms matyti geriau. Norėjau daryti tai, kas gera sielai, ir darbą susieti su išsilavinimu. Optometrijos specialistai visame pasaulyje turi padėti žmonėms geriau matyti, lavinti jų regėjimą. Lietuvoje, kaip ir daugelyje šalių, įprasta, kad jie išmatuoja regėjimą ir išrašo akinius.

Metodikos pagrindą, kurį taikau savo darbe, dar XIX a. pabaigoje atrado gydytojas oftalmologas iš JAV Williamas Horatio Batesas. Jis dirbo akių gydytoju, skirdavo akinius. Ilgainiui pastebėjo, kad per atostogas akinius pametę žmonės pradeda geriau matyti. Gydytojas labai nustebo, nes žinojo, kad reikia nešioti akinius, idant regėjimas nesusilpnėtų.

W.H.Batesas išrado retinoskopą (skiaskopą), kuriuo galėjo ištirti suaugusiųjų ir vaikų akis iš didesnio, dviejų metrų atstumo. Ir nustatė, kad akis mato ne tik dėl lęšiuko (šis išsigaubia arba suplokštėja), kaip teigia oficialioji medicina.

Regėjimą koreguoja akies raumenys. Akies obuolys turi šešias poras raumenų. Tam tikros jų grupės susispausdamos ir atsipalaiduodamos leidžia matyti iš toli ir iš arti. Todėl tuos raumenis reikia treniruoti, kaip įprastai treniruojame kitus kūno raumenis. Tiesa, prieš treniruotę akies raumenys turi apšilti, nes to nepadarius gali persitempti ar įplyšti, kaip įprastas raumuo. Todėl ši praktika turi tris etapus: akių atpalaidavimą bei apšilimą, treniravimą ir soliarizaciją – darbą su saulės šviesa.

– Kaip pradėti? Mesti šalin akinius ir mankštą? Kaip tai daryti?

– Pradėkite nuo atpalaidavimo. Pamirksėkite, atitraukite žvilgsnį nuo knygos, kompiuterio monitoriaus. Pažvelkite tolyn, artyn. Akis mato judėdama, todėl reikia šuoliukų, atstumų kontrasto. Judrumą reikia lavinti, nes nuo įtampos akys nematys. Prastas matymas dažnai susijęs su mąstymo įtampa. Toliaregystė, trumparegystė, astigmatizmas yra funkcinės, bet ne organinės kilmės sutrikimai.

Organinės kilmės ligos yra jau įsisenėjusios glaukoma, katarakta. O funkcinius dalykus galime sutvarkyti, sumažinę protinę įtampą. Palmingas – paprastas pratimas: patrinate delnus vieną į kitą, o kai jaučiate šilumą, padarote trikampį, it namo stogelį, ir vidine jų pusę minutei priglaudžiate, bet nespaudžiate, prie akių. Taip veikia bioenergetiniai, šilumos procesoriai.

Šį pratimą, ypač jei įtemptai dirbate prie monitoriaus, reikia kartoti kas pusvalandį. Tai – pirmoji pagalba akims. Kai skaitote iš arti, akių raumenys įsitempia, negali atsipalaiduoti. Dėl to raumuo negauna deguonies ir matymas prastėja, gali išsivystyti glaukoma, katarakta ir kitos ligos.

– Kaip stiprinti akių raumenis?

– Žiūrėkite aukštyn, po to – žemyn, į šonus, arti, toli, žvilgsnį sukite ratu, aštuoniuke. Labai svarbu žvilgsnio šuoliukai ir taisyklė: pratimus reikia atlikti be akinių! Pradėjus mankštintis, juos anksčiau ar vėliau reikės silpninti, dažniausiai jau po dviejų savaičių. Jei to nedarysime, akys nežinos, kaip elgtis. Kai nebūtina, nenešiokime akinių, juolab namuose, kai būnate vienas, vaikštote gamtoje. Būna, kad nuo pratimų regėjimas pagerėja ir staiga stabilizuojasi. Taip atsitinka dėl to, kad yra trys lygiai: fizinis, bioenergetinis ir dvasinis. Bionergetinis susijęs su Rytų medicina, bioenergetiniais meridianais. Dvasinis lygis – mūsų mintys, ryšiai su visuomene, aplinka. Kartais prasto matomumo priežastys slypi mūsų pasąmonėje. Jei jų nesužinosime – regėjimas nepagerės. Jei nuo pratimų ir pagerės, visai gali ir neatsikurti.

– Pratimus reikia atlikti kasdien?

– Iš pradžių – 21 dieną – per tris savaites mes išsiugdome naujus įpročius. Po to vyksta septynių savaičių atkūrimo, vėliau – gero regėjimo išsaugojimo etapas. Akių raumenų jėgos pratimus reikia daryti kasdien – rytą ir vakare prieš pusryčius ir prieš vakarienę. Užtenka kelių, ilgiausiai – penkių minučių.

Beje, pirkdami akinius visada geriau įsigykite puse dioptrijos silpnesnius, nei reikia. Labai svarbi soliarizacija – kai saulė leidžiasi ir teka, yra prie pat horizonto, į ją reikia  žiūrėti be saulės akinių. Nebijokite, kad akyse pradės mirgėti žvaigždutės. Pamirksėkite, atlikite pratimą su delnais –  atsinaujins kai kurie pigmentai, būtini mūsų regėjimui. Šį pratimą atlikite visuomet, kai akys pavargsta, nepamirškite dažnai mirksėti.

 


Šiame straipsnyje: akysregėjimasakiniai

NAUJAUSI KOMENTARAI

viliui

viliui portretas
Lįskit į savo olą.

mika

mika portretas
Aciu uz patarimus. Dziugu, kad yra mediku, kurie mastyti pradeda.

Vilius

Vilius portretas
Ir kurgi ji šaunuolė, jei tiek metų žmonėms gadino akis, išrašydama stipresnius akinius, nuo kurių ir man akis skaudėdavo po optikos tinklų konsultančių optometrisčių konsultacijų! Ir tik pažįstama specialistė patikrinusi akis pakoregavo akinius į silpniausius. Dėl abejotinų "specialisčių" metodikos kreipkitės su skundais į svetainę "vartotojųskundai.lt".
VISI KOMENTARAI 30

Galerijos

Daugiau straipsnių