Antrąja „Vaxzevria“ doze paskiepytas A. Dulkys: vakcinuoti būtų galima ir prekybos centruose

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys penktadienį paskiepytas antrąja „AstraZenecos“ vakcinos doze.

„Aš labai laukiau tos dienos, tai turėjo būti šis pirmadienis, bet kadangi turėjau komandiruotę, tai teko keliomis dienomis tai padaryti vėliau“, – žurnalistams prie Naujosios Vilnios poliklinikos sakė ministras.

Jis buvo paskiepytas specialiame vakcinavimui skirtame mikroautobuse.

„Esu labai nustebintas šito mobilaus autobusiuko. Čia Vilnius startuoja su tokia programa. Jis važinės po nutolusius mikrorajonus jau po darbo valandų“, – teigė A. Dulkys.

„Jeigu pasiteisins, jeigu tikrai lydės sėkmė, tai miestas yra pasiruošęs plėsti tokį tinklą (...) Vakar buvau susitikęs su merais visų miestų, visi taip pat dirba ir galvoja, kaip pasiekti savo bendruomenes“, – pridūrė jis.

Ministras taip pat sakė savivaldybių pastangas vertinantis optimistiškai, todėl besitikintis, kad atsiras ir kitų idėjų, kurios paskatins skiepytis.

Anot A. Dulkio, skiepijimas galėtų vykti prekybos centruose ar kitose susibūrimo vietose.

Mes galime judėti didelių prekybos centrų link, kažkokių kitų didelių žmonių judėjimo traukos vietų link. Tai reiškia, kad ir žmogui patogu, jis ten yra saugiai mūsų pasiekiamas bei yra saugios sąlygos tai padaryti.

„Mes galime judėti didelių prekybos centrų link, kažkokių kitų didelių žmonių judėjimo traukos vietų link. Tai reiškia, kad ir žmogui patogu, jis ten yra saugiai mūsų pasiekiamas bei yra saugios sąlygos tai padaryti“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

Jis taip pat pasakojo, kad paraleliai ir organizacijoms reikėtų keisti oro vėdinimo bei higienos klausimus.

Be kita ko, ministras ragino žmones ir toliau skiepytis

„Matyt, ta žinutė yra tokia, kad mes niekada nebegyvensime be viruso, tiesiog turime išmokti ir turėti rezultatą. Žinutė – reikia dviejų skiepų“, – sakė A. Dulkys.

Pasak jo, pastebima, jog vasaros metu kai kuriose šalyse žmonės linkę atidėti antrą vakcinos dozę

„Mes dabar turime pasinaudoti viruso išsikvėpimu. Ilgą laiką virusas mums diktavo savo darbotvarkę ir mes vijomės, nuolat vijomis. Šiuo metu pirmas baigėsi. Baigėsi lygiosiomis – jis mus paatakavo, primušė mums įvarčių ar primetė mums į krepšį, bet dabar yra pertraukėlė ir tam antram kėliniui turime išeiti laimėtojais, tačiau negalime palikti aikštės“, – teigė ministras.

„Mes turime toliau vakcinuotis ir padaryti viską, kad virusą nugalėtume. Suprantu, kad pandeminis nuovargis ir nuolatinė gynyba vargina, tačiau mes negalime sau to leisti – dabar mes turime diktuoti darbotvarke“, – pridūrė jis.

A. Dulkys: pavojingas atmainas svarbu sustabdyti, NVSC tai atlieka tinkamai

Lietuvoje nustačius nerimą keliančią iš Indijos kilusią „Delta“ koronaviruso atmainą, svarbu stabdyti jų plitimą, sako sveikatos apsaugos ministras. 

„Dėl „Delta“ atmainos kaip tik ir ES Sveikatos ministrų susitikime buvo kalba ir jau kai kuriose šalyse, pas mūsų kaimynus latvius, estus, jau yra ne po vieną. Dabar svarbiausia užkardyti ir daryti prevencines priemones, kad jos nesklistų“, – žurnalistams penktadienį sakė ministras.

Tai, kaip šiomis dienomis dirba mūsų NVSC mane tenkina, tai yra teisingi veiksmai, yra pilnai identifikuota visa seka žmonių, yra imtasi priemonių, imtasi priemonių, kas bus daroma su ta organizacija, į kurią atvyko tas žmogus.

Jis sakė šiuo metu esantis patenkintas Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) darbu.

„Tai, kaip šiomis dienomis dirba mūsų NVSC mane tenkina, tai yra teisingi veiksmai, yra pilnai identifikuota visa seka žmonių, yra imtasi priemonių, imtasi priemonių, kas bus daroma su ta organizacija, į kurią atvyko tas žmogus. Jeigu mes kiekvienu atveju sugebėję identifikuoti ir atitinkamai visas prevencines priemones padarysime, tada būsime tikrai pakankamai saugūs“, – kalbėjo A. Dulkys.

Vis dėlto jis įspėjo, kad virusas visiškai neatsitrauks, todėl svarbu apsisaugot nuo atmainų pasiskiepijant.

„Delta“ atmaina nustatyta į Lietuvą iš Uzbekistano atvykusiam žmogui, atlikus profilaktinį tyrimą ir būnant izoliacijoje.

Įvertinus kitose šalyse stebimą situaciją, susijusią su „Delta“ atmainos plitimu, NVSC nusprendė imtis papildomų saugumo priemonių – dėl COVID-19 ligos bus tiriami įmonės, į kurią dirbti ir atvyko asmuo, darbuotojai, nors epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad jie neturėjo kontakto su užsikrėtusiu asmeniu.

Taip pat šiuo metu nustatinėjami lėktuve greta asmens sėdėję žmones, kuriems bus rekomenduoti atlikti testą COVID-19 ligai nustatyti.

NVSC duomenimis, žmogus, kuriam patvirtinta „Delta“ atmaina, į Vilnių lėktuvu atvyko gegužės 31 dieną ir iškart keliavo į Klaipėdą, kur izoliavosi.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) „Delta“ atmainą, kuri pirmą kartą spalio mėnesį aptikta Indijoje, yra priskyrusi prie susirūpinimą keliančių atmainų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Matosi

Matosi portretas
Reklamuoja bet neskiepija, užtenka to melo!!!!!

Manau

Manau portretas
Gražu reklamuotis,bet tik jo darbai parodys ar apsaugos tautiečius nuo užvezmo kitu atmainų.

Pasiskiepijo

Pasiskiepijo portretas
Tai į sveikata jam,kogi dar rėkti,vo Petras nuo truncu jau trečia skiepa švenčia, niekaip neisiblaivo,vos prablaivejas kėsinasi dar ketvirta susileisti,jeigu premija duos.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių