„Žalgiris“ pratęsė pergalių seriją: įveikta ir Pirėjo komanda

Tritaškiai metimai toliau skrodžia tinklelį ir Kauno „Žalgirio“ (9-14) renesansas Eurolygoje tęsiasi. Geriausiai šį sezoną iš toli pataikę kauniečiai namie 94:69 (22:17, 24:20, 23:11, 25:21) nugalėjo Pirėjo „Olympiakos“ (9-14) ir laimėjo trečią kartą iš eilės.

Tai – ilgiausia kauniečių pergalių serija šį sezoną ir tuo pačiu šeštas laimėjimas per paskutines aštuonerias rungtynes. Per šią atkarpą tai – jau trečios rungtynės, laimėtos didesne nei 20 taškų persvara.

Žalgiriečiai pataikė 14 tritaškių iš 22 (63,6 proc.) ir taip pademonstravo geriausią sezono taiklumą (ankstesnis – 50 proc. pirmajame mače su Madrido „Real“).

Įtikinamai revanšavęsi „Olympiakos“ ekipai, kauniečiai turės ir tarpusavio persvarą, jeigu sezono pabaigoje jos prireiktų.

Jei po pirmojo kėlinio 9 iš 14 metimų pataikęs „Žalgiris“ puoselėjo 5 taškų pranašumą (22:17), tai antrajame ketvirtyje kauniečiams šią persvarą pavyko dar labiau užauginti.

Nors 14-ąją rungtynių minutę Sasha Vezenkovas pataikė tolimą metimą, Lukas Lekavičius pelnė 4 taškus iš eilės, o K.C. Riversas pats atsakė tolimu metimu, taip pakeldamas visą „Žalgirio“ areną, suteikdamas kauniečiams iki tol didžiausią 14 taškų (34:20) pranašumą ir priversdamas svečių trenerį Georgiosą Bartzoką paprašyti minutės pertraukėlės.

Visgi tuomet „Olympiakos“, paspartinta Tayloro Rochestie ir Vezenkovo, kiek sumažino atsilikimą ir po dviejų kėlinių turėjo 9 taškų deficitą – 37:46.

Po ilgosios pertraukos „Žalgiriui“ užaugo dar didesni sparnai – Martinas Gebenas žalgiriečiams vienu metu buvo užauginęs 24 taškų (69:45) persvarą, o po trisdešimties minučių Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai finišavo turėdami 21 taško pranašumą – 69:48.

Lemiamame ketvirtyje „Olympiakos“ buvo priartėjusi iki 15 taškų (62:77), tačiau „Žalgiris“ tuomet galingai finišavo ir paskutiniu metu paleido 27 taškų (92:65) pranašumą, tačiau šventė daugiau nei užtikrintą pergalę.

Kauniečius į priekį vedė 5 iš 7 tolimų metimų pataikęs ir per 25 minutes 19 taškų (2/3 dvit., 5/7 trit.) pelnęs Artūras Milaknis.

Prieš pat susitikimą paaiškėjo, kad „Žalgirio“ gretose rungtyniauti negalės ligų užkluptas Jockas Landale‘as.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 19 (5/7 trit.), Thomasas Walkupas (5 rez. perd.), K.C.Riversas (4/5 trit.) ir Martinas Gebenas po 12, Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas (6 rez. perd.) po 11.

„Olympiakos“: Aleksandras Vezenkovas 15, Augustine’as Rubitas 10, Wade’as Baldwinas 9, Nikola Milutinovas 8 (13 atk. kam.).