Nesiseka: „Žalgiris“ Maskvoje pratęsė pralaimėjimų seriją

Charakterį rodęs Kauno „Žalgiris“ 12-ajame Eurolygos ture 82:85 (17:9, 14:23, 19:19, 19:18, 13:16) per pratęsimą ir po pergalingo Mike‘o Jameso tritaškio sulig sirena nusileido čempionų titulą ginantiems Maskvos CSKA krepšininkams.

Pirmosios trys minutės nepasižymėjo rezultatyvumu, o per jas tik dvitaškiais apsikeitė Zachas LeDay ir Janis Strelniekas – 2:2. Jau įpusėjus ketvirčiui aštriais reidais tylą nutraukė bei rezultatą 6:6 lygino Thomasas Walkupas. „Žalgiris“ toliau pavyzdingai stabdė Eurolygos čempionų atakas ir po Z.LeDay šou po krepšiu atsiplėšė iki 12:6. Galingą atkarpą iki 15:0 tęsė Martinas Gebenas, savo kovingu žaidimu leidęs pirmauti 17:6. Tiesa, paskutinėmis kėlinio minutėmis CSKA kiek susigriebė ir užfiksavo rezultatą 17:9 po pirmųjų dešimties minučių.

Antrą kėlinį geriau pradėjo šeimininkai, kurie artėdami iki 13:17, provokavo Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę. Iškart po jos rekordinę persvarą 27:15 sukūrė baudos aikštelėje karaliavę Jockas Landale‘as bei Nigelas Hayesas, dar vieną gražų reidą atliko T.Walkupas. Tarsi amerikietiškuose kalneliuose vykusiame kėlinyje maskviečiai vėl greitai išsikapstė iš duobės ir tebuvo per porą tolimų šūvių (27:21). Pritilusį puolimą pažadino išradingas Luko Lekavičiaus prasiveržimas, dėjimu netaiklų komandos draugo metimą pataisė J.Landale‘as, bet po pirmo taiklaus rungtynių tritaškio, ilsėtis pirmaudami 31:32 jau keliavo Eurolygos čempionai.

Po didžiosios pertraukos pasižymėjo Edgaras Ulanovas, galingu dėjimu krepšį drebino L.Lekavičiaus pastebėtas J.Landale‘as – 35:36. Ledus pralaužė K.C. Riversas, tačiau žalgiriečiai toliau gyveno be tritaškių, o jais pasipylė kitoje barikadų pusėje, kurie nusvėrė svarstykles 37:44 į CSKA pusę. Sužaidus 28 minutes pirmąjį „Žalgirio“ tolimą metimą galų gale smeigė Artūras Milaknis, rezultatyviu žaidimu deficitą iki 45:46 tirpdė L.Lekavičius. Kėlinio pabaigoje A.Milaknis įskraidino dar vieną tolimą metimą, baudas realizavo M.Gebenas, tad trečiasis ketvirtis baigėsi lygiu rezultatu, o tai reiškė vis dar minimalų šeimininkų pranašumą – 50:51.

Ketvirtajame kėlinyje iniciatyvos ėmėsi T.Walkupas, po kurio dviejų tritaškių 6 taškų deficitas virto visiška lygybe rungtynėse – 58:58. Antroje ketvirčio dalyje apie save priminė Z.LeDay, bet Danielio Hacketto tolimi šūviai buvo itin skaudūs (60:64). Varžovus pergudravo L.Lekavičius, o likus 79 sekundėms, lygų rezultatą 67:67 švieslentėje uždegė T.Walkupas. Prasidėjus paskutinei minutei į taiklias Mike’o Jameso baudas savo firminiu metimu atsakė dar kartą rezultatą 69:69 lyginęs L.Lekavičius. Lemiamu metu gynyboje atstovėjo N.Hayesas, bet sužingsniavo T.Walkupas, tad likusios 14 sekundžių priklausė CSKA krepšininkams. Per jas M.Jameso tolimas dvitaškis tikslo nepasiekė ir visa kova nusikėlė į pratęsimą – 69:69.

Pratęsimo pradžioje prie baudų metimų linijos stojo A.Milaknis ir Z.LeDay, tačiau ne visi metimai buvo tikslūs, fantastišką tritaškį nuo lentos švystelėjo svarstykles po labai ilgos pertraukos 74:73 persvėręs N.Hayesas. Svarbias baudas realizavo J.Landale’as, prasidėjus paskutinei minutei persvarą 78:77 grąžino L.Lekavičius. Tuomet nieko nelaukęs pasižymėjo pražangos nepaisydamas M.Jamesas ir Lietuvos čempionai buvo įsprausti į kampą – 78:80. Nervų išbandymą atlaikė baudas sumetęs bei taip pusiausvyrą 80:80 atstatęs Z.LeDay, bet sėkmės šypsnio sulaukė viską į savo rankas paėmęs M.Jamesas – 82:80. Likus 5 sekundėms neleistinai buvo nupūstas T.Walkupo bandymas, todėl ir vėl pakvipo pratęsimu – 82:82. Per likusį laiką pergalę CSKA 85:82 padovanojo neįtikėtiną tolimą bombą įsmeigęs M.Jamesas.

kada JANKŪNAS pabus?,

kada JANKŪNAS pabus?,  portretas
juk SENAI matosi , kad šis p e n s i n i n k a s VARGSTA komandoje, ir dar ---kas s u g e b ė j o iš ISPANIJOS beveik UODEGOJE esančios komandos-- pasikviesti "tritaškininką", kuris net NEGEBA pataikyti į lanką, ---negi ,Lietuvos rinktinės treneris, šitaip "geba" padėti JASIKEVIČIUI,

pastebėjau

pastebėjau portretas
kad rusų komandoje nežaidė net penki pagrindiniai krepšininkai, na galėjo laimėti mūsiškiai

viskas

viskas portretas
gerai, labai stengėsi, kovojo, gal ir galima kažkiek laimėti, bet jai yra silpnesni vistiek galinis rezultatas bus neigiamas