Sensacija: „Žalgiris“ Minske nusileido VTB lygos autsaideriams

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pateikė nemalonų siurprizą patys sau ir savo gerbėjams. Kauniečiai sekmadienį netikėtai 82:86 (20:24, 14:15, 22:24, 27:23) nusileido Minsko „Tsmoki“ ekipai.

Absoliutūs VTB Vieningosios lygos lyderiai žalgiriečiai, iki tol laimėję net 15 iš 16 mačų, Minske egzaminavo paskutinę grupės bei viso turnyro komandą. Iki šiol baltarusiai, kuriems atstovauja ir buvęs žalgirietis Vidas Ginevičius, pergale džiaugėsi vos sykį per 16 turų.

Rungtynės. Nepaisant nepalankių aplinkybių, "Tsmoki" jau rungtynių pradžioje parodė ryžtą. Po Kšištofo Lavrinovičiaus dvitaškio ir Roberto Javtoko baudos metimo žalgiriečiai pirmavo 3:2, bet po to jie strigo net aštuoniose atakose iš eilės ir „Tsmoki-Minsk“ atsiplėšė 14:3. Svečius iš letargo miego pažadino ryžtingas Vytenio Lipkevičiaus prasiveržimas su pražanga ir Tremmello Dardeno dėjimas (8:16). Savo ruožtu privertę kauniečius viršyti komandinių pražangų limitą baltarusiai rinko taškus nuo baudų metimo linijos. Po Darjušo Lavrinovičiaus tritaškio tik kas antrą baudą dukart įmetė T. Dardenas (13:20). Vėliau po savo netaiklaus metimo atsikovojęs kamuolį dar sykį pasižymėjo D. Lavrinovičius, baudas sumetė V.Lipkevičius, o pirmąjį kėlinį taikliu tritaškiu nuo lentos, atakai turėjęs vos 2,3 sekundės, užbaigė Adas Juškevičius – 20:24.

Antrojo kėlinio pradžioje V. Lipkevičius reidu link krepšio ir Mario Delašas bei D. Lavrinovičius tritaškiais buvo sumažinę skirtumą iki 28:31, tačiau „Tsmoki-Minsk“ vėl truktelėjo į priekį 38:28. Jų trenerio paprašyta minutės pertraukėlė labiau į naudą išėjo kauniečiams: Rimantas Kaukėnas pelnė 4 taškus, T. Dardenas – 2. Per pirmąją rungtynių pusę baltarusiai metė 21 baudos metimą, o žalgiriečiai – tik 11, todėl pastarieji atsilikinėjo 34:39.

Aktyvus Oliverio Lafayette‘o ir Mindaugo Kuzminsko žaidimas (38:39) privertė „Tsmoki-Minsk“ trenerių štabą prašyti minutės pertraukėlės vos po 30 sekundžių trečiajame kėlinyje. Tai šeimininkams davė vaisių, nes jie ir vėl atitrūko 46:38. Su tuo nesitaikstė M. Kuzminskas, R. Kaukėnas ir M. Delašas, po kurio tritaškio žalgiriečiai vėl priartėjo 46:48. Nors atlikdami perdavimus vienas kitam T. Dardenas ir V. Lipkevičius pataikė iš trijų taškų zonos (53:55), netaiklios R. Javtoko ir K. Lavrinovičiaus baudos neleido persverti rezultato. Maža to, baltarusiai įsižaidė ir pataikė porą sudėtingų metimų. T. Dardeno dėjimas po V. Lipkevičiaus perdavimo situacijos pernelyg negerino – 56:63.

Dar porą minučių neradę kelių link varžovų krepšio žalgiriečiai galiausiai pabudo, kai po dvitaškį pelnė broliai Lavrinovičiai, o A. Juškevičius iškišo perdavimą V. Lipkevičiui – 62:65. Po minutės pertraukėlės tritaškį įšovė A. Juškevičius bei 4 taškus pridėjo R. Kaukėnas, bet puolime nesnaudė ir šeimininkai, išlaikę minimalų pranašumą – 71:69. Galiausiai K. Lavrinovičius tritaškiu ir vėliau baudų metimais buvo išvedęs „Žalgirį“ į priekį (72:71, 74:73). Į tai „Tsmoki-Minsk“ atsakė 4 taškais (77:74), sulaukė M. Delašo taiklaus dvitaškio ir, likus žaisti minutę, sumetė baudas – 79:76. Kitoje atakoje D.Lavrinovičius baudą prametė, o baltarusiai smeigė svarbų tritaškį – 82:77. Pražanga sustabdytas O. Lafayette‘as realizavo baudų metimus. Likus žaisti 25 sekundes žalgiriečiai vietoj pražangų taktikos pasirinko aktyvią gynybą ir tai davė vaisių – kamuolį perėmęs T. Dardenas pelnė taškus – 81:82. Visgi per likusį laiką baltarusių rankos nebedrebėjo ir „Tsmoki-Minsk“ iškovojo istorinę pergalę 86:82.

Rezultatyviausi. „Žalgiris“: T. Dardenas 14 (6 atkov. kam.), V. Lipkevičius 13, D. Lavrinovičius 11, R. Kaukėnas 10, K. Lavrinovičius 9, M. Delašas 8 (tritaškiai 2/2), A. Juškevičius 6, O. Lafayette'as ir M. Kuzminskas – po 5, R.Javtokas 1.

„Tsmoki“: T. Brownas ir A. Kudriavtcovas – po 16, D. Koršukas 15, A. Pustahvaras ir O. Uljanko – po 11, 7 - Vidas Ginevičius.

Rezervas. Šiose rungtynėse žalgiriečiams padėti negalėjo kroatas Marko Popovičius ir ekipos naujokas Donnie McGrathas.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas, rašo BNS):

9. Klaipėdos "Neptūnas"                          16  2 14  13
10.Minsko "Cmoki-Minsk" (Baltarusija)            17  2 15  12