Po pratęsimo „Žalgiris“ palaužė Milano krepšininkus

Solidžią sportinę formą pastaruoju metu demonstruojantis Kauno „Žalgiris“ (11-15) Eurolygoje parklupdė dar vieną komandą, kovojančią dėl atkrintamųjų varžybų. Tik šį kartą tam prireikė pratęsimo.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai penktadienį namie per papildomą rungtynių laiką 105:97 (27:25, 26:19, 19:27, 19:20, 14:6) pranoko Milano „AX Armani Exchange“ (11-15) ir iškovojo penktą laimėjimą per pastarąsias šešerias rungtynes.

Po šios pergalės „Žalgirį“ nuo atkrintamųjų varžybų toliau skiria vienas laimėjimas.

Tuo metu į duobę kritęs „AX Armani Exchange“ klubas Eurolygoje suklupo jau ketvirtąjį kartą paeiliui.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus 44 sekundėms Keiferis Sykesas prasiveržė ir pataikė dvitaškį, taip išlygindamas rezultatą (89:89). Lygiai tą patį Thomasas Walkupas padarė likus 24 sekundėms, o likus 13 sekundžių tai pakartojo Sergio Rodriguezas ir nukėlė komandas į pratęsimą – 91:91.

Iki mačo pabaigos likus pusantros minutės Edgaras Ulanovas perdavė kamuolį Zachui LeDay, o šis pataikė floaterį ir suteikė „Žalgiriui“ 3 taškų pranašumą (99:96). Likus 54 sekundėms persvarą iki 5 taškų padidino Nigelas Hayesas, kuris realizavo dvi baudas – 101:96.

Po kelių akimirkų N. Hayesas dar pridėjo dvi baudas, „AX Armani Exchange“ atsakė vienu tašku, o tašką rungtynėse dėjo po atkovoto kamuolio pražangą išprovokavęs Z. LeDay, vėliau realizavęs du baudų metimus.

Pirmoje mačo dalyje tris iš trijų tolimų metimų pataikęs N. Hayesas dar iki ilgosios pertraukos surinko 15 taškų ir taip pakartojo savo asmeninį geriausią pasiekimą Eurolygoje.

Iš viso per 31 minutę amerikietis įmetė 21 tašką (2/3 dvit., 3/3 trit., 8/9 baud. met.) ir surinko 25 naudingumo balus, o tai – rezultatyviausios žalgiriečio karjeros Eurolygoje rungtynės.

„Žalgiris“ pagerino rezultatyviausių sezono rungtynių rekordą. Iki šiol geriausias pasiekimas surinktų taškų atžvilgiu buvo 104 taškai, užfiksuoti sausio 24-ąją prieš Belyno ALBA.

„Žalgirio“ rungtynių dėl galimos koronaviruso grėsmės nusprendė atsisakyti apie 6000 žiūrovų – protokole įrašyta, kad dvikovą stebėjo 9405 žiūrovų.

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas 21 (3/3 trit., 25 naud. bal.), Zachas LeDay 19 (5 atk. kam., 24 naud. bal.), Thomasas Walkupas 18 (5 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 16 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 24 naud. bal.), Jockas Landale'as 14.

„AX Armani Exchange“: Vladimiras Micovas (4/8 trit., 7 atk. kam., 21 naud. bal.), Sergio Rodriguezas (4/10 trit., 8 rez. perd., 21 naud. bal.) ir Kalebas Tarčewski (6/7 dvit., 21 naud. bal.) po 18, Drew Crawfordas 13, Keiferis Sykesas 11.