E.Ulanovo žybtelėjimas trenerio nenuramino

"Nežinau, ką galvoti. Dvi paskutinės minutės buvo tragiškos, sustojome žaisti. Tokiame lygyje negalima sau to leisti", - pripažino Jure Zdovcas. Jo treniruojami Kauno "Žalgirio" krepšininkai iškovojo 20-ąją pergalę "LKL-Betsafe" čempionate, bet įspūdžius iš jubiliejinio laimėjimo kiek aptemdė prasta rungtynių pabaiga.

LKL čempionai išvykoje 102:83 pranko Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą. Turnyro favoritus į pergalę vedė Edgaras Ulanovas. Puolėjas, aikštėje praleidęs mažiau nei 19 min., pelnė 24 taškus ir surinko 32 naudingumo balus.

Nors kauniečiai rungtyniavo be Regimanto Minioto ir Manto Kalniečio, jų netektys buvo mažesnės, nes Pasvalio ekipa vertėsi be susirgusio vyriausiojo trenerio Manto Šerniaus.

Trenerio asistento Dainiaus Šalengos vedami šeimininkai parodė charakterį, nors antrojo kėlinio pradžioje atsilikinėjo jau dviženkliu skirtumu (17:27). Po E.Ulanovo ir Artūro Milaknio metimų prieš ilgąją pertrauką žalgiriečiai nutolo  41:22. Karolis Guščikas ir Paulius Danisevičius padėjo „Pieno žvaigždėms“ kapstytis iš deficito – jis galiausiai mažėjo perpus – 33:43. Galiausiai žalgiriečiai įjungė aukštesnę pavarą, o šeimininkai taškų kraitį pildė tik baudų metimais – 78:63.

"Viskas paprasta: jie stipresni, greitesni, turi didesnę rotaciją. Zoninė gynyba atsirado dėl to, kad privertė gyvenimas. Ji būna rizikinga, prametus pirmus metimus gali išmušti priešininką iš vėžių“, – pripažino D.Šalenga.

„Pieno žvaigždėms“ daugiausia taškų pelnė: Markellis Johnsonas 18, Randy Culpepperis 16, Paulius Petrilevičius ir Arnas Beručka (5 atk. kam.) – po 11.

„Žalgirio“ gretose labiausiai pasižymėjo: Edgaras Ulanovas 24, Marekas Blaževičius 15 (6 atk. kam.), Tai Websteris 13, Nielsas Giffey 8.

"Bandėme rotuoti žaidėjus, varžovai daug gynėsi zona, tad negalėjome bandyti daug opcijų puolime. Mums reikėjo šio mačo, kad būtume ritme Citadele KMT finalo ketverte“, - dėstė J. Zdovcas.