NKL lyderiai pozicijų neužleido

Prieš keletą dienų LKL komandą iš Šiaulių netikėtai patiesę ir vieną didesnių Karaliaus Mindaugo taurės turnyro sensacijų pateikę Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkai dar vieno laimėjimo neįsirašė. Ketvirtadienį klaipėdiečius NKL – VIKINGLOTTO pirmenybėse 92:78 įveikė Kauno „Žalgirio“ jaunimas.

Vieni NKL čempionato lyderių kauniečiai, skirtingai nei klaipėdiečiai, rungtynes savo aikštėje pradėjo aiškiai motyvuoti atsigriebti už nesėkmingą pasirodymą KMT turnyre, kur triuškinamai 62:108 nusileido Prienų „Cbet“ ekipai. Tad Arvydo Gronskio auklėtiniai dominavo nuo pat mačo pradžios. Šeimininkai, pirmąjį kėlinį laimėję 28:22, vėliau kiekviename ketvirtyje vis didino savo pranašumą. Trečiojo kėlinio viduryje Mantui Rubštavičiui įkrovus iš viršaus, šeimininkų persvara siekė 13 taškų (57:44) ir atrodė, jog intriga išblėso, bet klaipėdiečiai manė kitaip. Jie atsakė šešiais taškais iš eilės ir nepaleido varžovų (50:57). Vis dėlto prasidėjus ketvirtajam ketvirčiui „Žalgiris-2“ truktelėjo į priekį ir jau jautėsi ramus - 78:61. Per likusį laiką „Žalgiris-2“ varžovų nebeprisileido arčiau nei per dviženklį pranašumą bei užtikrintai užbaigė susitikimą.

Kauniečių gretose puikiai pasirodęs Matas Repšys per 23 minutes prametė vos vieną metimą iš žaidimo – įmetė 7 iš 8 (4/5 dvit., 3/3 trit.), realizavo 6 iš 8 baudų ir surinko 23 taškus, atkovojo 7 kamuolius bei užfiksavo 28 balų naudingumą. Kauno komanda puolime susikūrė 14 vadinamųjų antrų šansų, kai klaipėdiečiai po „Žalgirio-2“ krepšiu sugriebė 5 kamuolius. „Neptūno-Akvaservis“ žaidėjai metė net 41 baudą, iš kurių tikslą pasiekė 33 (80 proc.).

„Žalgirio-2“ gretose dviženkliu rezultatyvumu dar pasižymėjo Justinas Ramanauskas 17, Giedrius Bergaudas 14, Mantas Rubštavičius 13.

„Neptūnui-Akvaservis“ daugiausia taškų pelnė Lukas Kreišmontas 19 (12/13 baud.). KMT varžybų herojus Nojus Mineikis pridūrė 16 (3/9 trit.), Matas Vaitkus 9 taškus.

Dukart pralaimėjęs „Neptūnas-Akvaservis“ lieka paskutinėje lygos vietoje, bet žaidė gerokai mažiau mačų nei konkurentai.