„Lietkabelis“ 38 taškais nušlavė „Neptūną“

Klaipėdos „Neptūnas“ (10-8) Lietuvos krepšinio lygos mače Panevėžyje patyrė pažeminimą. Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai pralaimėjo visus kėlinius ir 64:102 (14:30, 21:22, 14:32, 15:18) nusileido vietos „Lietkabeliui“ (12-6).

„Neptūnas“ mače nė karto nebuvo priekyje. „Lietkabelis“ gretai įgijo dviženklę persvarą (15:4), o antroje pirmojo kėlinio pusėje pirmavo jau 16 taškų persvara (26:10).

Antrajame kėlinyje „Neptūnas“ priartėjo iki 9 taškų skirtumo, bet po to pralaimėjo atkarpą 16:2 ir pabėgo 48:25.

Trečiasis kėlinys prasidėjo dar viena „Lietkabelio“ banga. Panevėžiečiai atitrūko 30 taškų persvara (67:37). Rungtynių pabaigoje „Lietkabelis“ ėmė žeminti klaipėdiečius 40 taškų persvara (98:58), kuri rungtynėse ir buvo rekordinė.

Tai buvo didžiausia „Neptūno“ šio sezono nesėkmė.

Pirmą kartą šį sezoną triženklį taškų skaičių pasiekusi N. Čanako kariauna dvitaškius metė net 75 proc. taiklumu (27/36). Taikliau šį sezoną yra atakavęs tik „Žalgiris“ (78 proc.) ir Utenos „Juventus“ (77 proc.).

Tuo metu „Neptūnas“ dvitaškius metė 44 proc. taiklumu (16/36). Tritaškius abi ekipos metė 37 proc. taiklumu. Kovą dėl atšokusių kamuolių klaipėdiečiai pralaimėjo net 17:43.

Po šios nesėkmės „Lietkabelis“ turnyro lentelėje pakilo į antrąją vietą. Tokį patį pergalių santykį turi ir Vilniaus „Rytas“ (12-6), nukritęs į trečiąją poziciją.

Tuo metu „Neptūnas“ pergalėmis ir pralaimėjimais susilygino su Utenos „Juventus“ (10-8) ir dabar dalijasi 4-5 pozicijomis.

Nugalėtojų komandoje puikiu pasirodymu išsiskyrė Martynas Sajus. Jis per 22 minutes pataikė visus 11 dvitaškių, abi baudas ir pelnė 24 taškus, taip pat atkovojo 3 kamuolius, blokavo 1 metimą ir surinko 29 naudingumo balus.

Panevėžiečių gretose debiutavęs Gilvydas Biruta per 13 minučių į buvusios savo komandos krepšį įmetė 5 taškus (2/2 dvit., 1/1 baud.). Puolėjas dar ir atkovojo 2 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Lietkabelis“: Martynas Sajus 24 (11/11 dvit., 2/2 baudos), Margiris Normantas 17, Željko Šakičius 13 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Rihards Kiksiks 11, Tomas Dimša 10 (7 rez. perd.), Vytenis Lipkevičius 9.

„Neptūnas“: Osvaldas Olisevičius 10, Matas Jogėla, Darrinas Dorsey ir Žygimantas Janavičius po 8.

Šiame straipsnyje: LietkabelisNeptūnasLKL