Laimėjimą išplėšė įspūdingu tritaškiu

Kauno „Žalgirio“ ekipos jaunimas žengia pagrindinės komandos pėdomis. Tomo Masiulio vadovaujami žalgiriečiai penktadienį įsirašė jau 22-ąją pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate.

Petrašiūnuose įsikūrusiame „Žalgirio“ treniruočių centre įtampa neslūgo iki paskutinių mačo akimirkų. Antrosios pagal pajėgumą grupės (dėl 8 – 14 vietų) dvikovoje jaunieji žalgiriečiai tik paskutinėmis akimirkomis 83:80 išplėšė pergalę iš Joniškio „Delikateso“. Mačo didvyriu tapo Kristupas Žemaitis. Šis taikliarankis gynėjas ėmėsi iniciatyvos sunkiausiu ekipai metu ir, likus žaisti kiek daugiau nei 4 sek., persvėrė rezultatą šeimininkų naudai 82:80. Prieš tai svečiai, beje, treniruojami buvusio vieno perspektyviausių „Žalgirio“ dublerių Arvydo Straupio, buvo perėmę mačo kontrolę. Joniškiečiai keturiais baudos metimais paeiliui išsiveržė į priekį 80:79 ir mintyse jau džiaugėsi laimėjimu. Tačiau Tomas Masiulis paprašė minutės pertraukėlės ir, nubraižęs derinį, paprašė išvesti metimui savo antrosios linijos lyderį. Šio ranka nesudrebėjo. Svečiai dar turėjo laiko atsakui, bet jų paskutinė ataka užstrigo žalgiriečių gynybos užtvarose, o sprendimas prasižengti vaisių taip pat nebedavė.

K.Žemaitis, pelnęs 14 taškų, iš komandos draugų išsiskyrė universalumu. Gynėjas atliko net 13 rezultatyvių perdavimų bei atkovojo 8 kamuolius. 17 taškų nugalėtojams pridėjo vidurio puolėjas Laurynas Birutis, taip pat sugriebęs 8 kamuolius po lenta. 14 taškų žalgiriečių sąskaitą papildė ir Lukas Uleckas.

Į akistatą su „Delikatesu“ kauniečiai stojo net be penkių traumuotų žaidėjų. Vieni ekipos lyderių Martynas Varnas, Ignas Sargiūnas, kaip ir  Jokūbas Švambaris, ukrainietis Vladimiras Markovetskis mačą stebėjo nuo atsarginių suolo. Gausios netektys šeimininkams netrukdė kontroliuoti dvikovos eigos. Tiesa, jei po pirmosios rungtynių dalies jie pirmavo kone minimaliai – 40:38, tai trečiąjį kėlinį baigė dviženkle persvara – 68:57. Vis dėlto paskutiniame ketvirtyje svečiai surengė spurtą 9:0 ir ėmė kvėpuoti į nugarą. Likus 18 sek. atakuojantysis „Delikateso“ gynėjas Tadas Pažėra baudos metimais rezultatą persvėrė, bet tuomet savo žodį tarė K.Žemaitis.

„Delikatesui“ Žilvinas Petraitis pelnė 19 taškų, Tadas Pažėra - 15, buvęs „Žalgirio“ jaunimo ekipos narys Nerijus Barauskas (8 atk. kam.) ir Panevėžio „Lietkabelio“ auklėtinis Gediminas Žalalis - po 14.

Žalgiriečiai šeštadienį baigs reguliarųjį sezoną akistata su Kauno KTU krepšininkais. Kovo pradžioje pirmenybių aštuntfinalyje jie pradės atkrintamųjų varžybų maratoną.

Šiame straipsnyje: Žalgirio jaunimasdubleriaiNKL