Kaip iš natų puolęs „Neptūnas-Akvaservis“ įveikė „Erelius“

Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ (14-10) krepšininkai iškovojo antrąją pergalę per dvi dienas bei antrą didžiausią šiame sezone. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai namuose 95:70 (26:20, 24:22, 25:10, 20:18) pranoko Mažeikių „Erelius“ (8-16).

„Neptūnui-Akvaservis“ pritrūko vos 1 taško iki pakartotos didžiausios sezono pergalės, kurią klaipėdiečiai iškovojo debiutinėse rungtynėse. Spalio 5-ąją Kauno KTU krepšininkai Klaipėdoje buvo sutriuškinti 26 taškų persvara – 87:61.

Uostamiesčio ekipa šios dienos susitikime solidų puolimą ėmė demonstruoti jau nuo pirmųjų dvikovos minučių, tačiau silpnas pasirodymas gynyboje neleido jiems atitolti (26:20).

Antrojo ketvirčio pabaigoje Rokas Gadiliauskas surinko keturis taškus iš eilės, o „Neptūnas-Akvaservis“ pranašumas ūgtelėjo iki 13 taškų (50:37).

20-metis vidurio puolėjas jau per pirmuosius du kėlinius pakartojo savo rezultatyvumo rekordą NKL pirmenybėse – 11 taškų bei 4 atkovoti kamuoliai.

„Neptūnas-Akvaservis“ į priekį ėmė bėgti po ilgosios pertraukos, kuomet sutvarkė gynybą. Klaipėdiečiai per trečiąjį kėlinį „Ereliams“ leido pelnyti vos 10 taškų, kai patys atseikėjo 25. Tadas Pažėra, Klaidas Metrikis ir Nojus Mineikis per minutę laiko iš eilės įdūrė po tritaškį, o uostamiesčio ekipa svečius ėmė triuškinti – 67:48.

23 taškų persvarą (75:52) po trijų kėlinių turėję klaipėdiečiai buvo leidę Mažeikių ekipai sumažinti skirtumą iki 16, tačiau sėkminga atkarpa rungtynių pabaigoje leido pranašumą vėl kilstelėti iki 25 taškų.

„Neptūnas-Akvaservis“ raktu į pergale tapo dominavimas po krepšiu. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai kovą dėl kamuolių laimėjo 44-34, tuo metu iš dvitaškio zonos realizavo net 71 proc. metimų (30 iš 42), kai „Ereliai“ – 35 (18 iš 51).

„Neptūnas-Akvaservis“: Nojus Mineikis 16 (4/9 trit.), Erikas Kubilius 14, Rokas Gadiliauskas 13, Tadas Pažėra (6 rez. perd.), Vytautas Šarakauskas (6 atk. kam.) ir Klaidas Metrikis – po 12.

„Ereliai“: Lavellas Boydas 19 (6 rez. perd.), Tomas Zdanavičius 13 (6 atk. kam.), Tomas Balčiūnas 12 (8 atk. kam.).