Pereiti į pagrindinį turinį

Eurolygos treneriai: nuo neliečiamųjų iki sėdinčių ant karštųjų kėdžių

2019-10-02 13:02
basketnews.lt

2018-2019 m. sezono eigoje net pusė Eurolygos komandų atleido savo trenerius – pokyčių ėmėsi aštuonios ekipos iš šešiolikos.

Eurolygos treneriai: nuo neliečiamųjų iki sėdinčių ant karštųjų kėdžių
Eurolygos treneriai: nuo neliečiamųjų iki sėdinčių ant karštųjų kėdžių / Scanpix ir basketnews.lt nuotr.

Tokie didžiuliai skaičiai nėra būdingi stipriausios Europos lygos komandoms ir tiek daug pasikeitimų nebuvo ilgą laiką.

Basketnews.lt apžvelgia, kurie treneriai šį sezoną gali vaikščioti plonu ledu ir kurių neišstumtų ir itin netikėta sezono eiga.

Neliečiamieji

Galima išskirti bent šešis Eurolygos trenerius, kurie visą sezoną bus neliečiamieji. Tai – Šarūnas Jasikevičius, Pablo Laso, Željko Obradovičius, Dimitris Itoudis, Ettore Messina ir Erginas Atamanas.

Kauno „Žalgirį“ į Eurolygos aukštumas atvedęs Šaras dukart paeiliui kovėsi ketvirtfinalyje, kartą – finalo ketverte, tad vienas silpnesnis sezonas jo statuso nepakeistų.

Ž. Obradovičius ir P. Laso yra pripažinimo sulaukę specialistai, kurių ateitis klubuose galėtų būti svarstoma nebent sulaukus vasaros. Be to, net ir norint pakeisti tokius trenerius, Europoje nebūtų lygiavertės pamainos.

D. Lukštos / basketnews.lt nuotr.

E. Messina tapo ne tik Milano „AX Armani Exchange“ vyriausiuoju treneriu, bet ir klubo prezidentu, tad pats yra atsakingas ir už tai, kas bus atleistas. Kaip turėtų atrodyti jo atleidimas?

CSKA, kaip ir kiti Eurolygos grandai, viščiukus skaičiuoja pavasarį. D. Itoudis savo rezultatais išsikovoja vis naują sutartį ir galima neabejoti, kad sezono eigoje jis atleistas nebus.

Erginas Atamanas Stambulo „Anadolu Efes“ komandoje įdiegė žaidimo sistemą, kuri veikia puikiai ir praėjusį sezoną atnešė Turkijos lygos titulą bei antrąją vietą Eurolygoje.

Tai buvo įspūdingas sezonas ir šio klubo vadovai tikrai nenorės taip greitai paleisti pagautos sėkmės su šiuo treneriu.

Treneriai ant karštųjų kėdžių

Visų pirma akys krypsta į du trenerius. Pirmasis – Vitorijos „Baskonia“ vedlys Velimiras Perasovičius. Baskai per pastaruosius penkerius metus strategus keitė penkis kartus, o 2017 ir 2018 metais su treneriais atsisveikindavo iki Naujųjų metų.

V. Perasovičius klubo treneriu tapo praėjusio sezono pradžioje, lapkričio mėnesį, kuomet buvo atleistas Pedro Martinezas. Baskai galop praėjusį sezoną savo tikslų nepasiekė – nepateko į Ispanijos lygos pusfinalį ir Eurolygos finalo ketvertą, kuris vyko Vitorijoje.

Šio sezono pradžioje „Baskonia“ jau spėjo apmaudžiai pralaimėti „Barcelonai“ per pratęsimą, nors, likus kelioms minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos, dar kontroliavo situaciją.

Kitas specialistas, negalintis būti tikras dėl savo posto – Atėnų „Panathinaikos“ vairininkas Argyris Pedoulakis. Nuo 2012 metų jis jau trečiąjį kartą tapo „Pao“ treneriu. Graikas iki šiol abu kartus darbą paliko sezono eigoje.

„Panathinaikos“ pernai buvo viena iš aštuonių komandų, atleidusių savo trenerį – 2018 metų gruodį Xavi Pascualį pakeitė Rickas Pitino. „Panathinaikos“ per pastaruosius penkerius metus iki šios vasaros trenerį keitė penkis sykius. Visi šie pokyčiai buvo priimti sezono eigoje.

„Panathinaikos ir „Baskonia“ surinko pajėgias sudėtis. Jau tampa įprasta, kad jiems nesėkmingas sezono startas gali nulemti greitas permainas trenerio poste.

Scanpix nuotr.

Maskvos srities „Chimki“ kartą Rimą Kurtinaitį sezono eigoje jau atleido. Praėjusio sezono viduryje Rusijos ekipą papildęs Kurtis įvykdė jam keltus tikslus, tačiau dabar – naujas sezonas ir nauja istorija su galinga sudėtimi.

„Chimki“ sukomplektavo komandą pagal R. Kurtinaičio pageidavimus, o ekipoje – visas žvaigždynas su Aleksejumi Švedu priešakyje, taip pat iš NBA parvykę Timofejus Mozgovas, Jonas Jerebko bei Dairis Bertans. Suburta komanda, kuriai negali nesisekti. Pralaimėjimai gali sutrumpinti lietuvio darbo laiką Rusijos sostinėje.

„Barcelonos“ komandoje buvo mesti tokie pinigai, jog komandai keliamas tik vienas tikslas – laimėti viską. Sulaukus nuviliančių rezultatų, „Barca“ sezono pabaigos su Svetislavu Pešičiumi gali ir neišlaukti.

Tel Avivo „Maccabi“ jau ilgai laukia tokio sezono, kurį prisimintų su malonumu. Klubas Eurolygos ketvirtfinalyje nežaidė nuo 2015 metų, nors ekipa kasmet suburia pajėgią sudėtį ir išleidžia krūvas pinigų.

Galbūt „Maccabi“ dėl prastų rezultatų gali būti jautri, tačiau bent praėjusį sezoną Sfairopoulos karjera Tel Avive atrodė solidžiai. Izraelio lygos čempionų titulas, metų trenerio apdovanojimas, o Eurolygoje laimėta 13 rungtynių iš 23.

Šis sezonas pradėtas netikėtu pralaimėjimu Izraelio lygos taurės finale prieš Mindaugo Kupšo atstovaujamą Jeruzalės „Hapoel“.

Treneriai, kurie gali jaustis ramiau

Nė vienas iš likusių trenerių nėra apsaugotas nuo atleidimo dėl blogų rezultatų, tačiau sprendimas atsisveikinti su jais gali nustebinti labiau nei prieš tai minėtų strategų ant karštųjų kėdžių.

Pirėjo „Olympiakos“ sudėtis yra gerokai susilpnėjusi, tačiau Davidas Blattas galėtų palikti ekipą nebūtinai dėl prastų rezultatų, bet ir dėl rimtų sveikatos problemų, kurios jį kamuoja jau kurį laiką. Treneriui šį sezoną teks atsakyti tik už rezultatus Eurolygoje, o laisvas laikas gali tapti jo pranašumu.

Belgrado „Crvena Zvezda“ treneris Milanas Tomičius kol kas komandos nenuvilia. Jis praėjusį sezoną laimėjo Adrijos ir Serbijos lygas bei komandą grąžino į Eurolygą. Be to, šis strategas turi dar dvejų metų sutartį.

Kaip rodo istorija, pasiekiant patenkinamus rezultatus, „Crvena Zvezda“ staigių pokyčių nesiima. Štai Dejanas Radonjičius komandai vadovavo nuo 2013 iki 2017 metų. Po jo trenerio postą užėmęs jaunas specialistas Dušanas Alimpijevičius komandoje neišbuvo viso sezono, kadangi pavasarį neiškovojo Adrijos lygos titulo.

Panaši situacija ir dar su keliais treneris, pavyzdžiui, Vilerbano ASVEL vedliu Zvezdanu Mitrovičiumi. Jis 2018 metų vasarą sudarė trejų metų sutartį, praėjusį sezoną laimėjo Prancūzijos pirmenybes, o į Eurolygą žengia su, ko gero, silpniausia komanda turnyre.

Aito Garcia Renesesas Berlyno ALBA ekipoje įdiegė puikiai veikiantį krepšinio modelį bei praėjusį sezoną visuose turnyruose užėmė antrąsias vietas. Berlyno klubas sulaukė laimėjimo vien patekus į Eurolygą, tad vargu ar Vokietijos ekipa forsuotų įvykius dėl Reneseso atleidimo.

Scanpix nuotr.

Valensijos „Basket“ pastaraisiais metais dažnai keisdavo trenerius, tačiau su jais atsisveikindavo pasibaigus sezonams. Jaume Ponsarnau praėjusį sezoną su komanda laimėjo Europos taurę ir užsidirbo šiek tiek pasitikėjimo kredito. Tiesa, jis dar prieš sezoną Eurolygoje, kuomet neturi įtempto tvarkaraščio, spėjo suklupti Ispanijoje prieš Bilbao klubą.

Dejanas Radonjičius Miuncheno „Bayern“ kol kas tvarkosi solidžiai. Užpernai jis laimėjo Vokietijos lygą ir „Bayern“ po dviejų sezonų pertraukos grįžo į Eurolygą, kurioje irgi neprapuolė. Komanda ilgą laiką buvo kovoje dėl ketvirtfinalio ir tik pačioje reguliariojo sezono pabaigoje kelios nesėkmės lėmė, kad „Bayern“ nuo atkrintamųjų atsiliko vienu laimėjimu.

Sankt Peterburgo „Zenit“ yra itin retai trenerius keičianti komanda. Nuo 2012 iki 2018 metų komandai vadovavo Vasilijus Karasiovas, o nuo tuomet – Joanas Plaza. Jis vien šią vasarą pasikvietė šešis krepšininkus, žaidusius Ispanijos ACB lygoje. Akivaizdu, jog vadovauti šiai komandai tinkamiausias yra ispanas, o trenerių iš šios šalies Rusijos klubai dažnai neprisivilioja.

Praėjusį sezoną aštuoni klubai atsisveikino su treneriais. Dabar klubų padaugėjo iki 18-os, tačiau vargu ar aukščiausiame lygyje vėl įvyks tiek daug pokyčių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų