„Žalgiris“ Kazanėje turėjo pripažinti „Unics“ pranašumą

Penktadienio vakarą Kauno "Žalgiris" svečiuose žaidė Eurolygos turnyro rungtynes su Kazanės "Unics" krepšininkais. Gintaro Krapiko auklėtiniai patyrė nesėkmę - 60:73 (19:20, 17:14, 8:19, 16:20). Tai buvo penktasis "Žalgirio" pralaimėjimas.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Mačas prasidėjo netaikliais abiejų komandų metimais. 2-ąją minutę dvitaškį pataikė Paulius Jankūnas.

4 min. po Artūro Milaknio tritaškio "Žalgiris" įgijo 5 taškų persvarą - 2:7.

Pirmojo kėlinio viduryje Keithas Langfordas aikštės šeimininkų atsilikimą sumažino iki minimumo - 8:9.

6 min. LKL čempionai pirmavo 10:12.

7 min. Jamesas White'as rezultatą išlygino - 14:14.

9 min. po Luko Lekavičiaus tritaškio kauniečiai pirmavo 16:19.

Po pirmojo kėlinio minimalią persvarą (20:19) turėjo Kazanės krepšininkai.

Antrasis kėlinys. 12 min. pataikė K.Langfordas - 22:19.

13 min. "Unics" pirmavo 24:23.

Antrojo kėlinio viduryje rezultatas buvo lygus (29:29).

16 min. tritaškį smeigė Sergejus Bykovas - 32:29.

17 min. Rusijos ekipa įgijo 5 taškų persvarą (34:29). 19 min. Vytenis Lipkevičius žalgiriečių atsilikimą sumažino iki minimumo - 34:33.

20 min. Vaidas Kariniauskas tolimu šūviu išvedė į priekį "Žalgirį" - 34:36. Esant tokiam rezultatui, komandos išėjo ilsėtis.

Trečiasis kėlinys. Trečiojo kėlinio pradžioje tritaškį pataikė J.White'as - 37:36.

23 min. rezultatas buvo lygus - 40:40.

26 min. po Kosto Kaimakoglou tritaškio "Unics" krepšininkai įgijo 5 taškų persvarą - 47:42.

29 min. D.Fischeris aikštės šeimininkų persvarą padidino net iki 9 taškų - 51:42.

Po trijų kėlinių Kazanės krepšininkai pirmavo 53:44.

Ketvirtasis kėlinys. Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo "Unics" ekipa. 32 min. po J.White'o tolimo šūvio aikštės šeimininkai nutolo - 58:46.

34 min. po K.Langfordo metimo komandas skyrė jau 16 taškų - 64:48. Tada tritaškį švystelėjo L.Lekavičius - 64:51.

Ketvirtojo kėlinio viduryje aikštės šeimininkai turėjo 13 taškų persvarą - 66:53.

37 min. Kazanės komanda pirmavo užtikrintai - 70:56, o rungtynes laimėjo 73:60.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: J.Andersonas 12, L.Lekavičius 10, R.Javtokas 8, A.Milaknis 8, V.Kariniauskas 7, P.Jankūnas 7, D.Songaila 4, A.Gudaitis 2, V.Lipkevičius 2.

„Unics“: K.Langfordas 16, D.Fischeris 16, J.White‘as 12, K.Kaimakoglou 11.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės. "Žalgiris" Eurolygos turnyre iškovojo keturias pergales ir patyrė keturis pralaimėjimus. "Žalgiris" pirmąjį mačą Madride 71:80 pralaimėjo "Real" komandai, o vėliau iškovojo tris pergales iš eilės - savo aikštėje 97:63 sutrypė Žemutinio Naugardo "Nižnij Novgorod" ekipą, išvykoje 65:62 palaužė Stambulo "Anadolu Efes" komandą ir Sporto Halėje 77:71 nugalėjo Kazanės "Unics" krepšininkus. Vėliau kauniečiai išvykoje 80:92 pralaimėjo Sasario "Dinamo" krepšininkams, savo aikštėje 66:68 nusileido "Real" komandai, išvykoje 61:55 patiesė "Nižnij Novgorod" ekipą, o praėjusią savaitę namuose 57:66 pralaimėjo  "Anadolu Efes" komandai.

Rezultatyviausi. Per septynerias Eurolygos rungtynes "Žalgiriui" daugiausia taškų pelnė amerikietis Jamesas Andersonas (132), Paulius Jankūnas (76), Artūras Milaknis (73),  Robertas Javtokas (55) ir  Edgaras Ulanovas (50).