Esto blykstelėjimas apakino ir lyderius

Jaunieji Kauno „Žalgirio“ dubleriai didina apsukas. Kauniečiai šeštadienį savo aikštėje 92:87 nukovė NKL-“Vikinglotto“ pirmenybių lyderę „Telšių“ ekipą. Nors turnyro lentelėje žalgiriečiai nuo žemaičių atsilieka net dešimčia pergalių, jie nė kiek nedrebėjo prieš pajėgiausią lygos komandą.

Tiesa, mačą „Žalgirio“ treniruočių centre aktyviau pradėjo svečiai. Aukštaūgių Tomo Rimšos ir Mindaugo Norkaus vedami telšiškiai vien per pirmąjį kėlinį sumetė net 35 taškus, tiesa, ir patys praleido nemažai – 29. Antrasis ketvirtis priklausė šeimininkams. Galingai startavęs estas Kerras Kriisa, Justinas Ramanauskas bei kiti žalgiriečiai sugebėjo atsitiesti ir ilgosios pertraukos išėjo esant pusiausvyrai – 42:42.

Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei 2 minutėms, K. Kriisa realizavo abi baudas ir išvedė šeimininkus į priekį – 86:84. Vis tik jau kitoje atakoje Gytis Sirutavičius smeigė tritaškį bei pranašumą sugrąžino telšiškiams (87:86).

Prasidėjus paskutinei mačo minutei Justinas Ramanauskas atsakė savuoju tolimu metimu, Kriisa pridėjo tikslų dvitaškį ir jaunųjų žalgiriečių persvara išaugo iki 4 taškų – 91:87. Galų gale estas pridėjo vieną taiklią baudą ir taip įtvirtino savo ekipos pergalę. Nugalėtojams K.Kriisa pelnė 26 taškus. Šį sezoną LKL pirmenybių jau ragavęs gynėjas pataikė 4/10 tritaškių, 2/3 dvitaškių, 10/11 baudos metimų bei atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Jis iš viso surinko 31 naudingumo balą. Justinas Ramanauskas pridūrė 17 taškų (5/6 dvit.), Mantas Rubštavičius 15 (3/4 trit.), Erikas Venskus 11 (3/7 dvit., 8 atk. kam.).

Pralaimėjusiems: Tomas Rimša 15 (4/7 trit.), Mindaugas Norkus 14 (7/7 dvit.), Ovidijus Kaminskis (7 atk. kam.) ir Rytis Biliartas (6/10 dvit.) po 13, Gytis Sirutavičius 11 (3/6 trit.).

Iškovoję 19 pergalę per 36 turus kauniečiai lieka penkti. Vos vienu laimėjimu nuo „Žalgiris-2“ kolektyvo atsilieka Šakių „Vytis“, šeštadienį savo aikštėje neprilygęs „Šilutei“. Šeimininkai, sukrapštę tik 59 taškus, į savo krepšį praleido 64. Šakiškių gretose Paulius Semaška surinko 15 taškų ir 18 naudingumo balų, o Darjušas Lavrinovičius pelnė 10 taškų ir 19 balų. Nugalėtojams buvęs „Žalgirio“ krepšininkas Simonas Serapinas pelnė 15 taškų.

„Šilutė“ su 24 laimėjimais rikiuojasi trečia, telšiškiai, su 29 laimėjimais ir 7 nesėkmėmis, nusmuko į antrąją poziciją. Vienvalde lydere tapo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (30 pergalių).

Šiame straipsnyje: Žalgiris-2NKLKerras Kriisa