Dvidešimtmečiai – Europos čempionato ketvirtfinalyje

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė sėkmingai tęsia kovą dėl Europos jaunimo (iki 20 metų) pirmenybių karūnos. Trečiadienio vakarą lietuviai aštuntfinalyje 76:61 (22:14, 22:19, 14:15, 18:13) įveikė Slovėnijos rinktinę.

C grupėje Mariaus Kiltinavičiaus treniruojami lietuviai užėmė antrąją vietą, įveikę ukrainiečius (92:79) ir latvius (89:61), bet suklupę prieš Izraelį (88:94).

Slovėnai D grupėje liko treti, pralaimėję ispanams ir serbams, bet pranokę italus.

Kretoje vykusio aštuntfinalio pradžioje neblogai iš toli pataikę slovėnai sugebėjo išlaikyti intrigą, bet kėlinio pabaigą lietuviai užbaigė spurtu 7:0 ir nutolo – 22:14.

Antrajame kėlinyje po Arno Beručkos tritaškio lietuviai padidino persvarą iki 15 taškų (36:21), bet vėliau slovėnams pavyko deficitą sumažinti.

Trečią kėlinį minimalia persvara laimėjo slovėnai, bet pavyti per pirmąją rungtynių pusę nutolusių lietuvių jie taip ir neįstengė.

Ketvirtfinalyje lietuviai susitiks su Juodkalnijos arba šeimininkės Graikijos rinktine.

Lietuva: Martynas Echodas 22 (9 atk. kam.), Karolis Lukošiūnas ir Laurynas Birutis po 18, Laurynas Beliauskas (7 atk. kam., 5 rez. perd.).

Slovėnija: Nejcas Baričius ir Urbanas Durnikas po 13, Ziga Habatas 10.