„Celtics“ praganė didžiulę persvarą, bet atkūrė intrigą Rytų konferencijos finale

„Boston Celtics“ rungtynių pabaigoje pažaidė su likimu, bet vis tiek sugebėjo iškovoti pergalę ir sušvelninti atsilikimą NBA Rytų konferencijos finalo serijoje. Brado Stevenso auklėtiniai trečiajame susitikime 117:106 (31:22, 32:28, 26:24, 28:32) nugalėjo „Miami Heat“ ir serijoje iki keturių pergalių atsilieka jau tik 1-2.

„Celtics“ pirmuosiuose dviejuose serijos mačuose iššvaistė dviženklius pranašumus antroje rungtynių pusėje, o po antrojo susitikimo komandos rūbinėje netrūko aistrų, kurias užkūrė ekipos siela Marcusas Smartas.

Šįsyk „žalieji“ ėmėsi darbo jau mačo pradžioje.

Bostono krepšininkai diktavo savo sąlygas jau nuo pirmųjų rungtynių minučių, kai atitrūko 16:9, o antrojo ketvirčio pradžioje pirmąsyk susikrovė dviženklį pranašumą – 36:24.

Net 16 taškų antrajame kėlinyje pelnęs „Heat“ naujokas Tyleris Herro sugebėjo sugrąžinti Majamio komandą į rungtynes (48:51), bet „Celtics“ itin sėkmingai užbaigė pirmąją rungtynių pusę – po trijų perimtų kamuolių iš eilės jie spurtavo 12:2 ir pabėgo 63:50.

Priešingai nei antrajame serijos mače, kai „Heat“ trečiąjį kėlinį laimėjo net 37:17, „Celtics“ kur kas geriau žaidė iš karto po pertraukos, kai nė neleido pagalvoti Majamio ekipai apie skirtumo sumažinimą ir prieš ketvirtąjį kėlinį pirmavo 89:74.

Paskutiniame ketvirtyje neatrodė, kad rungtynėse dar gali grįžti intriga, kai likus mažiau nei 7 minutėms „Celtics“ pirmavo 100:80, tačiau jau ne sykį šiose atkrintamosiose kovingumą pademonstravę „Heat“ žaidėjai sugebėjo pakutenti padus solidžią persvarą susikrovusiems varžovams.

Duncanas Robinsonas pataikė tris tritaškius, o po Jayleno Browno nesportinės pražangos puolime „Heat“ likus žaisti 55,9 sek. priartėjo iki dviejų metimų skirtumo – 104:109.

Visgi „Celtics“ nesubliuško ir sugebėjo atsilaikyti – Marcusas Smartas išprovokavo pražangą ir sumetė baudų metimus, o desperatiški „Heat“ bandymai gelbėtis tritaškiais neišdegė ir Bostono krepšininkai pasiekė pergalę.

B.Stevenso komandoje šiose rungtynėse jau žaidė po traumos sugrįžęs Gordonas Haywardas. Pirmą kartą nuo rugpjūčio 17-osios, kai smarkiai pasisuko čiurną, žaidęs puolėjas per 30,5 minutės pelnė 6 taškus (1/4 dvit., 1/3 trit., 1/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir išdalino 4 rezultatyvius perdavimus.

„Heat“ komandai šiose rungtynėse itin nekrito tritaškiai. Per du ankstesnius konferencijos finalo mačus Floridos krepšininkai pataikė 30 tolimų metimų iš 79 (38 proc.), o šįsyk realizavo vos 12 iš 44 (27,3 proc.).

Savo ruožtu „Celtics“ gretose net keturi žaidėjai – Jaylenas Brownas, Jaysonas Tatumas, Kemba Walkeris ir Marcusas Smartas – pelnė bent po 20 taškų. Iš viso jie kartu surinko 92 iš 117 komandos pelnytų taškų.

Ketvirtojo serijos mačo komandoms teks laukti iki pat trečiadienio nakties. Toks tvarkaraštis sudarytas dėl to, kad Rytų finalininkus galėtų prisivyti tik ateinančią naktį antrąjį serijos mačą žaisiančios Vakarų konferencijos finalo komandos.

„Heat“: Bamas Adebayo 27 (10/14 dvit., 16 atk. kam.), Tyleris Herro 22 (4/12 trit.), Jimmy Butleris 17 (8 atk. kam.), Duncanas Robinsonas 13 (4/8 trit.), Goranas Dragičius 11 (2/10 metimai), Jae Crowderis 10 (2/10 trit.).

„Celtics“: Jaylenas Brownas 26 (10/15 dvit., 7 atk. kam.), Jaysonas Tatumas 25 (9/20 metimai, 14 atk. kam., 8 rez. perd.), Kemba Walkeris 21 (4/8 trit.), Marcusas Smartas 20 (10/10 baud., 6 rez. perd.).