„Aistės-LSMU“ iškovojo kelialapį į Baltijos čempionato finalinį ketvertą

Į Douglas Baltijos čempionato finalo ketvertą sekmadienio popietę pateko Kauno „Aisčių-LSMU“ ekipa, kuri namuose 71:61 (21:13, 21:17, 12:19, 17:12) pranoko viešnias iš Estijos – Tartu „Ulikool/Kalev“ krepšininkes.

Į finalo ketverto varžybas „Aistės-LSMU“ pateko dėl geresnio įmestų-praleistų taškų santykio po dvejų serijos rungtynių. Pirmąjį komandų tarpusavio mačą Estijoje kaunietės laimėjo 66:64.

Tai reiškia, kad dviejų mačų serijoje laikinosios sostinės komanda triumfavo 12 taškų persvara – 137:125.

Pirmoje rungtynių pusėje lengvai tolusios kaunietės po dviejų ketvirčių savo kraityje turėjo 12 taškų (42:30) pranašumą, tačiau trečiajame kėlinyje Estijos klubas „Aistes-LSMU“ gerokai išgąsdino.

Po ilgosios pertraukos Tartu krepšininkės sugrįžo su spurtu 15:3 ir jau buvo išlyginusios rezultatą (45:45), tačiau „Aistės-LSMU“ susiėmė – trečiąjį kėlinį užbaigė su atkarpa 9:4 bei po trisdešimties žaidimo minučių pirmavo 54:49.

Lemiamas ketvirtis ir vėl prasidėjo su Estijos komandos bandymu sugrįžti į rungtynes (55:57), bet kaunietės spurtavo 13:3 ir padėjo tašką rungtynėse – likus minutei pirmavo 12 taškų (70:58).

Per likusį laiką Santa Baltkojienė dar pridėjo baudos metimą, o Estijos ekipa neišsigelbėjo, tad „Aistės-LSMU“ šventė pergalę.

Kauno komandą į pergalę atvedė Karolina Kazočiūnaitė, per 40 žaidimo minučių pelniusi 20 taškų (4/7 dvit., 4/6 trit.), atkovojusi 10 ir perėmusi 10 kamuolių, atlikusi 2 rezultatyvius perdavimus bei surinkusi 27 naudingumo balus.

Tuo metu „Ulikool/Kalev“ gretose 24 taškų (8/17 dvit., 0/5 trit., 8/10 baud. met.) ir 23 efektyvumo balų pasirodymą surengė Anna Asi.

Keturios stipriausios Douglas Baltijos čempionato komandos vasario 29 – kovo 1 dienomis susirinks Rygoje. Pusfinalyje „Aistės-LSMU“ susirungs su kita Lietuvos ekipa – Vilniaus „Kibirkštimi-MRU“.

„Aistės-LSMU“: Karolina Kazočiūnaitė 20 (4/6 trit., 10 atk. kam., 27 naud. bal.), Santa Baltkojienė (11 rez. perd., 6 per. kam., 10 išprov. praž., 23 naud. bal.) ir Martyna Petrėnaitė po 15, Ieva Bagdanavičienė 10, Gabija Šegždaitė 7 (11 atk. kam.).

„Ulikool/Kalev“: Anna Asi 24 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 10 išprov. praž., 23 naud. bal.), Eleriin Vaino 18 (9 atk. kam.), Belinda Lepmets 11.