- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Pirmasis profesionalus Lietuvos teniso žaidėjas Arnas Kaunas jaunystę praleido Prancūzijoje, kurioje išmoko sporto pagrindų. Greitai iškilęs golfo pasaulyje, A. Kaunas pastaruoju metu dingo iš akiračio. Keletą metų jis kūrė verslą, o neseniai duris atvėrė uždaras golfo centras „Golfin“, įsikūręs prekybos centre „Europa“.
Atsidavęs verslui A. Kaunas beveik trejiems metams pasitraukė iš sporto, bet į jį ketina grįžti šiais metais.
„Labai gaila paaukotų metų verslui, bet niekada negali žinoti, kada pasibaigs tavo sportininko karjera, o kažką po kojomis reikia jau būti pasiklojus“, – sako jis.
Per tą laiką jis spėjo nuveikti ir daugiau – vedė draugę Indrę, neseniai prisijungė prie „Sportage“ projekto ir tapo vienu jo ambasadorių. A. Kaunas su kitais garsiais šalies sportininkais skatina dalintis sporto inventoriumi ir prekėmis, dovanoja įvairius dalykus.
– Esate pirmasis profesionalus golfo žaidėjas Lietuvoje. Kaip golfas atsirado Jūsų gyvenime?
– 2000 metais su šeima emigravome į Prancūziją, Tulūzos miestą. Apsigyvenome netoliese golfo lauko, aplink kurį aš kiekvieną dieną begiodavau. Taip mane pastebėjo ir užkalbino golfo klubo savininkas, pakvietė išbandyti žaidimą.
Tuo metu buvau 14-likos metų. Vieną dieną atvykau pas jį, kad parodytų kaip žaidžiamas golfas ir man tai labai patiko. Pradžioje golfo klubo savininkas man paskolino lazdas, kad pradėčiau praktikuotis, po to pamatęs, kad aš „užsikabinau“, padovanojo golfo lazdų rinkinį ir leido žaisti aikštyne tiek, kiek panorėsiu.
Pamačiau, kad man visai gerai sekasi, tada jau reikėjo kreiptis į trenerius, kad pradėčiau dar labiau progresuoti. Pradėjau lankyti vaikų golfo akademiją ir asmenines golfo pamokas pas trenerį. Šeima, pamačiusi mano golfo žaidėjo potencialą, pradėjo daug dėmesio skirti treniruotėms ir varžyboms.
– Įkūrėte golfo centrą „Europos“ prekybos centre. Kaip vyksta golfo žaidimas uždaroje erdvėje – juk daugeliui šis žaidimas asocijuojasi su plytinčiais žaliais laukais?
– Vis grįždamas vasaroms į Lietuvą, pamačiau, kad lietuviai susiduria su problema – kur žaisti golfą žiemą? Tad dauguma žaidėjų golfo žaidimą žiemą pristabdo, o tai didžiausia klaida. Norint progresuoti žaidėjas privalo treniruotis nuolat, visus metus. Juk žaisdamas tik vasarą ir žiemos laikotarpiu nepaimdamas golfo lazdos į rankas, žaidėjas „užblokuoja“ savo kūną ir pavasarį, prasidedant golfo sezonui, laukuose jis beveik iš naujo turi pradėti mokintis žaisti, kad prisimintų tai, ką darė prieš pusę metų.
Dauguma žaidėjų golfo žaidimą žiemą pristabdo, o tai didžiausia klaida. Kaip ir kiekviename sporte, taip ir golfe, nesitreniruojant visi įgūdžiai greitai dingsta. Tad kam vasarą investuoti į trenerius, į žaidimą, kad per žiemą vėl viską pamirštum?
Pamačiau nišą Lietuvoje ir grįžau iš Prancūzijos gyventi į Lietuvą, kad atidaryčiau uždarų patalpų golfo klubą, kur žaidėjai turėtų galimybę treniruotis visus metus.
Su partneriu prieš porą metų atidarėme pirmąjį uždarų patalpų golfo klubą. Laikui bėgant žmonių susidomėjimas golfo sportu vis augo, tad ir žaidėjų daugėjo, o ir žiemą uždarų patalpų golfo klubo užimtumas tapo toks, kad jau reikėjo plėstis. Prieš mėnesį atvėrėme duris į naują, didžiausią Lietuvoje, golfo treniruočių centrą – „Arnas Kaunas Golf Training Center“.
200 kv m. patalpose įrengėme tris golfo simuliatorius ir ridenimo aikštelę. Uždarose patalpose golfas žaidžiamas simuliatoriais. Tai dideli ekranai, per kuriuos rodomi golfo lauko atvaizdai. Į juos mušami kamuoliukai naudojant tą pačią golfo įrangą, kurią naudojame ir golfo laukuose.
Kamuoliuko skriejimo impulsas perduodamas kameromis kompiuteriui ir skriejimo trajektorija atvaizduojama ekrane. Žaidimas golfo simuliatoriumi atspindi 70 proc. žaidimo realybėje.
– Lietuvoje yra panašių, analogiškų centrų?
– Taip, tokių centrų yra dar du: vienas Vilniuje, kitas Klaipėdoje. Tik analogiškų nėra, kadangi mes turime vieną geriausių pasaulyje trijų ekranų golfo simuliatorių, kuris žaidėjams suteikia galimybę labai kokybiškai treniruotis. Taip pat išsiskiriame erdvės didumu, aplinka ir tai, kad mes dirbame visus metus.
– Kokia apskritai šio sporto situacija Lietuvoje – kokios sąlygos, koks lygis?
– Lietuvoje šiuo metu situacija tokia, kad turime daugiau golfo klubų nei galime priimti žaidėjų. Golfui Lietuvoje dar tik 15 metų, tad šis sportas yra labai jaunas. Žaidėjų skaičius su kiekvienais metais vis auga, bet ne ženkliai. Iki kaimynų latvių lygio mums dar reikia pasistengti.
Labai gero įvertinimo sulaukiame iš užsieniečių, besilankančių Lietuvos golfo laukuose, jie lieka labai patenkinti lauko kokybe. Žinoma, Lietuvoje turime keleta gerų žaidėjų, kurių lygis kiekvienais metais kyla, bet tokių žaidėjų skaičius dar yra labai mažas.
Lietuvoje šiuo metu situacija tokia, kad turime daugiau golfo klubų nei galime priimti žaidėjų.
– Kiek mėnesių Lietuvoje galima žaisti golfą lauke?
– Nuo ankstyvo pavasario, pirmųjų dienų, kai nutirpsta sniegas ir iš žemės pasitraukia įšalas, iki tol, kol oro sąlygos leidžia išbūti lauke apie 3-4 val. ir iškrenta pirmasis sniegas. Keletą metų iš eilės pastebiu tendenciją, kad sezoną atidarome kovo pabaigoje, o uždarome lapkričio pradžioje. Taigi golfu lauke galima užsiimti ištisus 6-7 mėnesius.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
E. Čechas Italijoje pagerino Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku rekordą
Italijos Bormio mieste surengtame antrajame ISU Pasaulio jaunimo greitojo čiuožimo trumpuoju taku taurės etape naują Lietuvos suaugusių rekordą užfiksavo Ernestas Čechas. ...
-
Bokso ringe jėgą įrodė ne visi favoritai
Lietuvos bokso rinktinėje naujame olimpiniame cikle bus ir naujų, ir gerai pažįstamų veidų. Tai parodė Kaune keturias dienas griaudėjęs šalies bokso čempionatas, kuriame netrūko staigmenų ir skambių sugrįžimų. ...
-
Sėkmingas biatlonininkių testas Norvegijoje: Italijos legenda liko už L. Žurauskaitės nugaros1
Savaitgalį Šjušene (Norvegija) vyko biatlono sezono atidarymo „Skiskyting“ varžybos, kuriose Norvegijos elitui iššūkį bandė mesti Italijos, Belgijos, Slovakijos, Lenkijos bei Lietuvos biatlonininkės. ...
-
„KOK Hero‘s“ turnyre – emocijos, netikėtumai ir nutraukta kova
Šeštadienio vakarą kovos menų gerbėjai rinkosi Vilniaus „TwinsBet“ arenoje stebėti „KOK Hero‘s / MMA BUSHIDO“ turnyrą. Čia kovojo geriausi Lietuvos ir tarptautinio lygio kovos menų meistrai: Raimondas Krilavi...
-
Žiūrovus stebinusiuose finaluose Kaune paaiškėjo naujieji Lietuvos bokso čempionai
Kauno sporto halėje šeštadienį baigėsi lapkričio 13–16 dienomis vykęs Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionatas, kuriame išaiškinti pajėgiausi šalies boksininkai. ...
-
Lietuvos bokso pirmenybėse – įnirtingų finalų laikas: paaiškės naujieji čempionai1
Kauno sporto halėje tęsiasi lapkričio 13–16 dienomis vykstantis Lietuvos bokso čempionatas, kuriame paaiškėjo visi finalų kovų dalyviai ir sportininkai, šiemet pelnę bronzos medalius. ...
-
E. Skrabulis perrinktas Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentu
Lapkričio 15 dieną Palangoje vyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ataskaitinė-rinkiminė konferencija, kurioje prezidentu perrinktas Eimantas Skrabulis. Nuo 2000 metų LLAF šias pareigas užimantis E. Skrabulis buvo vienintelis kandi...
-
LA28 organizatoriai po D. Trumpo pergalės: Olimpiada yra aukščiau politikos2
Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) pergalė JAV prezidento rinkimuose neturės jokios įtakos pasiruošimui 2028-ųjų Los Andželo olimpinėms žaidynėms (LA28), ketvirtadienį teigė organizatoriai. ...
-
Paskutinį šokį atlikę čempionai ramiai žvelgia į ateitį2
117-oji suknelė, kurią varžybose yra vilkėjusi Ieva Sodeikienė, tapo paskutine. Bet pačia laimingiausia. Savo paskutinį šokį pasaulio profesionalų čempionate su vyru Evaldu sušokusi kaunietė nuskynė aukso medalius ir skambiai baigė s...
-
Aukšto meistriškumo sporto varžybas valstybė dalinai finansuos ne konkurso būdu
Nacionalinės sporto federacijos ir organizacijos nuo kitų metų galės pretenduoti į dalinį valstybės finansavimą Lietuvoje rengiamoms tarptautinėms aukšto meistriškumo sporto varžyboms tęstinės atrankos būdu. ...