Ketvirtfinalis pradėtas nesėkme

Klaipėdos "Naftos-Uni-Laivitės" krepšininkai 57:70 pralaimėję "Mažeikių" komandai, nesėkme pradėjo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio etapą.

Vos tilpo žiūrovai

Komandas pasitiko žiūrovų sausakimša Mažeikių "Ventos" vidurinės mokyklos sporto salė. Įtampa ir aistruolių gausa per pirmąjį kėlinį trikdė krepšininkus, dažnai klydusius nesudėtingose situacijose. Pirmieji su startiniu jauduliu susitvarkė klaipėdiečiai. Dainiaus Miliūno auklėtiniai sėkmingai gynėsi ir dažniau nei šeimininkai rasdavo progų taikliai mesti.

Geros rungtynių pradžios optimizmas pradėjo bliūkšti antrąjį ketvirtį. Trečią vietą po reguliaraus čempionato užėmę mažeikiškiai pasivijo uostamiesčio krepšininkus, o per paskutiniąsias minutes iki pertraukos ir išsiveržė į priekį 28:24.

Pailsėję "Naftos-Uni-Laivitės" vyrai sugebėjo sustabdyti praėjusiais metais "Neptūną" treniravusio Aloyzo Rudžio krepšininkus.

Po trijų kėlinių komandas skyrė vienas taškas. Atrodė, kad jis turėtų garantuoti, jog paskutiniosios dešimt minučių bus lemtingos. Tačiau per jas nuo suolų jau kilo Mažeikių komandos aistruoliai, o Klaipėdos krepšininkai turėjo susitaikyti su tuo, kad varžovai beviltiškai tolsta.

Žaidėjams drebėjo rankos

Klaipėdiečių strategas D.Miliūnas po rungtynių buvo įsitikinęs, jog iš dvitaškių zonos metant 40 proc. taiklumu, neįmanoma laimėti.

"Abiejų komandų rodikliai – panašūs, tačiau pergalę lėmė taiklesnės šeimininkų atakos, – pagrindinės nesėkmės priežasties ieškojo treneris. – Apmaudu, kad mūsų žaidėjai daug kartų neįmetė iš po krepšio. Nors suklydome tiek pat kartų, kaip ir mažeikiškiai, tačiau mūsų klaidos buvo vaikiškos. Jų neturėjo būti."

Pirmus metus klaipėdiečius ruošiantis D.Miliūnas apgailestavo, kad komandoje nėra lygiaverčių atsarginių krepšininkų.

"Kol pirmajame kėlinyje rungtyniavo pagrindiniai žaidėjai, rezultatas klostėsi palankiai, – tvirtino jis. – Tačiau jie negali žaisti visas rungtynes. Pakako į aikštelę išleisti mažiau patyrusius vaikinus – ir varžovai perėmė iniciatyvą. Jei ketvirtfinalį sudarytų vienos rungtynės, būčiau rizikavęs – nekeitęs lyderių, tačiau žinodamas, kad teks kautis iki trijų pergalių, turėjau išsaugoti juos kitoms kovoms."

Treneris dėl nesėkmės neįžvelgė tragedijos.

"Antrosios rungtynės vyks Klaipėdoje, todėl pasistengsime išlyginti bendrą rezultatą, vėliau ir patekti į pusfinalį", – žadėjo D.Miliūnas, kviesdamas komandos aistruolius į šios dienos rungtynes.

Kitos trejos kovos

Panašiai klostėsi rungtynės Prienuose. Per "Rūdupio" ir Palangos "Naglio-Adakrio" varžybas šeimininkai persvarą įgijo paskutinįjį kėlinį ir šventė įtikinamą pergalę 77:62.

Lengviausia pirmoji dvikova buvo Pakruojo "Merestai". Aukštaičiai namuose 111:81 įveikė Vilniaus "KK Akademijos" krepšininkus.

Reguliaraus čempionato nugalėtojai Utenos "Juventus LKSK" žaidėjai rungtynėse su Pasvalio "Pieno žvaigždėmis" pergalei pamatus paklojo iki pertraukos. Po dviejų kėlinių šeimininkai buvo priekyje 61:43. Antrąją rungtynių pusę svečiams pavyko kiek sušvelninti skirtumą, tačiau pergalei pavojaus nebuvo.

Atsakomosios varžybos vyks šiandien. "Nafta-Uni-Laivitė" su "Mažeikiais" žais "Žalgirio" sporto rūmuose (S.Dariaus ir S.Girėno g. 10) 18 val.

NKL valdyba nutarė, jog šį sezoną nebus žaidžiamos rungtynėse dėl 5–8 ir 9–12 vietų. Šis sprendimas priimtas remiantis posėdyje dalyvavusių asmenų dauguma. Atkrintamosiose varžybose rungtyniaus tik ketvirtfinalius laimėjusios ir į pusfinalius patekusios keturios ekipos.

Rezultatai

"Mažeikiai" – "Nafta-Uni-Laivitė" 70:57 (8:16, 20:8, 18:21, 24:12). K.Marcinkevičius ir M.Norkus (4 klaidos) po 14, T.Klimas 13 (9 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 6 klaidos)/A.Žymantas 15 (9 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 6 klaidos), M.Mockus 9 taškai (10 atkovotų kamuolių, 5 klaidos), R.Kasparavičius, M.Virbalas ir S.Galdikas (7 atkovoti kamuoliai) po 8.

"Meresta" – KK "Akademija" 111:81 (29:32, 24:13, 36:19, 22:17). S.Slivka 29, G.Orelikas 18, L.Radavičius ir T.Balčiūnas po 15, V.Pauliukėnas 13/O.Matulionis 28, M.Kadzevičius 17, E.Jezukevičius 11.

"Rūdupis" – "Naglis-Adakris" 77:62 (13:17, 18:12, 18:20, 28:13). J.Jurgo 17, K.Šeštokas 16, M.Šidlauskas 14, P.Parachomikas 12/E.Jocys 20, M.Reminas 10.

"Juventus LKSK" – "Pieno žvaigždės" 105:91 (30:27, 31:16, 19:24, 23:26). E.Petravičius 25, S.Raziulis 18, A.Mineikis 17, M.Kalvelis 16/B.Harrisonas 19, V.Jatulevičius ir M.Binza po 14, Ž.Valuckis ir N.Lisauskas po 13.