Europos čempionatui artėjant: J. Kazlauskas apie darbo metodus

Stipriausių šalies komandų kovas lemiamose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) etapuose stebintis Jonas Kazlauskas neabejoja Kauno „Žalgirio“ sėkme didžiajame finale.

Lietuvos rinktinės treneris pasidalino mintimis apie stipriausias šalies komandas, finalo seriją, darbo specifiką Kinijoje.

– Finalo serijoje pergalę, kaip ir kiti specialistai, prognozuojate Kauno „Žalgirio“ komanda. Kodėl? – J. Kazlausko paklausė „Lietuvos ryto tv“.

– Jau prieš sezoną sakiau, kad „Žalgiris“ – geriau sukomplektuota komanda. Aš nežinau komandų finansinių galimybių prieš sezoną, tačiau Kauno ekipa pasirinko pajėgesnius krepšininkus, kurių neturėjo „Lietuvos rytas“.

Ar yra faktorių, kurie leistų Vilniaus komandai pateikti staigmeną?

– Jiems reikėtų laikytis mano vadinamos Serbijos taktikos. Jeigu serbai būna pranašesni, jie tai paprastai įrodo, tačiau jeigu jie nėra pranašesni, pasirenka kitokią taktiką. Mes treneriai sakome: „Nei pats moka žaisti, nei kitam leidžia.“

Vilniaus komanda gali „Žalgirį“ mėginti supančioti tik gynybos pančiais. Jeigu „Lietuvos rytas“ įsivels į gražų atakuojantį krepšinį, pranašumą iškart turės žalgiriečiai.

„Žalgirį“treniruoja ispanas Joanas Plaza, „Lietuvos rytą“ vokietis Dirkas Bauermannas. Nekeista, kad abu stipriausius klubus treniruoja užsieniečiai?

– Turbūt Lietuvoje nebėra krepšinio specialistų. Galbūt buvo tokia situacija, kad tarp ekipų vyko didelis mūšis, o lietuvį specialistą, nori ar nenori, įveltų į tą žodžių karą. Užsieniečiams, kurie nesupranta situacijos, paprasčiau. Juk komandos stipriai kovoja. Yra ir žurnalistai, kurie palaiko vieną ar kitą pusę. Tada jie pagauna neatsargius žodžius ir tada jau esi įveltas. Kaip rinkimuose į Seimą. Iš šios pusės užsienietis specialistas – paprastesnis variantas, juk jis nesupranta visko.

Jeigu jūsų treniruojama Kinijos komanda Guangdongo „Southern Tigers“ atvyktų žaisti į LKL. Kas būtų?

– Yra du dalykai. Pirmiausia, tai sezono pradžia – čia mačiau galingą „Žalgirį“. O dabar jis tikrai nėra toks pats. Na, o „Lietuvos rytas“ - neteisingai sukomplektuota komanda.

Tačiau ką pamačiau dabar. Pusfinalis tarp „Prienų“ ir „Lietuvos ryto“ mane labai nuliūdino. Nebuvo įdomu. „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ kova įdomi, tačiau trūksta didesnio pasipriešinimo.

„Southern Tigers“ be jokios abejonės galėtų įveikti ir „Lietuvos rytą“, ir „Prienus“ ir „Neptūną“. „Žalgirio“ neliečiu. Juk mes turėjome tris NBA žaidėjus. O kuris „Lietuvos ryto“ komandos žaidėjas dabar galėtų pretenduoti į NBA?

O kokie tie Kinijos krepšininkai. Ar juos reikia treniruoti kitaip nei lietuvius?

– Pradėkime taip. Kuo skiriasi rinktinė nuo klubo? Klube tu daugiau reikalauji, o rinktinėje esi daugiau psichologas ir prašai, nes rinktinėje niekas nemoka atlyginimų, nėra kontraktų.

Kuo geresnio lygio žaidėjas klube – tuo geresnis psichologas turi būti. Turi tinkamai padalinti minutes, darbus, pakalbėti, kad neįžeisti žvaigždžių. Kuo žemesnio lygio komanda – tuo geresnis treneris turi būti. Čia yra daugiau variantų, daugiau darbo laisvės ir pan.Koks Kinijos lygis? Čia labai pasikeitė užsieniečiai. Kai dirbau su rinktine, tai buvo labai prasti legionieriai. Dabar kai kurie legionieriai yra tokio lygio, kad vargu ar kai kurie Europos klubai įkąstų tokius krepšininkus. Tai arba buvę ar būsimi NBA žaidėjai, kurie uždirba daug pinigų.Čempionatas vyksta labai greitai – per savaitę sužaidžiami trys mačai.

Ar ten žaidėjus reikia labiau muštruoti?

– Aš visus visur treniruoju lietuviškai. Tai dariau Lietuvoje, Graikijoje, Kinijoje ir Rusijoje. Tačiau koks skirtumas? Aš manau, kad aš visur dirbu vienodai. Tačiau graikai sakydavo: „Tas treneris miega ant suoliuko, jis nieko nedaro – nesulaužo kėdės, neužkabina teisėjo.“ Kinoje sako: „Pažiūrėk į tą trenerį – jis durnas, šokinėja.“ Tačiau aš visur būnu toks pats, tiesiog kultūros skirtingos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių