Akrobatinio skraidymo meistrai - vėl Lietuvoje

Lietuva tęsia savo puikias aviacijos sporto tradicijas šią savaitę tapdama iškart dviejų Europos čempionatų šeimininke: rytoj Kauno S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome prasidės 14-asis Europos akrobatinio skraidymo čempionatas, o netoli esančiuose Pociūnuose savaitgalį startuos 12-asis Europos sklandymo čempionatas

Lietuva tęsia savo puikias aviacijos sporto tradicijas šią savaitę tapdama iškart dviejų Europos čempionatų šeimininke: rytoj Kauno S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome prasidės 14-asis Europos akrobatinio skraidymo čempionatas, o netoli esančiuose Pociūnuose savaitgalį startuos 12-asis Europos sklandymo čempionatas

Įdomiausia, kad geriausi Senojo žemyno akrobatinio skraidymo meistrai renkasi į Lietuvą antrąkart iš eilės - 2002 metais 13-asis Europos čempionatas įvyko Įstros aerodrome.

“Jau trejus metus iš eilės Tarptautinės aeronautikos federacijos (FAI) kasmetiniuose kongresuose kalbama apie Lietuvoje vykstančius aviacijos sporto renginius, negailint pačių geriausių epitetų, - vakar Eltos konferencijų salėje surengtame čempionato pristatyme sakė Lietuvos aeroklubo (LAK) prezidentas Stasys Murza. - Tai labai malonu, tačiau kaskart suvirpa abejonė, ar ne per aukštai iškėlėme organizacinę kartelę, ar pavyks padaryti viską taip pat gerai”.

Jo teigimu, pernai vykusio Europos karšto oro balionų čempionato bei 13-ojo Europos akrobatinio skraidymo čempionato dalyviai bei svečiai šiuos renginius įvertino kaip geriausius iš visų iki tol buvusių.

Pasak 14-ojo Europos akrobatinio skraidymo čempionato organizacinio komiteto pirmininko Armino Murausko, būtent puikus Įstros aerodrome vykusio čempionato organizavimas lėmė, kad pilotai vėl renkasi Lietuvoje. Tai unikalus atvejis ne tik aviacijos sporto, bet ir daugelio kitų varžybų istorijoje, kad tokio rango renginys dukart iš eilės vyktų vienoje šalyje, o ypač tokioje nedidelėje kaip Lietuva.

Dar vienas Lietuvos pasiekimas yra ką tik gautas FAI sutikimas Europos čempionato komandų įskaitos nugalėtojams įsteigti pereinamąjį S.Dariaus ir S.Girėno prizą, taip įamžinant legendinių lakūnų atminimą ir aviacijos sporte. Iki šiol tokie prizai - ispano Aresti ir ruso Nesterovo vardų - buvo teikiami tik pasaulio čempionatuose.

“Tai istorinis momentas Lietuvos aviacijos sporte”, - sakė Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos prezidentas Algimantas Žentelis.

Aleksote vyksiantis čempionatas baigsis didžiule aviacijos švente liepos 31-ąją. Čempionato rengėjai tikisi, kad per dešimt dienų pilotų skrydžius pamatys per 50 tūkst. žmonių. Maždaug tiek jų buvo prieš dvejus metus, nors varžybos vyko užmiestyje. Dabar bus kur kas patogiau - į čempionatą bus galima atvykti ir visuomeniniu transportu.

Varžybose dalyvaus 50 pilotų iš 10 šalių. Ryškiais favoritais laikomi profesionalias eskadriles turintys prancūzai ir rusai, o lietuviai sieks pakartoti 2002 metų rezultatą ir komandų įskaitoje iškovoti trečiąją vietą. Mūsų šaliai šį kartą atstovaus Petras Jurgionis, Vytautas Lapėnas ir Antanas Marčiukaitis.

Lietuviams bus nelengva iškovoti medalius ne tik dėl to, kad išsaugo pagrindinių konkurentų vokiečių, ispanų ir britų meistriškumas, bet ir dėl skaudžios netekties - balandžio 19-ąją aviakatastrofoje tame pačiame Aleksoto aerodrome žuvo komandos narys Darius Išganaitis, skridęs su mechaniku Rolandu Žiaugre.

Sudužus lėktuvui, teko skubiai spręsti ir technikos problemą - čempionate lietuviai skraidys Ispanijoje išsinuomotu SU-26M.

ELTA, KD inf.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių