„Kauno Žalgiris“ Kėdainiuose turėjo tenkintis lygiosiomis su „Lietava“

Dvi puikias rungtynes „SMScredit.lt A lygos“ lygos starte sužaidusi Jonavos „Lietava“ sugebėjo išlikti nepralaimėjusia ir išsigelbėjo III turo dvikovoje su „Kauno Žalgiriu“. Dusyk įmušę pirmajame kėlinyje kauniečiai susikrauto pranašumo išlaikyti nesugebėjo. Mačo pabaigoje rezultatą išlygino Voldemaras Borovskis – 2:2 (0:2).

Po 14-os metų pertraukos Kėdainiuose stipriausios šalyje lygos mačą stebėjusiems žiūrovams pirmo pavojingo momento ilgai laukti neteko. Jau 10-ąją minutę labai nepasisekė jonaviškiui Tadui Eliošiui. Atrodė, kad be priežiūros baudos aikštelėje palikto saugo labai stipriai muštas kamuolys atsidurs viršutiniame vartų kampe, tačiau „Kauno Žalgirį“ išgelbėjo vartų konstrukcija.

Kėlinio viduryje progų kontratakoms laukę svečiai išnaudojo atsivėrusią spragą jonaviškių gynybos linijoje. Po perdavimo iš gilumos prieš vartus iššoko Rokas Krušnauskas ir pelnė savo trečiąjį įvartį čempionate.

Iki pertraukos likus 7 minutėms, „Kauno Žalgiris“ padvigubino persvarą. Įvarčių sąskaitą lygoje atsidarė pirmąsyk starto vienuolikėje mačą padėjęs komandos naujokas Mindaugas Kalonas po „Lietavos“ klaidą šalia baudos aikštelės. Saugas sulaukė Karolio Šilkaičio perdavimo ir, suklaidinęs porą varžovų, nepaliko Giedriui Kvedarui jokių šansų.

Netrukus laikinosios sostinės komanda privalėjo įmušti trečią kartą, tačiau iš palankios situacijos į vartus nepataikė Lukas Sendžikas.

Po pertraukos „Lietavos“ vyr. treneris Robertas Poškus į aikštę metė legionierių Savio Nsereko, tikėdamiesi, kad savo atvykimu lygą sudrebinęs vokietis padės perlaužti rungtynių eigą, bet nesužaidus nei minutės dar vieną pavojingą išpuolį surengė „Kauno Žalgiris“, kai iš aštraus kampo pavojingai pažeme mušė R.Krušnauskas.

Šviesa tunelio gale „Lietavai“ blykstelėjo 53-ą minutę, kai į svečių vartus buvo skirtas baudinys už pražangą prieš dar pirmajame kėlinyje po keitimo pasirodžiusį Tomą Salamanavičių. Prie kamuolio stojęs Dominykas Galkevičius nuo 11 m. žymos mušė užtikrintai ir sušvelnino rezultatą.

Jau už kelių minučių paslydęs kaunietis suteikė neįtikėtiną progą Juliui Aleksandravičiui, bet savo šanso gynėjas neišnaudojo, jo smūgį D.Mikelionis atrėmė.

Žaidimui išsilyginus, nei vienai komandai kurį laiką nesisekė sukurti pavojaus prie varžovų vartų. Po pražangos palankioje smūgiui vietoje M. Kalono bandymas įmušti problemų „Lietavos“ vartininkui nesukėlė. Tuo tarpu „Kauno Žalgirio“ vartų sargas turėjo padirbėti, kai krisdamas kamuolį į tinklą pabandė nukreipti Laurynas Stonkus.

Mačui baigiantis, „Lietavai“ nusišypsojo sėkmė. D.Galkevičiaus perdavimą bandęs atmušti gynėjas Paulius Daukša kamuolį galva nukreipė jonaviškiui Valdemarui Borovskiui. Gynėjas smūgiavo tiksliai ir jau po kelių sekundžių atsidūrė komandos draugų glėbyje.

Jonavos „Lietava“ – „Kauno Žalgiris“ 2:2 (0:2)

„Lietava“: G. Kvedaras, V. Borovskis, M. Dūda, A. Šušnjaras, J. Aleksandravičius, A.Paškevičius, E. Utyra (39 min. T. Salamanavičius), A. Rocys (46 min. S. Nsereko), D. Galkevičius, T. Eliošius (74 min. M. Ganusauskas), L. Stonkus.

„Kauno Žalgiris“: D. Mikelionis, I. Dedura, E. Pilypas, M. Fridrikas, P. Daukša, K. Šilkaitis, T. Bučma, L. Sendžikas, L. Mušnikovas (77 min. D. Stulga), M. Kalonas (87 min. B. Olencevičius), R. Krušnauskas (59 min. A.Velička).

Įvarčiai: D.Galkevičius (54 iš baudinio), V.Borovskis (86); R.Krušnauskas (26), M.Kalonas (37).

Geltonos kortelės: T.Eliošius (65); R.Krušnauskas (28), E.Pilypas (44), T. Bučma (82).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vilniaus „Žalgiris" 3 3 0 0 11:5 9

2. Klaipėdos „Atlantas" 3 2 0 1 3:1 6

3. Jonavos „Lietava" 3 1 2 0 4:3 5

4. Marijampolės „Sūduva" 3 1 1 1 4:4 4

5. „Kauno Žalgiris" 3 1 1 1 5:6 4

6. Trakų „Trakai“ 2 1 0 1 2:2 3

7. Utenos „Utenis" 3 0 0 3 2:5 0

8. Kauno „Stumbras" 2 0 0 2 3:8 0

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas: B. Atajičius („Žalgiris“) – 4.