I.Degutienė gina bendrapartietį E.Vareikį nuo išvarymo iš Seimo

Parlamento pirmininkė Irena Degutienė sako, kad Seimo statutui nusižengusio konservatoriaus Egidijaus Vareikio atstatydinimą numatantis nutarimas prieštarauja Konstitucijai.

Jos teigimu, Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) pirmininko Algimanto Salamakino įregistruotas nutarimo projektas, kuriuo siūloma nutraukti E.Vareikio įgaliojimus, negali būti priimtas, nes vienintelis būdas atimti mandatą yra apkalta.

"Pagal Seimo statutą ir Lietuvos Respublikos Konstituciją yra neįmanomas joks kitas būdas", - žurnalistams trečiadienį sakė I.Degutienė.

Tuo metu A.Salamakinas yra įregistravęs Seimo nutarimą, kuriam priimti užtektų paprastos balsų daugumos.

"Aš tikrai norėčiau, kad mes visi vienodai laikytumėmės šiandien galiojančių Lietuvoje įstatymų", - EPK sprendimą kritikavo I.Degutienė, pažymėjusi, kad Seimo teisės departamentas šiuo klausimu irgi išvadoje nurodo minėtą prieštaravimą Konstitucijai.

A.Salamakinas įregistravo nutarimo projektą, kuriuo siūloma nutraukti konservatoriaus E.Vareikio įgaliojimus, nes jis neatsisakė darbo, nesuderinamo su Seimo nario pareigomis.

EPK yra konstatavusi, kad skaitydamas paskaitas parlamentaras E.Vareikis nusižengė Seimo statutui, reikalaujančiam atsisakyti su mandatu nesuderinamų pareigų.

Šiuo sprendimu konstatuota, kad E.Vareikis pažeidė Seimo statuto 6 straipsnį. Jis numato, kad "Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybės įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse".

Konstitucijos 63 straipsnis numato, kad Seimo nario įgaliojimai nutrūksta, jei jis pereina dirbti arba neatsisako darbo, nesuderinamo su Seimo nario pareigomis.

E.Vareikis etikos sargų akiratyje atsidūrė dėl Viešojo administravimo institute vestų seminarų. Pats parlamentaras anksčiau aiškindamasis komisijai tvirtino nemanantis, jog nusižengė Konstitucijai, ir situaciją vadino "gan nemaloniu nesusipratimu".

EPK išvadoje pateikiami duomenys, jog Lietuvos viešojo administravimo institutas parlamentarui už birželio 9 dieną skaitytą paskaitą sumokėjo 720 litų, birželio 14 dieną - 640 litų dydžio atlyginimą,

Komisijos išvadoje teigiama, kad birželio 9 dieną, kai E.Vareikis skaitė paskaitą Lietuvos viešojo administravimo institute, vyko Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdis. Jo vadovą E.Vareikis įspėjo, kad posėdyje nedalyvaus dėl svarbios priežasties, kurios konkrečiai nenurodė.

Tai ne pirmas kartas, kai Seimo nariui tenka aiškintis dėl panašios situacijos - komisija kadencijos pradžioje jau yra svarsčiusi Seimo narį ir pripažinusi, kad jo dėstytojavimas kertasi su Konstitucija.

Konstitucija numato, kad Seimo nario pareigos nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse, ir Seimo narys negali gauti jokio kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už kūrybinę veiklą.


Šiame straipsnyje: Egidijus Vareikis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių