Prašo nesieti LGBT su beždžionių raupais: tai stiprina homofobiškus stereotipus

Grįžti į straipsnį

butina

butina portretas
As manau kad niekas nesitikejo ir nezinojo kad Lietuvoje tiek daug seksualiai iskrypusiu ligotu zmogeliu Kosmaras kai buvo ikurta LGBT partija ir pamateme kai jie is visu plysiu pradejo lysti i viesuma Didziausia staigmena buvo kai kaip ,,SVENTASIS'' is dangaus apsireiske garsusis HOMOSEKSAS RACKEVICIUS atemes KARUNA IS SIMONKO As tikiu kad sis maras plinta tik tarp ,,uzpakaliniu'' nuo iskrypusiu lytiniu santykiu Butu tikslinga visus zinomus iskrypusios seksualines orentacijos asmenis nes mums zinomi kadangi jie labai viesai ir su malonumu save reklamuoja ir kurie lankesi Afrikos Valstybese ir turejo galimybe is ten pargabenti mums dovanu si virusa Mano nuomone nesvarbu kokiu budu jie galejo pasigauti si virusa As manau kad tai labai rimta ir pavojinga situacija

Tam nepamirsk kad rausais

Tam nepamirsk kad rausais portretas
(rausais gali visi) bet minėti beždžionių raupai labiausiai plinta pas LGBT atstovus, gal jie ir yra užkrato nešiotojai?

to> xa xaxaxa xa

to> xa xaxaxa xa portretas
nepamirsk kad rausais gali apsikrest visi .

sventame raste parasyta

sventame raste parasyta portretas
Kun 13,1-14 1 Viešpats kalbėjo Mozei ir Aaronui: 2 “Žmogus, ant kurio kūno odos atsirastų kitokios spalvos taškas ar šašas ar blizganti vieta, turinti raupsų ligos požymį, bus atvestas pas kunigą Aaroną arba pas kurį iš jo sūnų. 3 Jei tas pamatys šašą ant odos ir pastebės, kad plaukai yra pabalę ir vieta, turinti raupsų požymį, lyginant ją su sveiko kūno oda, yra įdubusi, tai įrodymas, jog tai yra raupsų liga; kunigas apžiūrės jį ir paskelbs nešvariu. --------------------------------------------2 Kar 15,5 5 Viešpats ištiko karalių raupsais. Iki mirties jis gyveno atskiruose namuose, o jo sūnus Jotamas valdė jo namus ir teisė krašto žmones. ---------------------------------------------------------

arabas

arabas portretas
as sakiau jie prie gero neprives

xa xaxaxa xa

xa xaxaxa xa portretas
dabar homosekus bus lengva atpažinti.

ll

ll portretas
Pastoviai besisikundžiantys,dėjuojantys homoseksualai v yra neliečiamųjų kasta O dabar tegul kreipiasi į PSO,nes jie aiškiai pasakė kad tai kilo po Ispanijoje suruošto galingo LGBT parado ir jų meilės dienų,kaip ir Belgijoje,Be to ŽIV ir AIDS irgi nedingo, kaip ir narkomanai.Jei jau taip tai ir aklų nevadinkim aklais, kurčių kurčiais o hetereseksualų heteresksualiais nes tai irgi stereotipai. Be to dabar jau neaišku kas yra mažumos.

biznis mums svarbiausia

biznis mums svarbiausia portretas
pasibaigė bizniai su, covid vakcina, tai reikia sugalvoti naujų ligų

Dievui truko kantrybe

Dievui truko kantrybe portretas
pazymejo raupais is doros kelio isklydusius

brudams

brudams portretas
Raskevičiui ir jo draugams reikia sudaryti sąlygas tirtis kas dešimt dienų, kitaip į seimą neįleisti.

citata is straipsnio kauno diena

citata is straipsnio kauno diena portretas
Beždžionių raupai: ar verta baimintis lietuviams? 2022-05-24 16:53:00 Kauno diena lt inf. „Šios ligos genotipo mirtingumas nėra labai didelis, nes protrūkių pačioje Afrikoje nėra buvę labai daug, tad manoma, kad mirtingumas siekia apie 3 proc. Nemažai atvejų greičiausiai yra praleidžiami dėl skiepijimo vyresnėse amžiaus grupėse. Patį plitimo greitį šiuo metu sudėtinga įvertinti“, – teigė virusų tyrinėtojas. Anot mokslininko, virusą paplatino homoseksualūs vyrai, nes būtent jie sudaro didžiausią užsikrėtusiųjų dalį

S(eu)bas

S(eu)bas portretas
Hmm, o kaip reaguoti į pareiškimus, kad prostatos vėžiu serga vyrai, o krūties - moterys? Ar tai nėra įžeidinėjimas lytiniu pagrindu? :)))

Nuo faktų nepabėgsi

Nuo faktų nepabėgsi portretas
Darvinas buvo teisus ir tame kad beždžionių įpročiai ir ligos pirmiausia paliečia savo genetikai labiausiai artimiausius gyvūnus, šiuo atveju LGBT, ir tai nieko nuostabaus tai eilinis gamtos nukrypimas nuo normos kurį ir be žmogaus pagalbos ji bando pastatyti į savo vietą, tai ir yra raupų pavyzdys.

virusologas

virusologas portretas
ilgai netrauks raskevicius,simonko,simasius,tapinas,valynskas,uzkalnis,sarasas galimai ilgesnis,lietuviai patys turi ka irasyti,tik maldauju eikit i rinkimus

vacys

vacys portretas
ce tipo pedalu virusas?afiget,,Raskevicius ilgai netemps

Nori būti lg bt-

Nori būti lg bt- portretas
Tai turi susipažinti su pasekmėmis.

Dievo rykštė

Dievo rykštė portretas
Galite džiaugtis :))))

Mokslas

Mokslas portretas
Yra mokslas. Fakrai yra faktai. Ir nedarykite destrukcijos žmonių protuose

ANUPRAS

ANUPRAS portretas
Aids prasidėjo IRGI NUO BEŽDŽIONĖS , ISTORIJA TURI ĮPROTĮ SUKTIS RATU , kartotis .

ALGIS

ALGIS portretas
Man susidarė įspūdis , kad visos pasaulinės , europinės organizacijos persunktos HOMOFOBIZMU , apie homofilus europoje , kaip apie karves Indijoje , negalima net prasižioti , o, kad ši liga plinta tokiu būdu , komentuoja ne eilinis praeivis , o m e d i k a i .

Dzekas

Dzekas portretas
Visi žinome tiesą. Nereikia kišti lazdeles kur nešvaru ir amoralu. Pirma yra veiksmai , o paskiau jau seka pasekmes.

GRIEZTAI

GRIEZTAI portretas
PAS MUS DEMOKRATINE VALSTYBE.TAUTA TURI ZINOTI KAS YRA KAS

Baimė užsikrėsti

Baimė užsikrėsti portretas
Manau jie turėtų nešioti kokius skiriamuosius ženklus, kad aplinkiniai saugotųsi ir nesiglamonėtų su homoseksualiais vyrais. Sveikatos ministras turėtų atkreipti į tai dėmesį, kad ši liga neplistų.

Baisu

Baisu portretas
Galima suprasti,kad tie buvo su beždžionėmis ir užsikrėtė ėmė platinti tarp savų,o sienų ligoms ir turistams neliko.baisu.

SIAUBAS

SIAUBAS portretas
As manau kad tai ,,UZPAKALINIAI'' platina si uzkrata Butina visus PID.....ir LE....priverstinai tikrinti ar ju tarpe nera viruso platintoju Visi puikiai zinome kad ju visa meile uzpakaline kuno dalis kada santykiaujama per ,,isange'' ir labai iskreiptai ,,MYLIMI'' lytiniai organai Mano nuomone butina visus tuos ligotus piliecius priverstinai tikrinti kad nebutu platinamas sis pavojingas virusas Pirmiausia butina istirti pagrindini sios iskrypusios orentacijos lyderi

Ir AIDS

Ir AIDS portretas
Ir AIDS pradžioje buvo pavadinta gėjų liga, nes daugumoje jie pradėjo sirgti ir platinti. Ką čia nuslėpsi.

beždžionių raupai

beždžionių raupai portretas
pavojingi tiems, kurie išsivystę iš beždžionių.

Darvinas buvo teisus

Darvinas buvo teisus portretas
Charlesas Darwinas atrado, kad organizmai konkuruoja tarpusavyje dėl maisto ir buveinės. Jis pastebėjo, kad net toje pačioje rūšyje yra individų, turinčių ypatingų bruožų, kurie padidina jų galimybes išgyventi. Tokių individų palikuonys paveldi šiuos bruožus, ir jie palaipsniui tampa įprasti. Asmenys, neturintys šių savybių, išmiršta. Taigi po daugelio kartų visa rūšis įgyja naudingų savybių. Šis procesas vadinamas natūralia atranka. Jis ne tik atrado dėsnį, bet ir parodė, kaip šis dėsnis pasireiškia įvairiose reiškinių sferose.

>>>Pagal faktus \\\\\.../////

>>>Pagal faktus \\\\\...///// portretas
>Taigi jie ir "krapštosi" ir dar kaip.

KESTAS

KESTAS portretas
Uzdrausti pidrunams lankytis zoologijos sode.ypac prie bezdzioniu jie jas labai myli.Tai pat ir laisves partijos nariams.

Tie \\\\\.../////

Tie \\\\\...///// portretas
LGBT'istai patys baisesni net už marą,ką čia lyginti su raupais._____Dievas juos nubaus,nes neatleidžimą nuodėmę jie daro.

TAI VIRUSAS IR ISPLIS LIETUVOJE

TAI VIRUSAS IR ISPLIS LIETUVOJE portretas
Ko gero is seimo

Pagal faktus

Pagal faktus portretas
Beždžionės mėgsta krapštinėtis apie užpakalį ir savo išangę taip kad virusas iš ten ir plinta o tai parodo akivaizdų ryšį su LGBT.

H

H portretas
Prašyk kiek nori . Bet ..... Jei jau taip yra ?

Kawenskas> tu debilas?

Kawenskas> tu debilas? portretas
ne vakaruose iškrypėliai gyvena o vakaruose, nuo Volgos upės ryčiau, tai tie išsigimėliai kuriems orkų vardas ne šiaip sau prikabintas

Anonimas

Anonimas portretas
Darvinas gal nebuvo durnius, sudėjo kažkaip 2+2

nesieti?

nesieti? portretas
na galima, bet kuo žmogus skiriasi nuo kitų gyvūnų? protu ir jo proto gebėjimais pritaikyti aplinką savo reikmėms, jei viršutinės dalies gebėjimai atrofuotasi , net iki tokio lygmens, kad negeba savęs priskirti lyčiai , kurią davė gamta, tai , žinoma nieko asmeniško, bet nesieti jau yra negalima, klausimas ar mokslo tyrimai buvo atlikti kodėl beždžionės raupų virusas puola būtent matavusi žmogaus organizmą, gal tai ir yra atsakymas, kad mutacijos pokyčiai yra ženkliai didesni nei manoma, t.y. žmogaus evoliucija grįžta atgal vyksta taip vadinama žmonijos recesija?

Anonimas

Anonimas portretas
Tai ką gal jau skiepai bus privalomi vaikystėje,nesTIE,įkūrę savo partiją,išsikovojo,kad JIE GALI BŪTI DONORAIS.O kraujo keliu galima užsikrėsti hepatitu, AIDS,tapti ŽIV infekcijos nešiotoju,na ir beždžionių raupais.Infekcijos šaltinis infekuotieji, o mes turim užsimerkti prieš tai?

Girdejau

Girdejau portretas
Tixliau skaičiau internete, kad tai po skiepų susidariusios neigiamos reakcijos žmonėms, tinimai , berimai ir pan. Žmonems kuriems mokedavo išmokas po skiepo, tai dabar tai Makakos virusas.

Iskrypeliu

Iskrypeliu portretas
aimanos ......

Pederalas

Pederalas portretas
Tie nuokrypos lai sau burnas ВуВіаіs užsikiša ir patyli, jeigu ramybės nori

?????

????? portretas
Hm? Jeigu neklystu tai ir Aids būtent nuo gėjų paplito? O ir nuo narkomanų per švirkštus? Tai ir šiuos raupus paplatino gėjai anot straipsnio? Nieko nesupratau.

Alis...

Alis... portretas
kas būna kai malonumas aptemdo protą...

Kawenskas

Kawenskas portretas
LGBT=psichiškai nesveiki iškrypėlei. Von iš Lietuvos į vakarus ar į tas šalis kur propoguoja iškrypėlius.

Jie patys savo isterišku elgesiu

Jie patys savo isterišku elgesiu portretas
Stiprina stereotipus.Ir daugumą 100% patvirtina.

dar vienas

dar vienas portretas
įrodymas kodėl raupai pasakėlėm neišgydomi .................

Jonas

Jonas portretas
Tiesa akis bado, čia tik kruopa iš viso blogio.

Anonimas

Anonimas portretas
Nu tai ko trukdo? Tai kaip tik padeda - tampa aišku, kur ieškoti ligos židinių ir nejaudrinti visuomenės baimėmis, kad ji gali užsikrėsti. Ar jau tiesos negalima sakyti?

platina

platina portretas
LGBT nariai ir niekaip kitaip.

propogon donai

propogon donai portretas
kam tą žvynelinę nuotraukoj demonstruojat, supi ti pede astai, kuo dėti psioriazininkai?beždžiones nelaimingos

Naudinga info

Naudinga info portretas
Kontrolė valdymas, tai tyrinėjama seniausiai, pateikčiau pvz. žmonės nugriūtų nuo fotelio amo netekę, kas vyksta po šių marmalų vartojimo. Šita technologija gali pylna biologijos kontrolės valdymą, žmogaus kas tai į save gavo.! Jiems gali įjungti, infarktą, bet kokią ligą, nereikia net iš jokių lėktuvų nieko barstyti, keli BŽIK ! IR jumi manipuliuos kaip cirko gyvuliu žvėrimi, ir pilna biologijos, nervų sistemos kontrolė. Sveiki atvykę i psichopatų šou !

Nuomonė

Nuomonė portretas
Meluoja, kaip visada.

Anonimas

Anonimas portretas
Vėl tiesa bando nuslėpti...

Ignas

Ignas portretas
Gerai, kad Kauno zoologijos sodą renovuoja. Tikiuosi bezdžionės ten saugiai gyvena.

Neatidėliojant,staigiai

Neatidėliojant,staigiai portretas
ir operatyviai izoliuoti laisvės partijos narius ir visus priklausančius lgbt gaujai.Nes tie iškrypėliai sukels pandemiją baisiausios ligos.

Raimis

Raimis portretas
Kokių dar ligų išplatins tie spalviai?

tolerantiskai

tolerantiskai portretas
Pradzioje santykiauja su bezdzionemis, po to vienas su kitu ir stebisi, ajajai, kaip cia dabar atsitiko?

kaip viskas prasidėjo

kaip viskas prasidėjo portretas
kaip iškrypimas tapo ”norma”..maždaug prieš 40 metų iškrypėliai užgrobė Švedijos mokslų akademiją ir laikė įkaitais profesorius ir akademikus,kol anie išbadėję ”pripažino” kad iškrypimai yra visai ne iškrypimai,o ”norma”.šitam TERORISTINIAM įvykiui atminti iškrypėliai pradėjo rengti taip vadinamus ”pasididžiavimo paradus”.Štai tokia tikroji istorija,kurią nutyli LIETUVIŲ PRIEŠŲ valdoma žiniasklaida.

Tai gal

Tai gal portretas
ir su AIDS nebesieti!? Nors Vakaru medikai tebelaiko rizikos grupe butent homoseksualus!

R

R portretas
Tie užpakaliniai užneša pasauliui baisiausias ligas. Įdomu ką pirma pradėti izuoliuoti nuo šios žemės paviršiaus.

Raskeviciau

Raskeviciau portretas
Kaip nesieti su py da rais JEI MOKSLININKAI TAI VIESAI PASAKE! Jus ESAT BAISESNI UZ BAISIUS!!!!

stop homosexsualu propogandai

stop homosexsualu propogandai portretas
Stop ir Taskas

Homikai

Homikai portretas
patys didziaudi egoistai. Kaip tokioje nesveikoje seimoje gali uzaugti normalus zmogus? ZMOGUS turi gimti is meiles, o ne eti pries gamta, tolerantai jus man slykstus. Kaip gali reikalauti to ko gamta nedave, as noriu buti napaleonas, bet as nereikalauju sito is visuomenes. Kur yra tolerancijos ribos? kur yra tas taskas? Kur yra normalu kur ne? Kada pedofilai reikalaus savo teisiu? Poto kai pede ras tai jas issikovos? Olandijoje jau kuriasi pedofilu partija!!! Tai Raskeviciau paaiskink, kuom tie zmones kalti, jaigu jie tokie gime?

o Kauno zologijos sode beždžionių yra?

o Kauno zologijos sode beždžionių yra? portretas
jei yra tai hana Kaunui

Stop pe de ras tu

Stop pe de ras tu portretas
propoganda, stop jaunimo demoralizavimui, stop seimos instituto naikinimui, stop nacionslinio identiteto naikinimui, stop baznycios naiminimui. Sustabdykime, globalistu finansuojama pe de ras tu invazine revoliucija.

Anonimas

Anonimas portretas
O dar leido tiems iskripeliems pidarastams buti kraujo donoru fui sliktines tie pidariugos juos visus reikia naikinti kaip pikzolies!!!

kluika

kluika portretas
kaip nesieti, ką tik per teliką pranešė, kad siejasi su beždžionėm ir toliau platina du vyrai besidulkindami. Cha, šakės raskevičiui.

su meile-šitiems iškrypėliams

su meile-šitiems iškrypėliams portretas
liaudiesmenas taškas livejournal taškas com

Isvada

Isvada portretas
Visas bezdziones ir iskripelius pidarastus reikia UTILIZUOTI jie ira griesme visuomenei!!!!

ffgfg

ffgfg portretas
Kaip sakydavo mano baba "kas duodasi į rudają iš to žmogaus jau nebus". Perskaičius straipsnį neradau argumentų, kad lgbt nekalti dėl beždžionių raupų. o gal klystu..

Lauris

Lauris portretas
Taip LGBT beždžionių stadione pisasi iškrypęs psihinei ligonei

Nu nu

Nu nu portretas
Ir kas galėtų paneigti, kad tie beždžionių raupai, plintantys lytiniu būdu tarp tos pačios lyties atstovų, nėra niekaip susiję su LGBT suaktyvėjimu...?

:)))

:))) portretas
e raske, o kaip ten su bezdzionem? gerai?

:D

:D portretas
:D :D :D :D

kauno zaliakalnio specialistai audringai pritare, jog

kauno zaliakalnio specialistai audringai pritare, jog portretas
jau pats laikas pradeti bijoti normaliu zmoniu - t.y. buti homofobais ir jungtis i gretas kartu su liuosinyku partija, kad pas mus butu legalizuotos vienalytes santuokos, taip zaliakelniai mano, jog bus pristabdytos naujai prasiskverbiancios parazitines ligos ir neiseis uz seimos ribu...

Anonimas

Anonimas portretas
LGBT - dar bezdzionių stadijoje, taigi potencialūs raupsų skleidėjai.

BEŽDŽIONES PRADEJO POPULIARETI, NES ISTORIJA MOKE

BEŽDŽIONES PRADEJO POPULIARETI, NES ISTORIJA MOKE portretas
PIRMIEJI BUVO ŽMONES IŠ BEŽDŽIONIU ATSIRADĘ, TAI MOKSLO VAISIAI.

Ot

Ot portretas
Prieš aiškindami, ko su kuo kodėl nesieti, geriau išsiaiškinkit, mokslinčiai, ką žodis "fobija" reiškia. Tada gal nustosit sveikiems žmonėms išgalvotas diagnozes prikabinėję.

Flurona

Flurona portretas
Globalistai man neaiškins ką daryt ir ko ne.

kostas

kostas portretas
RACKEWICIAU BAIK SOKOLADA KOPINET,NU VAT DABAR AISKU IR KUR TOS BEDOS,VISKAS NUO SOKOLADININKU.

o kodel

o kodel portretas
juoda vadinti balta?

Tuti

Tuti portretas
Baisiau nebuna, pi de rai bezdzones traukia

nu

nu portretas
nu gal ir logiskai sako, kad nereik sakyt kad lgbt jais uzsikrecia. nu uzsikres ir realiai mirs tai juk tie patys lgbt, kurie nenori zinot kad jie patys ir uzsikrecia... kiti juk beveik neuzsikrecia, jei afrikoj nera buve. Nu jei jiem ramiau mirt nezinant, kad galima sios ligos isvengt, tai nieko nepadarysi.... Pagal ta pacia logika ir nuo ziv ner ko tirt, nes irgi serga dazniau tie, apie kuriuos blogai negalima kalbet

nesuprantu

nesuprantu portretas
Jei tai tiesa, tai kodėl reikalauja meluoti?

Anonimas

Anonimas portretas
O kaip seimo nariai reaguoja,juk jiems tenka ant tų pačių kėdžių sedeti su LGBT,kontaktas realus...

JT LGBTistu gauja ..suda mala

JT LGBTistu gauja ..suda mala portretas
noredami apramint savus agrastus ,niekas nepraeina po 2 savaiciu , si liga pagal mirtinguma yra zymiai didesne nei kad nuo corona viruso , is 100 -siekia 80 %mirtingumo.

Pilietis

Pilietis portretas
Antraštės nuotrauka stiprina klaidingą stereotipą,kad autoimuninė liga yra beždžionių raupai.Labai nekompetetingas elgesys.Neturit nuotraukos,tai nedėkit iš viso,nes dabar koks nepilno proto asmuo,pamatęs žmogų su odos problemomis pradės bliauti- beždžionių raupai!

Prie ko čia egzemos-dermatito nuotrauka?!

Prie ko čia egzemos-dermatito nuotrauka?! portretas
Taigi skelbia,kad didžioji dalis atvejų yra tarp homoseksualų.Čia nori,kad tiesą vadintų ne tiesa?Kaip yra,taip ir pasako!

Anonimas

Anonimas portretas
Vargšeliai,nabagėliai,kaip galima JUOS įtarti,tai ką gal pas bėždiones reikia paklaust... o kaip su AIDS IR ŽIV infekcija.JIEMS reikia vieną kartą įkalti,kad analinė anga skirta tik fekalijom šalinti....

Lauris

Lauris portretas
Taip nuo to ir prasidėjo nuo iškrypėliai prasmirdusio šudais

Pilietiškas,

Pilietiškas, portretas
O kodėl reiktų slėpti faktus? Juk nuo to ir prasidėjo!

Lauris

Lauris portretas
LGBT yra iškrypelei su savo iškrypimu susirgs beždžionių raupais haha haha

tam ---,,,ui,,---aisku kad bezdziones cia nei prie ko

tam ---,,,ui,,---aisku kad bezdziones cia nei prie ko portretas
cia homoseksualai pagave bezdzione istratino per sikna , ir uzkrete ja ... na o si isnesiojo ta liga kitiems homoseksualams --zoofilams.

cha ...kaip tai ,, NESIETI SU LGBT,,, ??

cha ...kaip tai ,, NESIETI SU LGBT,,, ?? portretas
kada PSO pranese kad bezdzioniiu raupai 99% atveju persiduoda lytiniu budu ir sie bezdzioniu raupai labjausiai isplite tarp homoseksualu ....ir tarpe tu kurie su homoseksualais turi artimesnius kontaktus.... manau lietuvos seimuj ir vyriausybybei arteja visiskas PIPIEC....

Cha,cha,,cha jo,negalima stigmatizuoti,

Cha,cha,,cha jo,negalima stigmatizuoti, portretas
kad daugiausiai serga homoseksualai.....Lieps rašyt kad užsikrečiama vairuojant automobilį....Iki kokio absurdo nueita,primetant visuomenei sodomistinį diktatą.

...

... portretas
o su konservatorių partija galima ar ne

inkognito

inkognito portretas
aha, jau skubama užbėgti visiems už akių, kad lgbt čia ne prie ko, o statistiką jau turi rankose, kad plinta tarp homoseksualų. žinosim, žinosim. neveltui raupsuotieji kelia pasibjaurėjimą ir baimę.

ui,

ui, portretas
gerai pagalvočiau ar čia beždžionės ar iškrypėliai kalti.

Racija

Racija portretas
Pati gamta kovoja su iškrypimais. Tai vadinama evoliuciniu vystymusi, kada iškrypimai ir defektai šalinami iš gyvybės vystymosi eigos.

kokia čia homofobija?

kokia čia homofobija? portretas
Juk būna taip gamtoje, kad virusas naikina virusą. :)
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių