Vengrijoje techninis sutrikimas laikinai paralyžiavo skiepijimą nuo COVID-19

Vengrijoje masinio skiepijimo nuo koronaviruso kampanija penktadienį turėjo būti laikinai sustabdyta po techninio sutrikimo vyriausybės registro duomenų bazėje, pranešė sveikatos apsaugos pareigūnai.

Šį savaitgalį daugiau kaip 74 tūkst. žmonių turėjo būti paskiepyti „AstraZeneca“ vakcina. Tai turėjo būti didžiausia skiepijimo operacija nuo vakcinavimo pradžios Vengrijoje gruodžio mėnesį.

Tačiau dėl „sinchronizacijos rikto“ valstybinėje duomenų bazėje, kur žmonės turėjo registruotis skiepijimui, šią programą teko „laikinai sustabdyti“, per spaudos konferenciją sakė sveikatos apsaugos pareigūnas Istvanas Gyorgy (Ištvanas Derdis).

Vietos žiniasklaida pranešė apie virtinę incidentų, kai skiepytis buvo pakviesti vakcinos jau gavę žmonės. Be to, kai kuriems gyventojams buvo nurodyta vykti į skiepijimo centrus, esančius už šimtų kilometrų nuo jų namų.

Gavusieji klaidinančias SMS žinutes kiek vėliau sulaukė atsiprašymų ir informacijos apie naujai paskirtą skiepijimo laiką ir vietą, sakė vakcinavimo darbo grupės vadovas I. Gyorgy.

Premjeras Viktoras Orbanas anksčiau žadėjo, kad artimiausiomis dienomis bus sudarytos sąlygos paskiepyti milijonus žmonių 9,8 mln. gyventojų turinčioje Vengrijoje.

Tačiau šie užmojai susidūrė su „techninėmis problemomis“, penktadienį interviu sakė vyriausybės vadovas.

Anksčiau šią savaitę Vengrina nurodė pakeitusi skiepijimo strategiją, kad būtų galima imunizuoti daugiau žmonių.

Pasak pareigūnų, dabar Vengrija stengsis, kad kuo daugiau gyventojų gautų pirmąjį skiepą ir kad antrosios dozės nebebus skubama kuo anksčiau suleisti.

Iki balandžio 2-osios tebesitikima paskiepyti apie 2,4 mln., iki gegužės pradžios – 4,7 mln., o iki liepos pradžios – daugiau kaip 8 mln. žmonių, penktadienį sakė V. Orbanas.

Vengrija šiuo metu yra vienintelė Europos Sąjungos narė, leidusi skiepyti Kinijoje sukurta vakcina nuo COVID-19 „Sinopharm“ ir rusišku preparatu „Sputnik V“. Nuo vasario šalyje smarkiai padidėjo sergamumo ir mirštamumo rodikliai, o nuo ketvirtadienio buvo įvestas dviejų savaičių griežtas karantinas.

Pasak V. Orbano, šiuo metu ligoninėse gydoma apie 6,8 tūkst. COVID-19 pacientų, bet jų skaičius „gali padidėti iki 15 tūkst. arba netgi 20 tūkstančių“.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių