Trumpas po šaršalą sukėlusio sprendimo: ar bus šiek tiek skausmo? Taip, galbūt Pereiti į pagrindinį turinį

Trumpas po šaršalą sukėlusio sprendimo: ar bus šiek tiek skausmo? Taip, galbūt

2025-02-02 16:54
BNS inf.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) sekmadienį pareiškė, kad griežti muitai importui iš Meksikos, Kanados ir Kinijos amerikiečiams gali sukelti ekonominį „skausmą“, tačiau, pasak jo, tai bus „verta kainos“, siekiant apsaugoti pagrindinius Jungtinių Valstijų interesus.

Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas / Scanpix nuotr.

„Ar bus šiek tiek skausmo? Taip, galbūt (o gal ir ne!)“ – savo socialiniame tinkle „Truth Social“ pareiškė D. Trumpas.

„Tačiau mes padarysime Ameriką vėl didžią, ir visa tai bus verta sumokėtos kainos“, – pridūrė jis.

Šeštadienį respublikonas pasirašė įsaką įvesti griežtus muitus importui iš Meksikos, Kanados ir Kinijos, o tai sukėlė greitas atsakomąsias priemones.

Mes padarysime Ameriką vėl didžią, ir visa tai bus verta sumokėtos kainos.

JAV prezidentas socialiniuose tinkluose rašė, kad tarifai yra būtini „siekiant apsaugoti amerikiečius“, ir ragino tris valstybes imtis daugiau veiksmų, kad būtų pažabota nelegalaus fentanilio gamyba ir eksportas, o Kanadą ir Meksiką – sumažinti nelegalią imigraciją į JAV.

Jei muitai bus taikomi ir toliau, infliacija gali smarkiai pablogėti, o tai kelia grėsmę daugelio rinkėjų pasitikėjimui D. Trumpu, kad jis, kaip žadėjo, sumažins maisto produktų, benzino, būsto, automobilių ir kitų prekių kainas.

Be to, tai gali sukelti sumaištį pasaulio ekonomikoje ir D. Trumpo politiniame mandate, baigiantis vos antrajai savo kadencijos savaitei.

 

Paragino Kanadą tapti 51-ąja JAV valstija

D. Trumpas sekmadienį dar kartą paragino Kanadą tapti 51-ąja JAV valstija.

Sekmadienį respublikonas tik dar labiau padidino įtampą santykiuose su viena iš artimiausių Vašingtono sąjungininkių po to, kai diena anksčiau jai, taip pat Meksikai ir Kinijai įvedė muitus.

D. Trumpas pabrėžė, kad JAV moka „šimtus milijardų dolerių Kanados SUBSIDIJAVIMUI“, turėdamas omenyje JAV prekybos su kaimynine šalimi deficitą.

Jo teigimu, „be šios didžiulės subsidijos Kanada nustotų egzistuoti kaip gyvybinga šalis“.

„Todėl Kanada turėtų tapti mūsų brangia 51-ąja valstybe“, – savo socialiniame tinkle „Truth Social“ rašė D. Trumpas.

Anot jo, toks sprendimas Kanadai atneštų mažesnius mokesčius ir daug geresnę karinę apsaugą šalies gyventojams.

D. Trumpas pirmą kartą tokį pasiūlymą Kanadai pateikė gruodžio mėnesį. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Kęstas

Nuo šiandien tarifai yra neišvengiami niekur [1]. Taigi jie verčia tuos blizgančius naujus karalius ir princus dalytis su mumis savo dosnumu. Tarifai pateks į mūsų valstybės kasą. Iš ten gauname pensijas ir medicininę priežiūrą. Kai kurios darbo vietos grįš į Vakarus. Apsisaugosime nuo imigrantų organizuojamo mūsų sistemos užtvindymo. Mūsų atlyginimai didės. Mūsų šeimos atsigaus. Švęskime naują erą. 1. ES valdantys senyvi ponai ir ponios to dar nesupranta. Todėl jie ir jos primena stručius, sukišusius galvas į smėlį ir iškėlusius privačias jų kūnų dalis viso pasaulio pajuokai. Aukščiausiasis mus nubaudė ir davė mums ES. ("Mokslas, studijos ir ekonomika" ... Teikia „Blogger“)
0
0
Kęstas

Šiandien prasidėjo nauja era Ateityje žinosime, kaip ją pavadinti. Vakar baigėsi globalizacijos era. JAV įvedė visuotinius muitus, didžiajai JAV užsienio prekybos daliai – Kanadai, Kinijai ir Meksikai. Iš tikrųjų globalizacijos era turėtų būti pavadinta „empatinio“ feodalizmo era. „Empatinio“, nes apsimetėme, kad darome viską, kas gera, visiems vargstantiems žmonėms Žemės paviršiuje. Mes apsimetėme, kad darome viską, kad kinai būtų turtingi ir demokratiški. Taip neatsitiko. Mes apsimetėme, kad mums rūpi kinai, juodaodžiai, imigrantai ir kitos, mažesnės, grupės. Mes juos tiesiog išnaudojome realybėje. Išnaudodami pigią darbo jėgą, sukūrėme klasę šiandieninių karalių ir princų, gyvenančių uždarose bendruomenėse, kupinų netikros empatijos. Mūsų pačių vidurinė klasė ir vargšai liko dulkėse. Vyrai liko be padoraus darbo. Moterys liko be padorių, gerai uždirbančių, vyrų ir, dėl to, be vaikų. ("Mokslas, studijos ir ekonomika" ... Teikia „Blogger“)
2
0
Visi komentarai (2)

Daugiau naujienų