Rusijos politikos veteranas Mintimeras Šaimijevas ketina palikti Totorijos prezidento postą. Analitikai tai sieja su kartų pasikeitimu aukščiausioje vadovybėje, kuris atveria galimybes jaunesniems ir lojaliems Kremliui lyderiams.
Ne kartą ginčijęsis su federaliniu centru prezidentaujant Borisui Jelcinui 72-ejų metų M.Šaimijevas pareiškė, kad atėjo laikas išeiti į poilsį. "Aš visą gyvenimą esu prie valdžios. Tai, kad laikas pailsėti - yra neabejotina. Mane žmona jau nuo 60 metų terorizuoja, kad pasitraukčiau", - ekonomikos forumo Sankt Peterburge užkulisiuose sakė Totorijai nuo 1990 metų vadovaujantis M.Šaimijevas.
M.Šaimijevas jau ketvirtą laikotarpį iš eilės yra regiono vadovas, ir jo prezidentavimas baigiasi 2010 m. Prezidento įgaliojimus pratęsė 2005 m. valstybės vadovas (dabartinis premjeras) Vladimiras Putinas.
Laikraštis "Moskovskij komsomolec" penktadienį rašė, kad pasitraukti žadėjo ir Baškirijos vadovas Murtaza Rachimovas. Šis valdžios sunkiasvoris respublikai vadovauja nuo 1991 m. Jo įgaliojimų laikas baigiasi 2011 m.
"Visiškai neturiu noro be galo tęsti. Išdirbsiu savo įgaliojimų laiką ir išeisiu į pensiją. Aš turbūt jau daug kam nusibodau", - cituoja laikraštis M.Rachimovo atsakymą į klausimą, ar ketina jis vadovauti respublikai kuo ilgiau.
Naujausi komentarai