Taivano ekskarininkui ir eksparlamentarui pateikti kaltinimai šnipinėjimo Kinijai byloje

Į pensiją pasitraukusiam Taivano karinio jūrų laivyno karininkui ir buvusiam šalies parlamento nariui ketvirtadienį buvo pateikti kaltinimai dėl įtariamo bandymo sukurti šnipinėjimo tinklą Kinijos naudai.

Gaosiongo apygardos prokuratūra teigia, kad Hsia Fu-hsiangas (Sia Fuhsiangas), kuris dirbo Karinių jūrų pajėgų politinio karo departamento vadovo pavaduotoju, ir buvęs parlamentaras Lo Chih-mingas (Lo Čihmingas) „sudarė galimybes Kinijos žvalgybos darbuotojams užmegzti ryšius su mūsų į pensiją išėjusiais generolais ir netgi juos užverbuoti, kad šie savo veiksmais sukurtų Kinijos organizacijų tinklą“.

Be to, jie abu nuo 2013-ųjų bendradarbiavo su Kinijos organizacijomis, kurios, užverbavusios į atsargą išėjusius generolus, stengėsi „skatinti (Taivano) susivienijimą su Kinija“.

Pekinas tvirtina, jog demokratiškai valdomas Taivanas yra Kinijos teritorijos dalis, kurią vieną dieną ketina atsiimti, jei prireiks – jėga.

Abi pusės šnipinėja viena kitą nuo tada, kai 1949 metais nacionalistai, pralaimėję pilietinį karą žemyninėje dalyje prieš komunistus, pabėgo į salą ir įkūrė konkuruojančią vyriausybę.

Pasak prokurorų, Hsia Fu-hsiangas ir Lo Chih-mingas užmezgė ryšius su mažiausiai 48 aukšto rango į pensiją išėjusiais karininkais ir surengė jiems 13 apmokamų kelionių.

„Raginame į pensiją išėjusius kariškius atsargiai vertinti nepagrįstas išmokas, kai jie vyksta į renginius Kinijoje, kad nepakliūtų į [Pekino] spąstus“, – sakė prokurorai.

Šie du vyrai buvo sulaikyti sausį ir toliau laikomi areštinėje, o jei bus pripažinti kaltais, jiems gresia iki penkerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Ši byla buvo iškelta netrukus po to, kai prokurorai pradėjo tyrimą dėl į pensiją išėjusio oro pajėgų pulkininko, įtariamo per aštuonerius metus Pekino vardu užverbavus mažiausiai šešis Taivano karinių oro ir jūrų pajėgų aktyvios tarnybos karininkus.

Kai kurie buvę aukšto rango Taivano kariuomenės pareigūnai pastaraisiais metais buvo kaltinami plėtoję šnipinėjimo tinklus Kinijos naudai.

Vienas į pensiją išėjęs oro pajėgų generolas majoras sausį buvo nubaustas ketverių metų lygtine laisvės atėmimo bausme už tai, kad, teismo teigimu, priėmė Honkongo verslininko, galimai veikusio Pekino vardu, pasiūlytus valgius ir keliones. Teismas pažymėjo, kad jis gailisi dėl šių savo veiksmų ir anksčiau niekada nebuvo teistas.

 


Šiame straipsnyje: KinijaTaivanasLo Chih-mingas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių