Svarbiausias įtariamasis paminėtas Pereiti į pagrindinį turinį

Svarbiausias įtariamasis paminėtas

2006-12-07 00:00

A.Litvinenkos nunuodijimo byloje britų pareigūnai vis atviriau kalba apie Rusijos pėdsaką

A.Litvinenkos nunuodijimo byloje britų pareigūnai vis atviriau kalba apie Rusijos pėdsaką

Rusijos verslininkas ir buvęs KGB karininkas Andrejus Lugovojus yra svarbiausias įtariamasis buvusio Federalinės saugumo tarnybos (FST) karininko Aleksandro Litvinenkos nunuodijimo byloje. Tai vakar pranešė JAV televizijos kompanija ABC, remdamasi oficialiu Britanijos vyriausybės atstovu, panorėjusiu likti anonimu.

Pasak ABC, tas atstovas tvirtino, kad “Rusijos valdžia nepadeda į Maskvą nuvykusiems Skotland Jardo tardytojams, kai vis daugiau yra požymių, liudijančių, jog su nusikaltimu yra susijusi Rusija ir jos pilietis A.Lugovojus”.

Londonas gavo ultimatumą

Britų sekliai A.Lugovojų ir dar du jo kolegas verslininkus norėtų apklausti pirmiausiai, bet kaip tai seksis dar nėra aišku.

Londono laikraštis “Times” teigia, kad Rusijos pareigūnai nurodė kainą, už kurią Skotland Jardo sekliams padėtų tirti A.Litvinenkos nunuodijimo bylą.

Rusijos generalinis prokuroras Jurijus Čaika, pasak laikraščio, britams pareiškė: “Pagalbos galite tikėtis tik tuo atveju, jeigu Rusijai bus išduoti du gerai žinomi įtariamieji”.

Tie įtariamieji yra į Kremliaus nemalonę patekęs magnatas Borisas Berezovskis ir žinomas čečėnų sukilėlių pareigūnas Achmedas Zakajevas. Abu jie Britanijoje gavo politinį prieglobstį, o vėliau ir šios šalies pilietybę.

Reikalavimas atmestas tris kartus

Anksčiau Britanijos teismas tris kartus atmetė Maskvos reikalavimą išduoti B.Berezovskį ir A.Zakajevą. J.Čaika užvakar pareiškė, kad į Londoną artimiausiomis dienomis bus nusiųstas dar vienas toks reikalavimas.

“Times” rašo, kad Britanijos diplomatai santūriai reagavo į tokį Rusijos generalinio prokuroro ultimatumą, tačiau kategoriškai atmetė bet kokią “mainų” galimybę.

J.Čaika pažadėjo, kad padės britų sekliams tirti A.Litvinenkos nunuodijimo bylą, tačiau, anot “Times”, “iš generalinio prokuroro pozicijos neatrodo, jog britų sekliams Maskvoje dirbti bus nesunku”.

Britų tardytojai negalės savarankiškai apklausti liudininkų ar įtariamųjų, tarp kurių yra keli buvę KGB ar FST darbuotojai. Tardytojai iš Londono galės tik stebėti apklausas.

Apkaltino nelegalias organizacijas

Tuo pat metu A.Litvinenkos pažįstamas italas apkaltino savo draugo nunuodijimu “slaptas organizacijas” Rusijoje, kurių tiesiogiai nekontroliuoja Kremlius.

Marijus Skaramela, paguldytas į vieną Londono ligoninių po to, kai gydytojai nustatė jo organizme radioaktyvios medžiagos pėdsakų, interviu CNN sakė, kad jaučiasi gerai. Jis papasakojo, kad susitiko su A.Litvinenka lapkričio 1 dieną Londone ir parodė jam elektroninius laiškus, kuriuose abu įspėjami apie galimą pavojų.

Įpils daug degtinės

Kitas Londono laikraštis “Guardian” rašo apie didėjantį tarptautinį spaudimą Rusijai, kuri raginama bendradarbiauti tiriant A.Litvinenkos nunuodijimo aplinkybes.

“Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas paprašė daugiau pagalbos ir skaidrumo iš Rusijos, - rašo leidinys. - Tuo pat metu Italijos užsienio reikalų ministras Masimas D`Alema per derybas Maskvoje paragino suteikti didesnę pagalbą”.

Laikraštis taip pat pažymi, kad atvykusių į Maskvą Britanijos detektyvų nenustebino oficialiai pompastiškas ir perdėtai vaišingas priėmimas. “Manoma, kad vizituotojai iš neseniai Skotland Jarde sudarytos kovos su terorizmu grupės buvo nelabai nustebinti, - rašoma publikacijoje. - Prieš išvykdamas į Maskvą vienas aukšto rango detektyvas iš Skotland Jardo sakė: “Mus priims plačiai išskėstomis rankomis, gerai pamaitins ir įpils daug degtinės. Bet mes sugrįšime namo beveik tuščiomis rankomis”.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų