Rusijos prezidentas įteikė darbo medalius dirigentui ir angliakasiui

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį „Darbo didvyrio“ medalius nusipelniusiems asmenims, tarp kurių buvo iškilus dirigentas Valerijus Gergijevas ir Sibiro anglių kasėjas Vladimiras Melnikas; pažymėtina, kad ši ceremonija yra pirmoji po anksčiau šiais metais priimto sprendimo atkurti šią Sovietų Sąjungos laikų tradiciją.

Gegužės 1-ąją, kai šalyje minima Pavasario ir darbo diena, V.Putinas įteikė prie Sankt Peterburgo esančiuose Konstantino rūmuose „Rusijos Federacijos darbo didvyrio“ medalius už pasiekimus valstybinėje, visuomeninėje ir ūkinėje veikloje. Darbo didvyrio apdovanojimas yra antrasis aukščiausias po Rusijos didvyrio titulo.

Sprendimą atkurti šį prestižinį apdovanojimą ir medalį Kremlius priėmė šių metų kovą. Medaliai penkiems asmenims buvo įteikti tuo metu, kai Rusijoje Gegužės 1-oji buvo minima profsąjungų ir Kremlių palaikančių politikų organizuotais paradais.

Per televizijos tiesiogiai transliuotą ceremoniją Konstantino rūmuose V.Putinas gyrė laureatus, kurie „atnešė šlovę tėvynei savo darbu“.

Prezidentas priminė, kad Sovietų Sąjungos laikais darbo didvyrio ir socialistinio darbo didvyrio titulas buvo suteiktas tūkstančiams žmonių, tarp jų dirbusiems užnugaryje vadinamojo Didžiojo tėvynės karo metais (1941-1945).

„Darbo didvyrio medalis - dar vienas žingsnis, atkuriant tradicijų tęstinumą ir stiprius ryšius tarp skirtingų epochų bei kartų“, - pareiškė V.Putinas.

Pagal prezidento įsaką, asmens, kuriam suteiktas Rusijos didvyrio arba darbo didvyrio titulas, gimtinėje turi būti pastatytas jo bronzinis biustas.

„Eiti į priekį galime tik remdamiesi savo dvasiniu ir kultūros paveldu, mūsų šalies tūkstantmetėmis istorijos tradicijomis, stiprindami moralines vertybes, kurios vienija tautą. Turime saugoti istorinę atmintį, - V.Putinas sakė pakiliu patriotiniu tonu. - Kurti stiprią, turtingą Rusiją įmanoma tik sunkiu darbu.“

„Privalome grąžinti pagarbą darbui, sustiprinti prestižą profesijų, ant kurių laikosi šalis“, - pridūrė jis.

Rusijos televizijos išsamiai nušvietė penkių apdovanotųjų biografijas. Jiems buvo įteikti auksinės žvaigždės pavidalo medaliai, kurių išvaizda labai panaši į Socialistinio darbo didvyrio medalį, teiktą nusipelniusiems Sovietų Sąjungos darbininkams 1939-1991 metais.

Taip pat buvo pratęsta sovietinė tradicija aukščiausius apdovanojimus skirti tiek pasaulyje žinomiems kultūros veikėjams, tokiems kaip balerina Galina Ulanova, tiek paprastiems medvilnės rinkėjams ar geležinkelio darbuotojams iš visų Sovietų Sąjungos kampelių.

Sankt Peterburge veikiančio Marijos teatro meno direktorius V.Gergijevas, kuris žinomas kaip muzikos pasaulio „darboholikas“, priėmė Darbo didvyrio medalį kartu su ypač našiu angliakasiu iš Kemerovo srities pietų Sibire.

V.Putinas neretai atsigręžia į sovietines temas, siekdamas padidinti savo populiarumą tarp vyresnio amžiaus rinkėjų, jaučiančių nostalgiją komunistiniams laikams.

Jis greitai grąžino Sovietų Sąjungos himno melodiją, kai tapo prezidentu 2000 metais, o vėliau gyrė ekonomikos laimėjimus, pasiektus vadovaujant Josifui Stalinui.NAUJAUSI KOMENTARAI

siaip

siaip portretas
na aisku,viskas kaip visad rusijoj blogai:))geriau kaip pas mus,kryzius gauna tik artimas ratas(tai yra ne juoduliai)o tikri patriotai..ale ir pavydus mes zmogai,nors ir mazia musu..kas cia blogo jei uz darba zmogu skatina,juk neviskas toj TSRS(taip vadinosi,o ne sovietu sajunga,mes juk lietuviai ir turim savo kalba) taip jau blogai ir buvo..,bent jau vagys uz grotu sedejo..na bet,...toks jausmas kad lietuvoj daugiau ner apie ka rasyt,matyt labai to putino norit,kad ne dienos be jo reklamavimo negalit apseit...:))
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių