Maskva savo kariuomenės diskreditavimą paskelbė neteisėtu netrukus po to, kai 2022 metų vasarį pradėjo puolimą Ukrainoje, ir nuo to laiko suėmė tūkstančius karo priešininkų.
Naujausia priemonė, kuriai per pirmąjį svarstymą pritarė Valstybės Dūma, dar labiau griežtina bausmes oponentams ir gali turėti įtakos iš šalies pabėgusiems rusams.
Už kaltinimą „melagingos informacijos“ apie kariuomenę skleidimu jau anksčiau buvo numatyta maksimali laisvės atėmimo bausmė iki 15 metų.
Tačiau Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas trečiadienį parlamentarams pareiškė, kad šios bausmės „nepakanka“ kariuomenės kritikams atgrasyti.
„Jie gyvena patogiai, nuomoja turtą, toliau gauna pajamas Rusijos piliečių sąskaita. Šias lėšas jie naudoja nacistiniam režimui remti“, – sakė V. Volodinas.
„Priimtas sprendimas turėtų sustabdyti tuos, kurie daro nusikaltimus mūsų šalies saugumui, kurie mano, kad galima įžeidinėti mūsų piliečius, karius ir karininkus, ir kurie remia nacius“, – sakė jis.
Pagal galiojančius įstatymus informacija apie „operaciją“ Ukrainoje, gauta ne iš oficialaus vyriausybinio šaltinio, gali būti laikoma „melaginga“, o už jos skleidimą gresia baudžiamasis persekiojimas.
Rusijos griežtosios linijos politikai eilę mėnesių skelbė raginimus sugriežtinti įstatymus, Kremliaus karinio puolimo kritikus vadindami „išdavikais“.
„Mes rodome gerą valią, kad darome tai tik po dvejų metų“, – sakė Rusijos dešiniosios LDPR partijos deputatas Andrejus Lugovojus.