V. Turko komentarai pasirodė praėjus kelioms dienoms po to, kai JAV technologijų bendrovė „Meta“ priėmė sprendimą stabdyti savo faktų tikrinimo programą socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“.
„Leidimas internete skleisti neapykantos kalbą ir žalingą turinį turi realių pasekmių. Tokio turinio reguliavimas nėra cenzūra, – socialiniame tinkle „X“ pabrėžė V. Turkas. – Mano biuras ragina užtikrinti atskaitomybę ir valdymą skaitmeninėje erdvėje laikantis žmogaus teisių.“
Skelbdamas apie pokyčius, „Meta“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Markas Zuckerbergas nurodė, kad socialiniams tinklams „Facebook“ ir „Instagram“ taikomos taisyklės prilygsta cenzūrai.
Jis nurodė, kad faktų tikrinimo programą pakeis vadinamoji bendruomenės pastabų sistema, kurią jau naudoja milijardieriaus Elono Musko „X“.
„Meta“ faktų tikrinimo programa žymi klaidinančią informaciją ir sumažina jos matomumą socialiniuose tinkluose. Jei vartotojas bando dalytis klaidingu turiniu, jam pateikiama informacija, paaiškinanti, kodėl tai klaidinga.
Bendrovė programą pradėjo vykdyti po 2016 metų JAV prezidento rinkimų, pasirodžius pranešimams, kad Donaldo Trumpo pergalę lėmė „Facebook“ skleista dezinformacija ir užsienio subjektų, įskaitant Rusiją, kišimasis į platformą.
JT atstovė spaudai Michele Zaccheo, paklausta, ar po paskelbtų pokyčių organizacija peržiūrės savo komunikaciją „Meta“ socialiniuose tinkluose ir „X“, atsakė, kad JT stebi padėtį.
Jos teigimu, JT pirmenybę teikia faktais pagrįstos informacijos skelbimui.
Panašiai kalbėjo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė spaudai Margaret Harris.
„Mūsų vaidmuo – teikti gerą, mokslu pagrįstą informaciją apie sveikatą ir turime ją teikti ten, kur žmonės jos ieško, – sakė ji žurnalistams. – Todėl, kai tik įmanoma, naudosimės visomis platformomis“.
Naujausi komentarai