- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) administracija antradienį išleido naujų griežtų įsakų dėl nelegalių imigrantų deportavimo, taip nusitaikydama į beveik visus 11 mln. šalyje gyvenančių, bet dokumentų neturinčių užsieniečių.
Naujieji įsakai sukėlė nerimą JAV imigrantų bendruomenėms, kurių nariai jau ilgus metus kuria šeimas ir gyvenimą šioje šalyje. Dauguma jų yra atvykę iš Meksikos ir Centrinės Amerikos ir pirmą kartą per kelis dešimtmečius jiems iš tikrųjų gresia deportacija.
Žmogaus teisių gynėjai pavadino šį žingsnį „raganų medžiokle“ ir perspėjo, kad masinė deportacija sugriaus šeimas, turinčias JAV gilias šaknis bei pakenks ekonomikai.
Tačiau Krašto saugumo departamento (DHS) sekretorius Johnas Kelly (Džonas Kelis), dviem memorandumais išleidęs šiuos įsakus, pareiškė, kad būtina spręsti problemą, kuri „apėmė“ vyriausybės išteklius.
„Nelegalios imigracijos antplūdis prie pietinio pasienio pereikvojo federalinių agentūrų (pajėgumus) bei išteklius; be to, atsirado didžiulis Jungtinių Valstijų nacionalinio saugumo pažeidžiamumas“, – sakė jis viename iš memorandumų.
Demokratų senatorius Benas Cardinas (Benas Kardinas), įtakingas Senato Užsienio reikalų komiteto narys, perspėjo, kad naujosios gairės „pakenks nacionaliniam saugumui bei visuomenės saugumui“.
Niujorko meras Billas de Blasio (Bilas de Blasijas) savo ruožtu sakė nesutinkąs paversti savo miesto policijos pareigūnų imigracijos agentais, o kalėjimų – „deportacijos politikos aptvarais, tik pakenksiančios integracijai, padėjusiai padaryti Niujorką saugiausiu šalies didmiesčiu“.
Paspartinta deportacija
Naujosios taisyklės leis pasienio kontrolės pareigūnams ir imigracijos pareigūnams greitai deportuoti visus rastus nelegalius imigrantus. Jose numatytos vos kelios išimtys, daugiausia vaikų atžvilgiu.
Kaip ir anksčiau, pirmiausia deportuojami bus nelegalūs imigrantai, pripažinti kaltais dėl nusikaltimų, bei tie asmenys, kuriems yra pateikti ar potencialiai gali būti pateikti tokie kaltinimai.
Vis dėlto žmonės, kurių ankstesnė Baracko Obamos (Barako Obamos) administracija nelaikė prioritetu deportuoti – faktiškai visi, nesantys susiję su kokiu nors nusikaltimu – daugiau nebebus apsaugoti.
„Su itin nedaug išimčių, DHS neatleis atvykėlių klasių ar kategorijų nuo potencialaus priverstinio vykdymo“, – sakoma memorandumuose.
„Visiems, pažeidusiems imigracijos įstatymus, gali būti taikoma priverstinio vykdymo procedūra, įskaitant ir išsiuntimą iš Jungtinių Valstijų“, – sakoma juose.
Šie memorandumai yra naujos priemonės, atitinkančios D.Trumpo politiką, nustatytą, kai prezidentas iškart po savo inauguracijos sausio 20 dieną pasirašė įsaką, įpareigojantį tarnybas pažaboti nelegalią imigraciją. Be kita ko, naujoji administracija planuoja sugriežti deportacijos įstatymų vykdymą ir pastatyti per 3 tūkst. km ilgio sieną palei JAV ir Meksikos pasienį.
Savo memorandumuose J.Kelly įsakė veiksmų imtis nedelsiant, ir pradėti planuoti sienos statybas. Jis taip pat įsakė Muitinės ir pasienio apsaugos ir bei Imigracijos ir muitinės agentūroms įdarbinti dar 15 tūkst. pareigūnų.
Šie įsakai buvo priimti prieš J.Kelly ir JAV valstybės sekretoriaus Rexo Tillersono (Rekso Tilersono) šią savaitę planuojamus susitikimus su Meksikos prezidentu Enrique Pena Nieto (Enrike Penja Njetu). Per juos bus aptariami nelegalios imigracijos bei pasienio apsaugos klausimai.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
V. Putinas „nemato pagrindo panikuoti“ dėl nuvertėjančio rublio
Tęsiantis rublio nuvertėjimui, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „nemato pagrindo panikuoti“. „Padėtis kontroliuojama“, – sakė jis ketvirtadienį viršūnių susitikimo Kazachstano sostinėje Astanoje kuluaruose. Ru...
-
Sakartvelo premjeras: šalies siekis įstoti į ES atidedamas iki 2028 metų
Sakartvelo ministras pirmininkas Iraklis Kobachidzė ketvirtadienį paskelbė, kad šalies siekis įstoti į Europos Sąjungą (ES) atidedamas iki 2028 metų. ...
-
Švedija prašo Kinijos bendradarbiauti tyrime dėl kabelių Baltijos jūroje pažeidimo2
Švedija ketvirtadienį nusiuntė Kinijai oficialų prašymą bendradarbiauti atliekant tyrimą dėl dviejų kabelių Baltijos jūroje pažeidimo, sakė šalies ministras pirmininkas. ...
-
Rumunijos KT nurodė perskaičiuoti per prezidento rinkimų pirmąjį ratą atiduotus balsus1
Ketvirtadienį Rumunijos Konstitucinis Teismas nurodė perskaičiuoti per pirmąjį prezidento rinkimų ratą atiduotus balsus, kai kraštutinių dešiniųjų kandidatas netikėtai užėmė pirmaujančią poziciją. ...
-
Australijoje priimtas socialinių tinklų draudimas vaikams
Australijos įstatymų leidėjai ketvirtadienį priėmė svarbias taisykles, pagal kurias jaunesniems nei 16 metų asmenims bus uždrausta naudotis socialiniais tinklais. ...
-
Europos Parlamentas ragina surengti naujus rinkimus Sakartvele5
Įvertinę svarbius pažeidimus, europarlamentarai ketvirtadienį atsisakė pripažinti parlamento rinkimų Sakartvele rezultatus ir paragino per ateinančius metus surengti naujus rinkimus, sakoma Europos Parlamento (EP) pranešime žiniasklaidai. ...
-
Lenkijos Seimas pritarė siūlymui Kūčias paskelbti nedarbo diena1
Lenkijos Seimas trečiadienį priėmė švenčių dienas reglamentuojančio įstatymo pataisą, pagal kurią Kūčios, gruodžio 24-oji, oficialiai taps nedarbo diena. ...
-
Lenkija iš ES fondų gaus 9,28 mlrd. eurų
Lenkijos fondų ir regioninės politikos ministrė Katarzyna Pelczynska-Nalecz ketvirtadienį su oficialiu vizitu lankėsi Briuselyje, kur susitiko su Europos Sąjungos kolegomis. Ji pažymėjo, kad jos vizitas susijęs ir su kitais klausimais, pavyzdžiui, Le...
-
Ukrainos jūrų koridoriumi eksportuota 85 mln. tonų prekių
Ukrainos jūrų koridorius ir toliau įrodo savo efektyvumą ir patikimumą net ir ekstremaliai sunkiomis karo sąlygomis. ...
-
ECB vadovė: ES turi bendradarbiauti su D. Trumpu, kad išvengtų prekybos karo
Europos Sąjunga turi bendradarbiauti su išrinktuoju JAV prezidentu Donaldu Trumpu, kad išvengtų prekybos karo, įvertinant jo planus didinti importo muitus, ketvirtadienį pareiškė Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė. ...