- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Jungtinės Valstijos trečiadienį įvedė sankcijas 398 įmonėms Rusijoje, Indijoje, Kinijoje ir daugiau nei dešimtyje kitų šalių, kaltindamos jas tiekiant produktus ir teikiant paslaugas, dėl kurių Rusija gali vykdyti karo veiksmus ir apeidinėti jai taikomus ribojimus.
Iždo ir Valstybės departamentų iniciatyva siekiama nubausti „trečiąsias šalis“, kaltinamas materialinės pagalbos Kremliui teikimu arba pagalba Rusijai išvengti tūkstančių sankcijų, kurios jai buvo įvestos 2022 metų vasarį pradėjus invaziją į Ukrainą.
Iždo departamentas sankcijas paskelbė sankcijas 274 bendrovėms, kaltinamoms Maskvai tiekus pažangiąsias technologijas, taip pat Rusijoje įsikūrusioms gynybos ir gamybos įmonėms, gaminančioms arba užbaigiančioms gaminti karinius produktus, kuriais aprūpinama prieš Ukrainą naudojama ginkluotė.
Be to, Valstybės departamentas įvedė diplomatines sankcijas keliems aukšto rango Rusijos gynybos ministerijos pareigūnams ir gynybos bendrovėms, grupei Kinijoje įsikūrusių bendrovių, kurios eksportuoja dvejopo naudojimo prekes, užpildančias esmines Rusijos karinės pramonės bazės spragas.
Taip pat sankcijos įvestos Baltarusijos subjektams ir asmenims, susijusiems su Aliaksandro Lukašenkos režimo parama Rusijos gynybos pramonei.
Iždo sekretoriaus pavaduotojas Wally Adeyemo (Volis Adejemas) teigė, kad JAV ir jų sąjungininkai „yra tvirtai apsisprendę mažinti ir mažinti Rusijos galimybes aprūpinti savo karo mašinas ir sustabdyti tuos, kurie siekia padėti jos pastangoms apeidami ar vengdami mūsų sankcijų ir eksporto kontrolės“.
JAV yra įvedusios tūkstančius sankcijų Rusijos įmonėms ir jų tiekėjams kitose šalyse po Rusijos invazijos į Ukrainą. Visgi sankcijų veiksmingumu buvo suabejota, ypač dėl to, kad Rusija toliau palaiko savo ekonomiką parduodama naftą ir dujas tarptautinėse rinkose.
Prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracija pripažįsta, kad vien tik sankcijos negali sustabdyti Rusijos karo Ukrainoje. Be to, daug politikos ekspertų sako, kad sankcijos nėra pakankamai griežtos – tai rodo Rusijos ekonomikos augimas.
Trečiadienį pristatydamas sankcijas vienas aukšto rango Iždo departamento pareigūnas sakė, kad stiprėjantys Rusijos ir Šiaurės Korėjos ryšiai rodo, jog Rusija desperatiškai ieško paramos karo metu.
Šiaurės Korėja antradienį pranešė, kad jos užsienio reikalų ministrė lankosi Rusijoje. Tuo metu Pietų Korėja ir Vakarų šalys teigia, kad Šiaurės Korėja pasiuntė tūkstančius karių paremti Rusijos karo veiksmų.
Šių metų pradžioje JAV priėmė pagalbos Ukrainai paketą, pagal kurį administracija gali areštuoti Jungtinėse Valstijose esantį Rusijos valstybės turtą ir panaudoti jį Kyjivo naudai.
Vėliau Didžiojo septyneto (G-7) šalių grupės lyderiai susitarė suteikti 50 mlrd. dolerių (46,45 mlrd. eurų) paskolą, kad padėtų Ukrainai. Kaip užstatas būtų naudojamos palūkanos iš pelno, gauto iš Rusijos 300 mlrd. eurų įšaldyto centrinio banko turto, daugiausia Europoje.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Ambasadorius: pirmieji Ukrainos legiono savanoriai jau atvyko iš Lenkijos į Ukrainą
Pirmieji savanoriai, įstoję į Ukrainos legioną Lenkijoje, jau atvyko į Ukrainą. Čia bus tęsiamas jų rengimas. ...
-
Netanyahu: padaryta tam tikra pažanga siekiant susitarimo dėl įkaitų Gazos Ruože
Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahu) įstatymų leidėjams pirmadienį pareiškė, kad derybose dėl Gazos Ruože laikomų įkaitų paleidimo padaryta tam tikra pažanga. ...
-
Macronas buvusią premjerę Borne paskyrė švietimo ministre
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) buvusią ministrę pirmininkę Elisabeth Borne (Elizabet Born) paskyrė ministro pirmininko Francois Bayrou (Fransua Bairu) vadovaujamos naujosios vyriausybės švietimo ministre, pirmadi...
-
Prakartėles Italijoje aplankys daugiau nei dešimt milijonų turistų
Šventiniu laikotarpiu Italijos prakartėles aplankys daugiau nei 10 mln. turistų, pranešė ūkio grupė CNA. ...
-
Atsinaujinantys energijos šaltiniai ES pernai patenkino beveik ketvirtį vartojimo
Europos Sąjungoje 2023 metais 24,5 proc. bendro galutinio energijos suvartojimo patenkino atsinaujinantys šaltiniai – 1,4 procentinio punkto daugiau nei 2022-aisiais, skelbia ES oficiali statistikos agentūra. ...
-
Zelenskis apie Slovakijos premjerą: jis nori padėti Putinui finansuoti karą
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį apkaltino Slovakijos ministrą pirmininką Robertą Fico, kad jis nori padėti rusų vadovui Vladimirui Putinui toliau importuojant rusiškas dujas. ...
-
Trumpas nepaliauja stebinti: užsimanė prisijungti Grenlandiją
Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas, sekmadienį skelbdamas savo kandidatą į JAV ambasadorius Danijoje, pareiškė norįs, kad Grenlandija priklausytų JAV ir būtų amerikiečių kontroliuojama. ...
-
Apklausa: dauguma lenkų pasisako už tai, kad sekmadieniais parduotuvės būtų uždarytos4
Portale „Wirtualna Polska“ paskelbta apklausa parodė, kad dauguma lenkų pritaria ribotam parduotuvių darbui sekmadieniais. Pagal dabartinius apribojimus parduotuvės Lenkijoje šiemet galėjo dirbti tik septynis sekmadienius. ...
-
Tyrimas dėl Baltijos jūroje nutrauktų kabelių: Kinija žada viena, o daro kita5
Švedijos užsienio reikalų ministrė pirmadienį pareiškė, kad Kinija atmetė prašymą leisti prokurorams atlikti tyrimą dėl Kinijos laivo, siejamo su dviem nutrauktais kabeliais Baltijos jūroje. ...
-
Vietoj tradicinių Kalėdų Senelio rogių – karinis lėktuvas: misija, kurios pavydi net kariuomenė
Kalėdų Senelio rezidencijoje Suomijoje – treniruotė prieš slapčiausią operaciją pasaulyje. Sąlygos ten geros, galima ir skristi, ir nusileisti patogu. Sniego ir šalčio šiemet gamta aplink Senelio namus nepagailėjo. ...