Į grožio fabriką – nuo mažens Pereiti į pagrindinį turinį

Į grožio fabriką – nuo mažens

Kodėl venesuelietės taip dažnai laimi pasaulinius grožio konkursus? Viena priežasčių gali būti ta, kad grožio gudrybių jos mokomos nuo mažens.

Moko laikyti taurę

"O kaip derėtų laikyti vyno taurę?" – paklausė Wendy Guillen, etiketo instruktorė garsiausioje Venesuelos mokykloje jaunų mergaičių, kurios svajoja vieną dieną tapti Mis Visata.

Kelios mokinės, sėdinčios aplink stiklinį stalą, vienu metu pakelia rankas: "Ją reikia laikyti iš apačios."

Mergaičių amžius – nuo penkerių iki dešimties metų, bet netrukus mokykla ketina priimti ir keturmečių.

Čia jos mokomos pagrindinių etiketo taisyklių, iš jų – kaip gurkšnoti konjaką, kur padėti rankinuką ir, bene svarbiausia, kad sėdėti reikia suglaudus kojas, kaip pridera padorioms mergaitėms.

Etiketo pamokos yra nuobodžiausia dalis, bet gerokai linksmesnė nuotaika tvyro, kai mokinės išdidžiai žingsniuoja podiumu ir pozuoja prieš kameras.

Motina kupina vilčių

"Mano vardas Victória, man penkeri metai", – tarė suknelę vilkinti raudonplaukė mergaitė, kurios žvilgsnis bėgiojo tarp kameros objektyvo ir motinos Vilmos González, iš kito kambario galo bandančios dalyti jai patarimus.

42 metų vadybininkė V.González atsiprašė iš darbo, kad nuvestų dukrą į Grožio universitetą, įsikūrusį dideliame pastate sostinės Karakaso prabangiame Altamyros rajone.

"Ji bus pirmoji raudonplaukė Mis Venesuela", – užtikrintai teigė motina pasakodama, kaip jos dukra pasiryžusi laimėti vieną iš 600 vietos grožio konkursų – laiptelį, kurį peržengus atsiveria televizijos, reklamos ir netgi politikos pasaulis.

V.González nemato jokios problemos, kad tokios mažos mergaitės mokomos alkoholio vartojimo ir makiažo taisyklių. Motina nemano, kad tokie kursai Victóriai taps psichologine našta. Priešingai, ji tiki, kad pamokos padės dukrai atskleisti savo moteriškumą, kurį dailiosios lyties atstovės dabar praranda.

Geriau mirti

Ar žinote, kas yra Gisele Bündchen? "Taip", – vienbalsiai atsako grupė, nors netrukus paaiškėja, kad dauguma mokinių su šiuo vardu sieja ne Brazilijos supermodelį, o visai kitą asmenį.

Jos tikrasis vardas yra Gisselle Reyes, ši moteris yra Grožio universiteto vadovė ir konkurso "Mis Venesuela" oficiali instruktorė. Ji dar vadinama klubų kraipymo karaliene. Pelnius jos malonę atsiveria durys pas įtakingąjį Osmelą Sousą, kuris turi lemiamą balsą sprendžiant, kas pateks į finalinius etapus varžybose dėl galimybės dalyvauti konkurse "Mis Venesuela". Šį konkursą organizuoja galinga žiniasklaidos grupė "Cisneros".

Konkursas toleruoja plastinę chirurgiją: merginos gali taisyti nosis, kelti skruostus, šalinti poodinius riebalus. Tokias procedūras Venesueloje atlieka netgi paauglės, nors Grožio universitetas tam nepritaria.

"Mes nerekomenduojame to daryti iki aštuoniolikos metų", – sakė W.Guillen, apsupta savo mokinių.

Viena jų, penkiametė Luisana Pimentel, puikiai iliustruoja Venesueloje populiarų posakį "Geriau mirti, negu būti tiesiog kuo nors". Rodydama pirštu į savo mažus sidabrinius aukštakulnius ji sako: "Tai pirmas kartas, kai aviu juos."

Iš tiesų, kaip paaiškino W.Guillen, norint patekti į konkursą "Mis Venesuela" ar netgi "Mis Visata" yra tik vienintelė fizinė kliūtis – mažas ūgis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų