Tikėtinas D. Trumpo bendražygis apipiltas liaupsėmis

  • Teksto dydis:

Jis save yra apibūdinęs kaip „krikščionį, konservatorių ir respublikoną – būtent tokia tvarka“.

Būdamas gubernatoriumi jis pasirašė įstatymus, apsunkinančiomis galimybę moterims pasidaryti abortą. Indiana tapo antrąja Amerikos valstija, uždraudusia nutraukti nėštumą dėl vaisiaus apsigimimų.

Jis yra sulaukęs kritikos dėl įstatymo, kuris, anot kritikų, diskriminuoja LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) bendruomenę.

D. Trumpas pastarosiomis dienomis keliskart susitiko su M. Pence'u ir pasikvietė jį į antradienio vakarą vykusį kampanijos renginį Indianoje.

Trečiadienį D. Trumpas ir jo vaikai pusryčiavo su M. Pence'u, kuris yra mažai žinomas ne respublikonams.

M. Pence'as galėtų padėti D. Trumpui užsitikrinti didesnį palaikymą tarp tradicinių konservatorių, ypač krikščionių evangelikų, kurie milijardierių vertina atsargiai. Galbūt jo pozicijos sustiprėtų netgi vadinamojoje Rūdžių juostoje – ekonomikos sąstingio apimtame buvusiame sunkiosios pramonės regione, kuriam priklauso Indiana ir kaimyninis Ohajas.

Kai kurie respublikonų įstatymų leidėjai sako, kad jiems patiktų, jeigu M. Pence'as taptų D. Trumpo kampanijos partneriu, sakydami, kad toks sprendimas pagerintų „debatų toną ir santykius“.

Nors D. Trumpas pasisako už protekcionizmą, M. Pence'ui priimtinesnė laisvosios rinkos ekonomika, kuri artimesnė daugumai respublikonų. Jis taip pat kritikavo D.Trumpo pasiūlymą uždaryti JAV sienas musulmonams, sakydamas, kad toks žingsnis „prieštarauja konstitucijai“.

Visgi kai kurie ekspertai sako, kad pasirinkęs M. Pence'ą D. Trumpas neišplėstų savo rinkėjų bazės, ypač tarp nepriklausomų rinkėjų ir nuosaikių respublikojų šalininkų, į kuriuos gali apeliuoti demokratų kandidatė Hillary Clinton (Hilari Klinton).

Pačiam M. Pence'ui pastaruoju metu sunkiai sekėsi kovoto dėl savo perrinkimo Indianoje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių