Į Lietuvą atvykęs Europos Sąjungos (ES) plėtros komisaras Stefanas Fule ketvirtadienį pareiškė nematantis pagrindo kalbėti apie pauzę ES plėtros procese, nepaisant naujojo Europos Komisijos pirmininko pareiškimų.
„Naujasis Europos Komisijos pirmininkas sakė, kad per Komisijos penkerių metų kadenciją vargu ar bus naujas narys, ir tai tikriausiai netoli tiesos. Tuo pat metu tikiuosi, kad jo žodžiai nebus interpretuojami kaip pauzė procese“, - žurnalistams Vilniuje sakė Čekijos politikas.
BNS paklaustas, ar ateityje Ukraina turi galimybių prisijungti prie ES, komisaras atsakė, kad ES turi labai rimtai įvertinti partnerių europines ambicijas, o plėtra yra geriausias įrankis reformoms skatinti.
„Jei norime padėti modernizuotis ir transformuotis tai Europos daliai, turėtume naudoti galingiausią instrumentą, kurį turi ES, o tai yra plėtra. Labai tikiuosi, kad Ukrainoje vykdant reformas ir toliau išlaikant europinės perspektyvos ambiciją, valstybės narės galės prieiti iki šios akimirkos“, - sakė S. Fule.
Bendroje spaudos konferencijoje dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino „nepervertinti jokių pareiškimų, kurie galėtų užbrėžti kažkokį brūkšnį“.
Pasak jo, ES šalys turi padėti kaimynėms, kurios susiduria su ekonominiu ir kariniu spaudimu.
„Turėtume stengtis, kad būtų kuo daugiau aktyvių bendraminčių, o ne vien laukiančių, kada šalys partnerės pasieks kokį nors progresą. Joms bus sunku tai padaryti be mūsų paramos, nes žinome, kiek yra neobjektyvių trikdžių iš pašalies jų kelyje - turiu omenyje ir ekonominį spaudimą, ir karinius grasinimus“, - kalbėjo L.Linkevičius.
Naujasis Europos Komisijos pirmininkas, buvęs Liuksemburgo premjeras Jeanas Claude'as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris) prieš kelias dienas prisistatydamas Europos Parlamente pareiškė, kad ES plėtros procese reikalinga pauzė.
„Per artimiausius penkerius metus nebus jokios plėtros (...) ES reikia pauzės plėtros procese, kad galėtume konsoliduoti tai, kas iki šiol vyko su 28 (dabartinėmis valstybėmis narėmis)“, - teigė Komisijos pirmininkas.
Per paskutinį dešimtmetį ES šalių skaičius išaugo nuo 15 iki 28. Paskutinė pernai prie ES prisijungė Kroatija. Serbija sausį pradėjo derybas dėl narystės.
Naujausi komentarai